دانستنی های مهم درباره سنگ عقیق

برگزاری مراسم تشییع پیکر شهید «حججی» روز چهارشنبه در تهران

آئین های محرمی در گیلان/علم بندی آغاز سوگواری حسینی

پیش بینی کاهش دما در گیلان

تجلیل از میرزا کوچک خان این روزهای گیلان+ عکس

استاد احمدعلی راغب درگذشت نادر گلچین خواننده نامی گیلانی را تسلیت گفت

جامعه شناسی رنگ‌ها

۱۵ دقیقه‌ای که زندگی شما را تضمین می‌کند

وظایف اورژانس اجتماعی پس از یک خودکشی ناموفق

جایگاه ابن سینا در تاریخ پزشکی کجاست؟

فائزه هاشمی‌: من یک فمینیست هستم

کارهایی که بعد از خرید لپ تاپ باید انجام دهید +عکس

کد خبر: 36209 | تاریخ انتشار: ۲۰:۱۷:۲۷ - چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

گیلان از استان های پیشرو کشور در زمینه احداث شبکه فاضلاب روستایی است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان با اشاره به اینکه پنج طرح تصفیه فاضلاب تا پایان شهریورماه امسال به بهره برداری می رسد، گفت: گیلان جزو استان های پیشرو در زمینه احداث شبکه نوین فاضلاب روستایی است.

محبعلی رنج ور روز چهارشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان با بیان اینکه شبکه بهداشتی فاضلاب از منابع آب و محیط زیست صیانت می کند ، افزود: در همین راستا پنج پروژه برای پوشش شبکه بهداشتی فاضلاب شش روستا بزودی در استان به بهره برداری می رسد.
وی پروژه های اجرا شده تصفیه خانه فاضلاب را در امام زاده ابراهیم شفت ، روستای مبارک آباد شهرستان رشت ، پاشاکی لاهیجان ، ویرمونی آستارا و مسکن مهر آستانه اشرفیه عنوان کرد.
وی با اشاره به اینکه هر یک از این پروژه ها دارای مزیت های خاصی هستند، افزود: برای اجرای این پروژه ها ۱۰۵ میلیارد ریال هزینه شده و با اجرای این پروژه ها دو هزار و ۱۷۲ خانوار تحت پوشش قرار می گیرند.
وی تصریح کرد: از محل بانک توسعه اسلامی نیز اعتباری بالغ ۵۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح تصفیه فاضلاب این پنج طرح فاضلاب گیلان در نظر گرفته شده است.
به گفته رنج ور؛برای جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب این روستاها ، شش هزار و ۲۵۰ متر خط انتقال و ۳۹ هزار و ۷۰۰ متر شبکه فاضلاب اجرا شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان، هزینه تصفیه فاضلاب هر خانوار روستایی گیلان را یکصد میلیون ریال عنوان کرد.
وی با بیان اینکه پراکندگی خانوارها در گیلان نسبت به میانگین کشوری بیشتر است، افزود: در کشور به ازای هر خانوار ۳۰ متر لوله گذاری می شود اما در گیلان به ازای هر خانوار ۷۵ کیلومتر لوله گذاری می کنیم.
**افتتاح ۴۸ طرح حوزه اب و فاضلاب روستایی گیلان در هفته دولت
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان در ادامه با اشاره به افتتاح پروژه های هفته دولت گفت: طی هفته دولت؛ ۴۸ طرح در سه حوزه تامین و ارتقای کیفیت آب شرب، جمع آوری و تصفیه فاضلاب روستاهای گیلان با اعتباری افزون بر ۳۲۰ میلیارد ریال و بهره مندی ۱۷ هزار نفر به بهره برداری رسید.
وی یادآورشد: با بهره برداری از طرح های آبرسانی روستایی ، شاخص بهره مندی روستاهای استان از آب شرب سالم به ۷۶ و یک دهم درصد رسید.
وی همچنین با اشاره به اصلاح و بازسازی ۱۵۵ کیلومتر از شبکه های آبرسانی روستایی گیلان طی شش ماه نخست امسال گفت: طرح توسعه ۱۱۷ کیلومتر از خطوط آب شرب، بهسازی ۱۸ دهنه چشمه ، حفر ۱۳ باب چاهک ، تعمیر ۳۲ باب مخزن و ۱۱ دستگاه کلرزن نصب و راه اندازی ۱۱۵ دستگاه پمپ از جمله اقدامات انجام شده برای ارتقای کیفیت آب آشامیدنی روستاهای استان است.
وی اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح ها را ۳۰ میلیارد ریال اعلام کرد.
اکنون گیلان دارای دو هزار و ۵۶۸ روستاست که یکهزار و ۵۸۴ روستای بالای ۲۰ خانوار و ۱۷۴ روستای زیر ۲۰ خانوار از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردارند.
آب آشامیدنی این روستاها از ۳۹۰ حلقه چاه، ۵۴۴ دهنه چشمه، ۱۷ هزار و ۴۲۵ کیلومتر شبکه توزیع، سه هزار و ۷۶۹ کیلومتر خطوط انتقال، ۵۸۹ باب ایستگاه پمپاژ و ۱۳۸ هزار مترمکعب مخزن در حال تامین است.
منبع: ایرنا

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
یکشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۶
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه