“صدای مشاور” در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان راه‌اندازی شد

افتتاح ۷ سد لاستیکی تا پایان سال جاری در گیلان

هیچ حقی از فرهنگیان نباید کاهش یابد

شهروندان خوش حساب از شهرداری تالش تخفیف می گیرند

بیش از ۲ هزار پروانه تولید گیاهان دارویی صادر شد

“جهانگیری” ۳۰۰ میلیارد تومان در حوزه گردشگری به گیلان وعده داده است

راه‌اندازی سامانه جامع طلاق در گیلان

استفاده از خودروهای تک سرنشین در سازمان حمل و نقل بار و مسافر ممنوع شد

شهردار رشت در زمینه انتصاب مدیران و اقدام عملیات زیربنایی کند است/ نماینده شهر برای من و ده نفر دیگر سخنرانی کرد اما لیست دیگری داد!/ پدر خوانده های اصلاح طلب به هر نحو ممکن برای حفظ قدرت تلاش می کنند

کمیته انرژی در گیلان تشکیل می شود

انعقاد تفاهم نامه همکاری سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت با اداره کل پست استان گیلان

زادگاه گل آقا میزبان جشنواره ملی طنز می شود

کد خبر: 35189 | تاریخ انتشار: ۲۲:۱۶:۴۶ - چهارشنبه ۱ شهر ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

فرماندار شهرستان رشت در مراسم تحلیف شورا دوره پنجم:

بدنه و ترکیب شورا به گونه ای است که پشتوانه تجربه ی خوبی دارند‌

سیروس شفقی فرماندار شهرستان رشت در مراسم تحلیف اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر که ظهر چهارشنبه برگزار شد، اظهار کرد: انتخابات پرشور ۲۹‌اریبهشت، برگ‌زرین دیگری در افتخارات نظام‌جمهوری اسلامی ایران بود و مشارکت گسترده مردم، پویایی و آگاهی بیش از پیش جامعه هوشمند جمهوری اسلامی ایران را نشان داد.
وی افزود: انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۷شهر و ۲۸۲ روستا با حضور ۲۶۱۳ کاندید، با یک سرعت عمل بالا در مقایسه با سنوات گذشته و با حضور‌ گسترده مردم و همچنین تایید کامل هیئت های نظارت شهرستان به صورت قانون مند برگزار شد.
وی حضور گسترده مردم در انتخابات را موجب تقویت مجدد نهاد شورایی دانست و عنوان کرد: تحلیف اعضای منتخب پنجمین دوره ی شورای اسلامی شهر رشت آخرین فرآیند این انتخابات پرشور و حماسه ساز مردم بزرگ است.
سیروس شفقی تصریح کرد: مشارکت مردم و آرا بالای منتخبین نسبت به گذشته، مسئولیت شورا را سنگین تر کرده و تاکید قانون اساسی کشور ما به شورا مبنی بر اهمیت جایگاه این نهاد، نشان از نهادینه کردن نقش مردم در مدیریت محلی و زندگی خودشان دارد.
وی بیان داشت: بدنه و ترکیب شورا به گونه ای است که پشتوانه تجربه خوبی دارند و این موضوع می تواند ظرفیت موفقیت را در انجام وظایف شورا فراهم کند و می توان با مرور به عملکرد گذشته و آگاهی از نقاط ضعف و قدرت، عملکرد های این دوره را افزایش داد.
سیروس شقفی با بیان اینکه هرچه شهر چالش های بیشتری داشته باشد نیازمند شورای پرتلاش و پویاتری می باشد اظهار داشت: در حال حاضر شورا و شهرداری دو موضوع مهم و اساسی را پیش رو دارند که گذر از آن می تواند وضعیت آتی را مشخص کند این دو مهم انتخاب هیئت رئیسه و انتخاب شهردار می باشد‌.
وی در پایان بیان داشت: گذر از این دو مهم، میزان همدلی و همکاری اعضای شورا پنجم را نشان می دهد؛ همین همدلی و همکاری است که نشانگر افق های روشن شهر خواهد بود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه