“صدای مشاور” در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان راه‌اندازی شد

افتتاح ۷ سد لاستیکی تا پایان سال جاری در گیلان

هیچ حقی از فرهنگیان نباید کاهش یابد

شهروندان خوش حساب از شهرداری تالش تخفیف می گیرند

بیش از ۲ هزار پروانه تولید گیاهان دارویی صادر شد

“جهانگیری” ۳۰۰ میلیارد تومان در حوزه گردشگری به گیلان وعده داده است

راه‌اندازی سامانه جامع طلاق در گیلان

درخشش سوارکار گیلانی در جمع سه استان برتر کشور

استفاده از خودروهای تک سرنشین در سازمان حمل و نقل بار و مسافر ممنوع شد

کمیته انرژی در گیلان تشکیل می شود

انعقاد تفاهم نامه همکاری سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت با اداره کل پست استان گیلان

زادگاه گل آقا میزبان جشنواره ملی طنز می شود

کد خبر: 36241 | تاریخ انتشار: ۱۷:۱۳:۴۹ - پنجشنبه ۱۶ شهر ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

استاندار گیلان خبر داد؛

افزایش سرمایه گذاری داخلی در گیلان به پنج هزار میلیارد تومان

استاندار گیلان گفت: میزان سرمایه گذاری داخلی در استان، از یک هزار و ۵۰۰میلیارد تومان به پنج هزار میلیارد تومان رسیده است.

محمدعلی نجفی روز پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی استان افزود: ابتدای امسال دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه با حضور رئیس جمهوری، ۲۰۰میلیارد تومان با حضور معاون اول رئیس جمهوری و آغاز افتتاح یک هزار و ۲۲۶ میلیارد تومان پروژه هفته دولت با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه را داشتیم که همه بیانگر عزم و اراده دولت تدبیر و امید در آبادانی و سازندگی کشور و گیلان است.
وی با بیان اینکه از زمان شروع به کار دولت حمایت و بهره گیری از توان بخش خصوصی در دستور کار قرار گرفته، گفت: همچنان وظیفه داریم این روند حمایت از بخش خصوصی را در عین تقویت ، ادامه دهیم.
استاندار گیلان افزود: در نشست اخیر کارگروه تولید و اشتغال با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، مدیران عامل بانک ها پرداخت ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات به تعدادی از واحدهای تولیدی بزرگ استان را متعهد شدند که انجام این تعهد باید پیگیری و به طور کامل جذب شود.
وی همچنین ساماندهی تالاب بین المللی انزلی و پسماند استان را دو اولویت اصلی دولت در گیلان عنوان و خاطرنشان کرد : این دو طرح مهم استانی یا با تبدیل کردن به پروژه ملی و یا با مشارکت بخش خصوصی به نتیجه مطلوب خواهد رسید چرا که اعتبارات استانی کفاف هزینه های آن را نمی دهد.
به گفته نجفی، رئیس جمهوری به رئیس سازمان محیط زیست در خصوص حل معضل پسماند استان های شمالی ماموریت ویژه داده و بی شک حل مشکل پسماند، نجات گیلان است و ما باید مشکلات تالاب انزلی و پسماند گیلان را در دولت دوازدهم برطرف کنیم .
وی با تاکید بر ضرورت توجه ویژه به موضوع صنعت استان، تقویت بنیه کشاورزی را نیز از اولویت های استان خواند و گفت: هر چه در این بخش هزینه کنیم ، سرمایه گذاری کرده ایم، در بخش پارک علم و فناوری استان و استفاده از مراکز تحقیقاتی نیز اقداماتی صورت گرفته که ادامه خواهیم داد.
منبع: ایرنا

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه