هنگام پیش خرید آپارتمان باید به چه نکاتی توجه کرد!

این زلزله ثابت کرد نیازمند خرید چند صد بالگرد هستیم!

رئال می‌توانست برنده دربی باشد

پنج نقش‌خوانی از نمایشنامه‌های اکبر رادی به شیوه‌ی تئاترکاغذی در تماشاخانه‌ی هامون

ورودسامانه بارشی به کشور از فردا

برخورد نادرست برخی از مسئولان ادارات با خبرنگاران

افزایش قیمت نان برای همه شهرها نیست

شیر تو شیر بازار لبنیات

چالش قیمت‌ لوازم خانگی از ماه آینده

آلمان محبوب ترین کشور دنیا؛ سقوط آمریکا به رده ششم

تجمع « لبیک یا رسول الله» در ۱۳ امامزاده شاخص گیلان برگزار شد

اعزام اولین کاروان کمک های انسان دوستانه توسط هیئت کبدی استان گیلان به مناطق زلزله زده غرب کشور

کد خبر: 36216 | تاریخ انتشار: ۱۰:۵۴:۵۳ - پنج شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

ناصر وحدتی در آستانه کنسرت های رشت:

اجرای موسیقی چهار ناحیه کشور برای اولین بار در کنسرت در موسیقی الان شعر فاخر حرف اول را می زند

کنسرت موسیقی محلی ناصر وحدتی روزهای ۱۶ و ۱۷ شهریور در سالن نامجو مجتمع یادگار امام (ره) رشت اجرا می شود. ناصر وحدتی در آستانه این کنسرت در گفتگویی گفت: در این کنسرت هم قطعات جدید (قطعاتی که خودم ساختم) و هم ترانه های جدیدی اجرا خواهیم کرد. ضمن اینکه برای اولین بار موسیقی چهار ناحیه از کشور (شیراز، خراسان، آذربایجان و کردستان) که مدتی روی آن تمرین کرده ایم را اجرا خواهیم کرد. البته با توجه به اینکه مردم بلیط می خرند که کنسرت گیلکی تماشا کنند و انتظاری جز این ندارند ما در پایان کنسرت که مردم از ما بیز (تکرار قطعات) می خواهند، بجای تکراری خواندن قطعات، موسیقی این ۴ ناحیه را اجرا خواهیم کرد.
وی با تمجید از اعضای گروهش گفت: سعید پورمحمد، نیما برزگر و مجتبی پناهی (تار)، سولماز بزازی و سعیدپورمحمد (کمانچه)، اصغر پور ابراهیمی (سازهای بادی)، کامیار (سازهای کوبه ای)، رامین حسینی (بربط)، نسیم امیدخواه، میترا حسابی، مهرناز نوروزی (همخوان) در این کنسرت من را همراهی می کنند.
وی در ادامه به تشریح وضعیت امروز موسیقی کشور پرداخت و گفت: اخیرا روزنامه ایران با استاد گلپایگانی مصاحبه ای انجام داد و وی خیلی به سردمداران موسیقی ما تاخت که اینها موسیقی ما را به ناکجا آباد برده اند!
بنظر من استاد گلپایگانی برای یک دورانی است که آن دوران به پایان رسیده، آن زمان دوران خواننده سالاری و دوران اوج و عزت موسیقی سنتی بود که آن دوران الان به سر آمده است. الان تعریف موسیقی ما به سمتی رفته که ساز و آواز در خدمت شعر است. از ابتدا هم موسیقی اصیل ایرانی که خلق شد پیش از ردیف های هفت گانه، کسانی شعرهای حافظ یا سعدی را در محفل ها می خواندند و کم کم به آن آهنگ اضافه شد. در حال حاضر هم وقتی خواننده ای شعر فاخر می خواند مورد توجه قرار می گیرد.
این خواننده و پژوهشگر موسیقی محلی گیلان افزود: یک زمانی خوانندگانی مثل زنده یاد پوررضا یا زیباکناری و…در رادیو و تلویزیون حضور پیدا می کردند و موسیقی محلی ما با صداوسیما معرفی می شد. اما الان شرایط تغییر کرده و خوانندگان خود را برای کنسرت و اجراهای صحنه ای آماده می کنند و دغدغه آنها فقط اجرا برای رادیو و تلویزیون نیست. در ۱۵ سال اخیری که من اجرای کنسرت داشته ام چندین گروه موسیقی محلی تشکیل شده، آنهایی که انتقاد می کنند آیا این گروهها را نمی بینند؟ وقتی گروههای مختلفی موسیقی محلی اجرا می کنند ما باید خوشحال شویم که نسل بعدی و جوان این راه را ادامه خواهد داد و نباید حسادت کنیم! چون در نهایت این مردم هستند که باید بپسندند و آنها تعیین کننده هستند.
ناصر وحدتی با تاکید بر اینکه هویت ما با موسیقی محلی تعریف می شود افزود: وقتی ما برای اجرای موسیقی محلی به خارج از کشور می رویم این رسالت را برعهده داریم یا وقتی استاد عاشورپور درسال ۱۳۱٨ درتهران کنسرت اجرا کرد، به مردم پایتخت هویتمان را نشان داد که ما یک مردمی هستیم که در شمال کشور زندگی می کنیم و این موسیقی ماست.
وی در پایان در خصوص فعالیت های موسسه نغمه های بیجارهای لیش که به مدیریت وی اداره می شود هم گفت: برای اولین بار در نوروز کنسرتی را با مجوز این موسسه برگزار کردیم و کنسرت های پیش رو نیز همین طور خواهد بود. با لطف دکتر فاضلی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و فلاح حراست این اداره این اجازه داده شد که این کنسرت ها را قبل از اینکه موسسه ثبت شود برگزار کنیم. انشالله بزودی این موسسه ثبت نهایی خواهد شد.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه