رقابت هفت هزار و ۵۵۹ داوطلب در آزمون دکتری تخصصی در گیلان

ارائه برنامه عملیاتی برای ارتقای کیفیت اسفالت معابر شهری رشت

سید پیام جعفری نیا مدیر روابط عمومی شورای شهر رشت شد

جشنواره پاسداشت زبان مادری در گیلان برگزار شد

راه آهن قزوین – رشت اردیبهشت ۹۷ بهره برداری می شود

امروز فقط سپیدرود

تصویب انتشار اوراق خدمات شهری برای اولین بار در کلانشهر رشت

صنعت ابریشم؛ از هویت‌های اصیل گیلان

آماده باش نیروهای دامپزشکی گیلان در قبال آنفلوانزای پرندگان تا بهار

پسماند همچنان اصلی ترین معضل شهرهای شمالی کشور است

رئیس شورا: فردی مطلع به امور فنی شب شهادت ریسه های تقاطع رازی را روشن می کند و تصاویرش را به رسانه ها می دهد!

از سه راه گلایل به طرف خیابان استاد معین به روایت تصویر

کد خبر: 32603 | تاریخ انتشار: ۱۴:۴۴:۴۴ - شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

شهردار منطقه دو رشت؛

بازار هفتگی هنر در بافت مرکزی پیاده راه رشت / لزوم توجه به صنایع دستی در سال اقتصاد مقاومتی

به گزارش روابط عمومی منطقه دو شهرداری رشت، مرتضی عاطفی شهردار منطقه دو از لزوم توجه به صنایع دستی در استان گیلان خبر داد و گفت: گردشگری و اقتصاد مبتنی بر آن یکی از پایه های ثابت و ارکان اصلی در دنیای امروز است که جایگاه و نقش قابل توجهی در توسعه و اقتصاد کشورها ایفا می کند. این صنعت به عنوان مکمل برخی از جاذبه های تاریخی و گردشگری، تبلور عینی فرهنگ و هنر بومی مردم هر استان است که می تواند به عنوان عامل تاثیر گذار در شناساندن فرهنگ و تمدن و جذب گردشگر داخلی و خارجی باشد.

شهردار منطقه دو رشت با اشاره به نامگذاری سال ۹۶ از سوی مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی – تولید و اشتغال، اظهار داشت: صنایع دستی به عنوان صنعتی مستقل و بومی می تواند در جهت هم پیوندی کامل با ابعاد پایداری اجتماعی و اقتصادی، سبب رونقگردشگری گردد.

وی ادامه داد: استان گیلان با توجه به توانایی ها و پتانسیل های موجود چه در بخش جاذبه های طبیعی و اقلیمی و چه در بخش صنایع دستی دارای توانمندی های فراوانی است که با سرمایه گذاری روی این صنعت و رفع موانع و مشکلات موجود،  می توان باعث افزایش میزان تولید و فروش و رقابتی شدن محصولات تولیدی شد که این روند موجب افزایش اشتغال، درآمد و در نهایت سبب رشد و توسعه ی اقتصادی و گردشگری استان گیلان گردد.

عاطفی افزود: در همین راستا شهرداری منطقه دو، اداره کل میرات فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت با امضای تفاهم نامه ای نسبت به راه اندازی بازار هنر از اواخر اسفند سال گذشته و با حضور تولیدکنندگانی که دارای مجوز رسمی از اداره کل میراث استان هستند اقدام نمودند که اکنون ۱۷ هفته از این رویداد، سپری شده است.

شهردار منطقه دو رشت تصریح کرد: صنایع دستی امروز، یادگار گنجینه های ارزشمند تاریخی گذشتگان این مرز و بوم می باشد که شایسته نگرش، پشتیبانی و حفاظت از آن در پر توان کردن و رونق اقتصاد این شهر و استان است.

مرتضی عاطفی با بیان اینکه با آگاه سازی و تبلیغات می توان در زمینه نگهداشت، باززنده سازی و گسترش هنرهای سنتی و صنایع دستی اقدام نمود، گفت: ایجاد این عرصه با هدف افزایش تقاضا در راستای یادگیری، خرید صنایع دستی و بومی از یک سو و تحرک و پویایی هنرمندان، صنعتگران و دوستداران برای ورود و کار در این میدان از سوی دیگر، می تواند  نقش به سزایی در رشد فعالیت های تولیدی و شکوفایی نوآوری ها در این حوزه ایفا نماید.

خاطرنشان می گردد این بازار در پنجشنبه های گرم تابستان جهت رفاه مراجعه کنندگان از ساعت ۱۶ الی ۲۲ در بافت مرکزی پیاده راه بعد از مجسمه میرزا در پیاده راه سعدی و  در سایر پنجشنبه ها از ساعت ۹ الی ۲۱ دایر خواهد بود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۶
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه