چند روش برای افزایش درآمد

دانستنی های مهم درباره سنگ عقیق

برگزاری مراسم تشییع پیکر شهید «حججی» روز چهارشنبه در تهران

پیش بینی کاهش دما در گیلان

تجلیل از میرزا کوچک خان این روزهای گیلان+ عکس

استاد احمدعلی راغب درگذشت نادر گلچین خواننده نامی گیلانی را تسلیت گفت

با نصب المان های ویژه ماه محرم چهره شهر حال و هوای محرم گرفت

زمان سفر کاروان استقلال به رشت مشخص شد/ جباری و رحمتی از سفر باز ماندند

جامعه شناسی رنگ‌ها

۱۵ دقیقه‌ای که زندگی شما را تضمین می‌کند

وظایف اورژانس اجتماعی پس از یک خودکشی ناموفق

جایگاه ابن سینا در تاریخ پزشکی کجاست؟

کد خبر: 36452 | تاریخ انتشار: ۲۳:۳۸:۱۹ - یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

خاطرات شهدای گیلانی مدافع حرم منتشر شود

استاندار گیلان خواستار انتشار خاطرات شهدای گیلانی مدافع حرم شد و گفت: خانواده شهدا انتظاراتی دارند و باید مشکلات آنان رفع شود.

محمدعلی نجفی، استاندار گیلان امروز (۱۹ شهریور) در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار در استانداری با بیان اینکه حفظ عزت و استقلال از مباحث مهم دفاع مقدس است گفت: دفاع مقدس یکی از ارزش‌های اسلامی است و باید تلاس کنیم تا ارزش‌های اصیل دفاع مقدس را احیا کنیم.

وی با بیان اینکه نامگذاری هفته‌ها و مناسبت‌ها برای احیا آن رویداد است افزود: هفته دفاع مقدس امسال با ماه محرم مقارن شده است و باید دقت بیشتری در برگزاری برنامه‌ها داشته باشیم.

استاندار گیلان با تاکید بر حفظ شانیت ماه محرم در برگزاری برنامه‌ها تصریح کرد: برنامه‌ها طبقه بندی شده و دیدار با خانواده شهدا با کیفیت بیشتری اجرا و در این ایام پررنگ تر دیده شود.

وی ادامه داد: به شهدا در این ایام توجه بیشتری شود، خانواده شهدا انتظاراتی دارند و باید مشکلات آنان رفع شود.

نجفی با اشاره به اختصاص دو واحد درسی در دانشگاه گیلان به معارف دفاع مقدس اظهار کرد: نهادینه کردن فرهنگ دفاع مقدس در دانشگاه از طریق واحدهای درسی، زمان بر بوده و در درازمدت آثار را حفظ می‌کند.

نجفی ایثار، فداکاری و همراهی با مردم را بکی از دسناوردهای دفاع مقدس دانست و گفت: دفاع مقدس یکی از آثار احیا ارزش‌های اسلامی است.

وی با گرامیداشت یاد شهدای مدافع حرم خواستار انتشار خاطرات این شهدا و خانواده‌های آنان شد.

تجلیل از خانواده شهدای غرب گیلان

علیرضا شعبان نژاد، مدیرکل جهاد کشاورزی گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه ۸۴ شهید گیلانی دفاع مقدس از جهاد سازندگی بودند گفت: همزمان با هفته دفاع مقدس خانواده شهدای غرب گیلان تجلیل می‌شوند.

وی با اشاره به شهادت ۱۶ شهید جهاد سازندگی گیلان در جزیره مجنون تصریح کرد: همچنین در این ایام  کتاب ۱۶ مجموعه شیدایی رونمایی خواهد شد.

اختصاص ردیف ویژه هفته دفاع مقدس در شهرداری رشت

سید امیرحسین علوی، رئیس شورای شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اختصاص ردیف ویژه اعتباری برای نخستین بار در شهرداری جهت گرامیداشت هفته دفاع مقدس تصریح کرد: برگزاری مراسم آئینی دفاع مقدس به مدت سه شب در بافت مرکزی رشت و یادواره شهدا از برنامه‌های مهم شهرداری در هفته دفاع مقدس است.

وی اذعان کرد: اجرای برنامه‌های گرامیداشت مناسبت‌ها در بافت مرکزی رشت با توجه به اهمیت این مرکز بازخورد بیشتری در سطح استان دارد.

 

منبع: شبستان

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
یکشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۶
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه