نقدی برخواسته از مطالبات مردمی یا تخریب جهت دار تنها بانوی حاضر در مدیریت شهری

پیام تبریک رییس شورای اسلامی شهر رشت در پی بقای سپیدرود در لیگ برتر

  حفظ و احیای محیط زیست شهری لازمه تحقق آرمان “شهر ایده آل”

ترنم هفت نوا در محفل عاشقان

مصوبات شورا به شهروندان اطلاع رسانی شود

آقای شهردار کارکنان شهرداری تشنه ی توجه هستند

پیام تبریک رئیس شورای اسلامی شهر رشت به مناسبت روز ارتش

رییس شورای شهر رشت پیشگام در حمایت از تولیدات داخلی

خودداری از آینده فروشی شهرها با حمایت های بانک شهر

دار و دسته ی ونیز در رشت

شورای شهر حامی ایده های خلاقانه در اداره شهر است

رضا رسولی: اجرای برنامه عملیاتی بهبود روکش آسفالت اولویت کمیسیون عمران در سال جاری

کد خبر: 32653 | تاریخ انتشار: ۱۶:۴۸:۰۲ - یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

رضا رسولی عضو شورای اسلامی شهر رشت:

خانه تئاتر رادی بزودی در رشت افتتاح می شود

نشست خبری کارگاه تکمیلی مبانی تئاتر فیزیکال  با حضور رضا رسولی (عضو شورای اسلامی شهر رشت)، بهرام نوری (مدیر آکادمی   سینمایش) و آرمین محتشمی (مجری طرح برگزاری کارگاه) برگزار شد.

رضا رسولی در این نشست با بیان اینکه استعدادهای نهفته در جامعه هنری رشت بر کسی پوشیده نیست، در زمینه تئاتر شهر رشت به واسطه استعداد غیرقابل انکاری که بین جوانان و پیشکسوتان این حوزه وجود دارد موجب شده تا بدون اینکه حمایت قابل ملاحظه ای از آنان اتفاق بیفتد در طول سال کارهای بسیار خوبی به روی صحنه‌ برود. علیرغم کمبود امکانات، خوشبختانه مردم هم استقبال بسیار خوبی از آثار هنری می کنند. شاید یکی از بهترین دلایل این موضوع ریشه‌های تاریخی باشد چون رشت بی تردید مهد هنر نمایش مدرن در ایران است و کسی منکر این قضیه نمی‌تواند باشد.

وی در ارتباط با این کارگاه تئاتر فیزیکال نیز گفت: این کارگاه صرفا آموزشی نیست و یک روند انگیزشی دارد برای کسانی که در آن شرکت می‌کنند و یک روند آکادمیک را طی می‌کند که همزمان با آموزش فضایی را هم ایجاد می‌کند که هنرمندان بومی ما دیده شوند و استعدادشان کشف و به منصه ظهور برسد. با این اوصاف آرمین محتشمی و مجموعه سینمایش زحمات اصلی را کشیدند و ما کمک های کوچکی داشتیم و در ادامه مسیر قطعا حمایت هایی هم بعنوان شهروند و هم خادم مردم در شورای شهر انجام خواهیم داد.

عضو شورای شهر رشت ادامه داد: امیدوارم این نوع نگاه تسری پیدا کند. اینکه ما فقط به یک بخش از هنر بپردازیم موضوعی است که در ساختار دانشگاهی نیز وجود دارد. در خیلی از حوزه ها دانش را می آموزیم، اما نحوه به کارگیری آن را فراموش می کنیم. به عقیده من این نگاه بسیار ارزشمند است و به سهم خودم از آرمین محتشمی و بهرام نوری متشکرم. حمایت از هنر و تئاتر را یک ضرروت می بینم و ما باید به یک ساختار در حمایت از هنرمندان جوان شهرمان برسیم و اگر این اتفاق کمتر افتاده آن را نقیصه ای بر عملکرد خود و شورای چهارم می بینم و انشاالله در دوره پنجم شورا این حمایت ها پر رنگ تر خواهد بود.

رضا رسولی افزود: خبر خوبی که در حوزه تئاتر به هنرمندان و علاقمندان می توانیم بدهیم به اهتمام شهرداری منطقه دو، خانه تئاتر رادی در خیابان‌ سعدی افتتاح خواهیم کرد. این مجموعه یک پلاتو استانداردی با گنجایش ۷۰ نفر دارد و فضای نسبتا خوبی فراهم شده است. تلاش های فراوانی برای افزایش سالن های نمایش انجام دادیم. یکی از این اقدامات بحث تملک سینما آبشار و احیای تماشاخانه رشت بود، اما چون مطالبه سازمان دهی شده ای از سوی هنرمندان نشد این قضیه فعلا به انجام نرسیده است. به زعم من وجود تشکل های صنفی و اجتماعی در حوزه هنر می تواند کمک کند که اجرای این طرح ها را بعنوان ضرورت ببینیم.

گزارش: اکبر حیدرپور

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه