ارائه برنامه عملیاتی برای ارتقای کیفیت اسفالت معابر شهری رشت

جشنواره پاسداشت زبان مادری در گیلان برگزار شد

تایید محدودیت های ترافیکی و یک طرفه کردن خیابان ها از اسفند ماه به صورت آزمایشی/ تصویب جمع آوری نرده های بی آر تی با حفظ خط ویژه

رئیس شورا: فردی مطلع به امور فنی شب شهادت ریسه های تقاطع رازی را روشن می کند و تصاویرش را به رسانه ها می دهد!

نمایشگاه ملی عکس “دیوارها را برداریم” در رشت برگزار می شود

لزوم راه اندازی مرکز زلزله نگار در شهر رشت/شهر هوشمند الزامی برای حضور در مسیر توسعه

سال ۹۷ سال رونق صنعت ساختمان خواهد بود

برگزاری میز خدمت رئیس شورای اسلامی شهر رشت در محلات

بافت‌های فرسوده منحصر به شهرها نیستند/ ضرورت برنامه ریزی برای بافت‌های فرسوده روستایی

می‌خواهیم شهرداری معتبر و آبرومند باشد تا حضور سرمایه‌گذاران تداوم یابد

حیرانی؛ تلفیق عکس و انسانیت در گیلان

  تلاش ها  برای حل معضلات دستفروشان صورت می گیرد/ ایجاد روشنایی در معابر پیاده راه تا فرا رسیدن عید نوروز

کد خبر: 32653 | تاریخ انتشار: ۱۶:۴۸:۰۲ - یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

رضا رسولی عضو شورای اسلامی شهر رشت:

خانه تئاتر رادی بزودی در رشت افتتاح می شود

نشست خبری کارگاه تکمیلی مبانی تئاتر فیزیکال  با حضور رضا رسولی (عضو شورای اسلامی شهر رشت)، بهرام نوری (مدیر آکادمی   سینمایش) و آرمین محتشمی (مجری طرح برگزاری کارگاه) برگزار شد.

رضا رسولی در این نشست با بیان اینکه استعدادهای نهفته در جامعه هنری رشت بر کسی پوشیده نیست، در زمینه تئاتر شهر رشت به واسطه استعداد غیرقابل انکاری که بین جوانان و پیشکسوتان این حوزه وجود دارد موجب شده تا بدون اینکه حمایت قابل ملاحظه ای از آنان اتفاق بیفتد در طول سال کارهای بسیار خوبی به روی صحنه‌ برود. علیرغم کمبود امکانات، خوشبختانه مردم هم استقبال بسیار خوبی از آثار هنری می کنند. شاید یکی از بهترین دلایل این موضوع ریشه‌های تاریخی باشد چون رشت بی تردید مهد هنر نمایش مدرن در ایران است و کسی منکر این قضیه نمی‌تواند باشد.

وی در ارتباط با این کارگاه تئاتر فیزیکال نیز گفت: این کارگاه صرفا آموزشی نیست و یک روند انگیزشی دارد برای کسانی که در آن شرکت می‌کنند و یک روند آکادمیک را طی می‌کند که همزمان با آموزش فضایی را هم ایجاد می‌کند که هنرمندان بومی ما دیده شوند و استعدادشان کشف و به منصه ظهور برسد. با این اوصاف آرمین محتشمی و مجموعه سینمایش زحمات اصلی را کشیدند و ما کمک های کوچکی داشتیم و در ادامه مسیر قطعا حمایت هایی هم بعنوان شهروند و هم خادم مردم در شورای شهر انجام خواهیم داد.

عضو شورای شهر رشت ادامه داد: امیدوارم این نوع نگاه تسری پیدا کند. اینکه ما فقط به یک بخش از هنر بپردازیم موضوعی است که در ساختار دانشگاهی نیز وجود دارد. در خیلی از حوزه ها دانش را می آموزیم، اما نحوه به کارگیری آن را فراموش می کنیم. به عقیده من این نگاه بسیار ارزشمند است و به سهم خودم از آرمین محتشمی و بهرام نوری متشکرم. حمایت از هنر و تئاتر را یک ضرروت می بینم و ما باید به یک ساختار در حمایت از هنرمندان جوان شهرمان برسیم و اگر این اتفاق کمتر افتاده آن را نقیصه ای بر عملکرد خود و شورای چهارم می بینم و انشاالله در دوره پنجم شورا این حمایت ها پر رنگ تر خواهد بود.

رضا رسولی افزود: خبر خوبی که در حوزه تئاتر به هنرمندان و علاقمندان می توانیم بدهیم به اهتمام شهرداری منطقه دو، خانه تئاتر رادی در خیابان‌ سعدی افتتاح خواهیم کرد. این مجموعه یک پلاتو استانداردی با گنجایش ۷۰ نفر دارد و فضای نسبتا خوبی فراهم شده است. تلاش های فراوانی برای افزایش سالن های نمایش انجام دادیم. یکی از این اقدامات بحث تملک سینما آبشار و احیای تماشاخانه رشت بود، اما چون مطالبه سازمان دهی شده ای از سوی هنرمندان نشد این قضیه فعلا به انجام نرسیده است. به زعم من وجود تشکل های صنفی و اجتماعی در حوزه هنر می تواند کمک کند که اجرای این طرح ها را بعنوان ضرورت ببینیم.

گزارش: اکبر حیدرپور

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۶
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه