چالش قیمت‌ لوازم خانگی از ماه آینده

مکاتبات شهردار رشت با معاون رییس جمهور پیرامون سه موضوع کلیدی با ارزشی بیش از ۳ هزار میلیارد ریال

تسلیت حافظ ناظری به زبان کردی به همشهریانش

معضل پسماند گیلان در حال تبدیل شدن به یک موضوع امنیتی و اجتماعی است

۲۱ آبان سالروز تولد نیمایوشیج، پدر شعر نو

توافق پرداخت ۷۹۵ میلیارد تومان برای مصوبات سفر و طرح های گیلان

نائب قهرمانی تیم هاپکیدوی ایران در جهان با درخشش گیلانی ها

گزارش تصویری نمایشگاه چرخ رنگی۲/ نقاشی هایی از ساکنان متفاوت آسایشگاه

سازمان صنعت،معدن و تجارت استان و انتخاباتی که…

برگزاری دومین دوره فستیوال کاراته آزاد استان گیلان در رده سنی نوجوانان و جوانان

حضور دکتر مسعود نصرتی در نمایشگاه بین المللی معرفی فرصت های سرمایه گذاری کیش

دقت در ساخت و ساز پل‌های عابر پیاده رشت/ نباید تمام شهر پر از آهن شود

کد خبر: 36040 | تاریخ انتشار: ۱۳:۳۶:۵۶ - دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

به جا مانده از روز انتخاب شهردار رشت؛

آن چه مسعود کاظمی از خود ماندگار گذاشت

هرچه بود کاظمی با انصرافش نشان داد که نسبت به همگرایی و اتحاد اعضای شورا مسئولیت پذیر است و قصد آن را نداشت که در این برهه موجبات برهم خوردن وضعیت شهر شود و با انصرافش عامل اتحاد اعضای شورا در انتخاب شهردار شد.

در آخرین لحظات آغاز انتخاب شهردار رشت در صحن شورا امیرحسین علوی از تماس تلفنی مسعود کاظمی و انصرافش از کاندیداتوری شهرداری رشت خبر داد که موجبات آرای ۱۱ عضو شورا به نفع مسعود نصرتی به عنوان شهردار رشت شد.

حضور مسعود کاظمی رئیس سابق شورای شهر جنجال های زیادی را موجب شده بود و رسانه ها انتقادات زیادی را نسبت به وی ابراز داشته بودند. می توان گفت احتمال پیروزی او موجب شده بود که بسیاری از رسانه ها نسبت به حضور او موضع گیری های تندی داشته باشند. ولی هرچه بود کاظمی با انصرافش نشان داد که نسبت به همگرایی و اتحاد اعضای شورا مسئولیت پذیر است و قصد آن را نداشت که در این برهه موجبات برهم خوردن وضعیت شهر شود و با انصرافش عامل اتحاد اعضای شورا در انتخاب شهردار شد.

سال گذشته نیز حضور دقیقه نودی کاظمی برای انتخاب به عنوان ریاست شورا در همین راستای اتحاد اعضای شورا ارزیابی شد. شورایی که با عدم تعهدات و اختلافات شدید رو به بحران و حتی انحلال پیش می رفت مسعود کاظمی با حضورش و تقسیم هیات رئیسه و کمیسیون ها بین اعضای مختلف شورا نسبت به ماندگاری و حفظ این نهاد اجتماعی موفق عمل کرد و حال نیز این امر را در جهت انتخاب شهردار به خوبی نشان داد و با پیام تبریکش به شهردار منتخب شورای شهر بر این مسیر پای فشرد و نسبت به منتقدان خود پیام داد که همگرایی و تعامل را به بازی های پشت پرده ترجیح می دهد.

مسعود کاظمی برای دومین  بار از شهرداری رشت باز ماند، اما پر بیراه نیست بگوئیم که او در رعایت اخلاق و پایبندی به تعهدات عمومی همیشه نقش موفقی را از خود برجای گذاشته است. او به واسطه هوش و کارامدی خوبش می توانست بیشتر از این ها خود را بر مدعیان شهرداری تحمیل کند اما ترجیح داد در مسیر افتراق نظر اعضای شورا گام بر ندارد و نامش را به هر قیمتی در میان شهرداران بلدیه رشت ثبت نکند.

البته که انصراف محمد زالفی نیز برای انتخاب شهردار مورد اتفاق همه یکی از نکات بارز صحن شورا بود، اما انصراف مسعود کاظمی بیشتر از همه قضیه انتخاب شهرداری را به خوبی و خوشی به پایان برد و حال ۱۱ عضو شورا وظیفه دارند که نسبت به انتخاب شهردار رشت مسئولیت پذیر باشند و ضمن نظارت دقیق بر فعالیت های وی به وی کمک کنند که نسبت به اجرای برنامه های خود موفق باشد. خوب است که در این میان نسبت به بخشی از برنامه دیگر کاندیداها از جمله مسعود کاظمی که از آن به آرمانشهری تشبیه شده بود توجه بیشتری شود و نسبت به حضورش در پست های مدیریتی بیشتر فکر شود. نسبت به حضور فردی که به تعهدات جمعی پایبند است.

منبع: گیل خبر

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه