پرداخت پنج میلیاردی برای آبنما در سازمانی که حساب هایش مسدود است

احترام دولت به اجماع استانی برای انتخاب استاندار گیلان احترام به خواسته مردم است/ گیلان سکوی پرتاب مدیران غیربومی نشود

تقارن ماه محرم با هفته دفاع مقدس ظرفیت مناسبی برای ترویج فرهنگ حماسی و عاشورایی است/ نظارت و کنترل بر فروش نوشت افزارها در آغاز فصل تحصیلی تشدید شود

اجاره استند و واتربند از اول تا ۱۵ محرم برای هیئت های مذهبی رایگان است

توصیه به حفظ محیط زیست در ایام عزاداری حسینی

پیام تبریک مدیرکل آموزش و پرورش گیلان به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید

صنعت چاپ گیلان نیازمند حمایت و همراهی مسئولان

جای انجام هزینه‌های اضافی در عزاداری‌های محرم فرهنگ‌سازی کنید

ارائه خدمات رایگان اتوبوس های شهری برای روز اول ماه مهر/ راه اندازی گشت ویژه مدارس برای سال تحصیلی جاری

 استان گیلان امسال گرم‌ و خشک‌ترین سال خود را تجربه کرد

استان گیلان ۳۰ هزار کلاس اولی دارد

علی حلوی (آهسته صدایم کن) را در هفته دفاع مقدس به روی صحنه می برد

کد خبر: 32603 | تاریخ انتشار: ۱۴:۴۴:۴۴ - شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

شهردار منطقه دو رشت؛

بازار هفتگی هنر در بافت مرکزی پیاده راه رشت / لزوم توجه به صنایع دستی در سال اقتصاد مقاومتی

به گزارش روابط عمومی منطقه دو شهرداری رشت، مرتضی عاطفی شهردار منطقه دو از لزوم توجه به صنایع دستی در استان گیلان خبر داد و گفت: گردشگری و اقتصاد مبتنی بر آن یکی از پایه های ثابت و ارکان اصلی در دنیای امروز است که جایگاه و نقش قابل توجهی در توسعه و اقتصاد کشورها ایفا می کند. این صنعت به عنوان مکمل برخی از جاذبه های تاریخی و گردشگری، تبلور عینی فرهنگ و هنر بومی مردم هر استان است که می تواند به عنوان عامل تاثیر گذار در شناساندن فرهنگ و تمدن و جذب گردشگر داخلی و خارجی باشد.

شهردار منطقه دو رشت با اشاره به نامگذاری سال ۹۶ از سوی مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی – تولید و اشتغال، اظهار داشت: صنایع دستی به عنوان صنعتی مستقل و بومی می تواند در جهت هم پیوندی کامل با ابعاد پایداری اجتماعی و اقتصادی، سبب رونقگردشگری گردد.

وی ادامه داد: استان گیلان با توجه به توانایی ها و پتانسیل های موجود چه در بخش جاذبه های طبیعی و اقلیمی و چه در بخش صنایع دستی دارای توانمندی های فراوانی است که با سرمایه گذاری روی این صنعت و رفع موانع و مشکلات موجود،  می توان باعث افزایش میزان تولید و فروش و رقابتی شدن محصولات تولیدی شد که این روند موجب افزایش اشتغال، درآمد و در نهایت سبب رشد و توسعه ی اقتصادی و گردشگری استان گیلان گردد.

عاطفی افزود: در همین راستا شهرداری منطقه دو، اداره کل میرات فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت با امضای تفاهم نامه ای نسبت به راه اندازی بازار هنر از اواخر اسفند سال گذشته و با حضور تولیدکنندگانی که دارای مجوز رسمی از اداره کل میراث استان هستند اقدام نمودند که اکنون ۱۷ هفته از این رویداد، سپری شده است.

شهردار منطقه دو رشت تصریح کرد: صنایع دستی امروز، یادگار گنجینه های ارزشمند تاریخی گذشتگان این مرز و بوم می باشد که شایسته نگرش، پشتیبانی و حفاظت از آن در پر توان کردن و رونق اقتصاد این شهر و استان است.

مرتضی عاطفی با بیان اینکه با آگاه سازی و تبلیغات می توان در زمینه نگهداشت، باززنده سازی و گسترش هنرهای سنتی و صنایع دستی اقدام نمود، گفت: ایجاد این عرصه با هدف افزایش تقاضا در راستای یادگیری، خرید صنایع دستی و بومی از یک سو و تحرک و پویایی هنرمندان، صنعتگران و دوستداران برای ورود و کار در این میدان از سوی دیگر، می تواند  نقش به سزایی در رشد فعالیت های تولیدی و شکوفایی نوآوری ها در این حوزه ایفا نماید.

خاطرنشان می گردد این بازار در پنجشنبه های گرم تابستان جهت رفاه مراجعه کنندگان از ساعت ۱۶ الی ۲۲ در بافت مرکزی پیاده راه بعد از مجسمه میرزا در پیاده راه سعدی و  در سایر پنجشنبه ها از ساعت ۹ الی ۲۱ دایر خواهد بود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه