هنگام پیش خرید آپارتمان باید به چه نکاتی توجه کرد!

این زلزله ثابت کرد نیازمند خرید چند صد بالگرد هستیم!

رئال می‌توانست برنده دربی باشد

ورودسامانه بارشی به کشور از فردا

برخورد نادرست برخی از مسئولان ادارات با خبرنگاران

افزایش قیمت نان برای همه شهرها نیست

شیر تو شیر بازار لبنیات

چالش قیمت‌ لوازم خانگی از ماه آینده

آلمان محبوب ترین کشور دنیا؛ سقوط آمریکا به رده ششم

تجمع « لبیک یا رسول الله» در ۱۳ امامزاده شاخص گیلان برگزار شد

اعزام اولین کاروان کمک های انسان دوستانه توسط هیئت کبدی استان گیلان به مناطق زلزله زده غرب کشور

قیمت جدید نان و مصیبت پس گرفتن بقیه‌ی پول!

کد خبر: 36602 | تاریخ انتشار: ۱۳:۰۷:۲۳ - چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

هفت نماینده گیلان در مجلس سه نفر را برای تصدی پست استانداری به دولت معرفی کردند؛ دنیامالی، حق شناس، شجاع

هفت نماینده گیلان در مجلس در آخرین نشست خود بعد از اینکه هیات دولت انتخاب استاندار گیلان را به جلسه هفته بعد خود در روز چهارشنبه موکول کرد طی یک اجماع سه گزینه را به عنوان استاندار گیلان به هیات دولت پیشنهاد کردند.
این ۷ نفر که شامل صادق حسنی و جبار کوچکی نژاد ، نمایندگان رشت، جمالی ، نماینده رودبار ، افتخاری، نماینده فومن، نیکفر ، نماینده لاهیجان ،داداشی ، نماینده آستارا و قربانی، نماینده آستانه اشرفیه هستند به ترتیب احمد دنیامالی، هادی حق شناس و عبدالغفار شجاع را به عنوان گزینه های خود برای استانداری گیلان به هیات دولت معرفی کردند.
احمد دنیامالی زاده انزلی ، عضو شورای شهر تهران در دوره گذشته بود که از لیست اصلاح طلبان وارد شورا شد اما در انتخاب شهردار بین محسن هاشمی و قالیباف به کاندیدای اصولگرایان رای داد و تا پایان عمر شورای چهارم از نزدیکان به قالیباف باقی ماند. هادی حق شناس نیز نماینده مردم انزلی در دوره های پیشین بود و اکنون معاون سازمان بنادر و کشتیرانی. او دکترای اقتصاد دارد و مقالات زیادی از او درباره موضوعات اقتصادی در رسانه های ملی دیده می شود و از این رو چهره ای آشنا در بین اهالی اقتصاد و رسانه است. از حق شناس به عنوان گزینه اصلی اصلاح طلبان برای پست استانداری یاد می شود. اگرچه او رابطه خوبی با جناح های دیگر سیاسی دارد. از دیگر نقاط قوت حق شناس می توان به رابطه نزدیک او با امام جمعه گیلان اشاره کرد. شجاع نیز نماینده مردم انزلی در دوره های چهارم و پنجم بوده است.او یک چهره اعتدالی محسوب می شود که مدتی است فاصله اش با چهره ای همچون نوبخت زیادتر شده و به سمت اصلاح طلبان گرایش بیشتری پیدا کرده است.
به نظر می رسد باتوجه به دلگیری و اختلافی که مابین اصلاح طلبان و دنیامالی پیش آمده و او اکنون چهره ای نزدیک به قالیباف ، رقیب انتخاباتی روحانی محسوب می شود شانس چندانی برای تایید در هیات دولت نداشته باشد.
شجاع هم تاکنون جز اینکه گزینه سوم ۷ نماینده گیلان باشد، نامش در لیست پیشنهادی هیچ جریان سیاسی و شخصیت دولتی دیده نشده است.
با این اوصاف هادی حق شناس به عنوان گزینه نهایی اصلاح طلبان، حمایت اسحاق جهانگیری، رابطه خوبش با محمدباقر نوبخت و آیت الله قربانی شانس بیشتری برای قبولی در بررسی های هیات دولت دارد.
نکته مهم این تصمیم هفت نفره اما مخالفت غیرمستقیم این نماینده ها با کاندیدای اختصاصی نوبخت یعنی کیوان محمدی و همینطور کاندیدای وزارت کشور یعنی سالاری است. این ۷ نماینده با این انتخاب نشان دادند که بیش از آنکه به مسایل سیاسی فکر کنند تخصص و تجربه مدیریتی را ملاک انتخاب خود قرار داده اند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه