انتصاب محمد رسول محمدپور بعنوان مشاور رسانه و مطبوعات اداره ورزش و جوانان شهرستان رشت

۱۵ دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی رشت اضافه شد

یادی از هنرمندانی که در سال ۹۶ چهره در نقاب خاک کشیدند

قصه گویی و داستان نویسی جایگزین پیک های نوروزی شد

حدود ۳۵۰ هزار پیاز گل در کلانشهر در استقبال از نوروز کاشته شد

۳۰ فروردین؛آخرین مهلت شرکت در جشنواره ملی مطبوعات

سفر به دریای شمال و غذاهای رنگارنگ

گیلان؛ قطب فولاد کشور

نخستین اکسپو عکس گیلان آغاز به کار کرد

برگزاری جشنواره نوروزی در موزه میراث روستایی گیلان به قوت خود باقی است

ساخت تصفیه‌خانه بزرگ “سراوان رشت” در دستور کار قرار گرفت

گام‌های استوار داماش گیلان در راه صعود به لیگ دسته اول

کد خبر: 36602 | تاریخ انتشار: ۱۳:۰۷:۲۳ - چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

هفت نماینده گیلان در مجلس سه نفر را برای تصدی پست استانداری به دولت معرفی کردند؛ دنیامالی، حق شناس، شجاع

هفت نماینده گیلان در مجلس در آخرین نشست خود بعد از اینکه هیات دولت انتخاب استاندار گیلان را به جلسه هفته بعد خود در روز چهارشنبه موکول کرد طی یک اجماع سه گزینه را به عنوان استاندار گیلان به هیات دولت پیشنهاد کردند.
این ۷ نفر که شامل صادق حسنی و جبار کوچکی نژاد ، نمایندگان رشت، جمالی ، نماینده رودبار ، افتخاری، نماینده فومن، نیکفر ، نماینده لاهیجان ،داداشی ، نماینده آستارا و قربانی، نماینده آستانه اشرفیه هستند به ترتیب احمد دنیامالی، هادی حق شناس و عبدالغفار شجاع را به عنوان گزینه های خود برای استانداری گیلان به هیات دولت معرفی کردند.
احمد دنیامالی زاده انزلی ، عضو شورای شهر تهران در دوره گذشته بود که از لیست اصلاح طلبان وارد شورا شد اما در انتخاب شهردار بین محسن هاشمی و قالیباف به کاندیدای اصولگرایان رای داد و تا پایان عمر شورای چهارم از نزدیکان به قالیباف باقی ماند. هادی حق شناس نیز نماینده مردم انزلی در دوره های پیشین بود و اکنون معاون سازمان بنادر و کشتیرانی. او دکترای اقتصاد دارد و مقالات زیادی از او درباره موضوعات اقتصادی در رسانه های ملی دیده می شود و از این رو چهره ای آشنا در بین اهالی اقتصاد و رسانه است. از حق شناس به عنوان گزینه اصلی اصلاح طلبان برای پست استانداری یاد می شود. اگرچه او رابطه خوبی با جناح های دیگر سیاسی دارد. از دیگر نقاط قوت حق شناس می توان به رابطه نزدیک او با امام جمعه گیلان اشاره کرد. شجاع نیز نماینده مردم انزلی در دوره های چهارم و پنجم بوده است.او یک چهره اعتدالی محسوب می شود که مدتی است فاصله اش با چهره ای همچون نوبخت زیادتر شده و به سمت اصلاح طلبان گرایش بیشتری پیدا کرده است.
به نظر می رسد باتوجه به دلگیری و اختلافی که مابین اصلاح طلبان و دنیامالی پیش آمده و او اکنون چهره ای نزدیک به قالیباف ، رقیب انتخاباتی روحانی محسوب می شود شانس چندانی برای تایید در هیات دولت نداشته باشد.
شجاع هم تاکنون جز اینکه گزینه سوم ۷ نماینده گیلان باشد، نامش در لیست پیشنهادی هیچ جریان سیاسی و شخصیت دولتی دیده نشده است.
با این اوصاف هادی حق شناس به عنوان گزینه نهایی اصلاح طلبان، حمایت اسحاق جهانگیری، رابطه خوبش با محمدباقر نوبخت و آیت الله قربانی شانس بیشتری برای قبولی در بررسی های هیات دولت دارد.
نکته مهم این تصمیم هفت نفره اما مخالفت غیرمستقیم این نماینده ها با کاندیدای اختصاصی نوبخت یعنی کیوان محمدی و همینطور کاندیدای وزارت کشور یعنی سالاری است. این ۷ نماینده با این انتخاب نشان دادند که بیش از آنکه به مسایل سیاسی فکر کنند تخصص و تجربه مدیریتی را ملاک انتخاب خود قرار داده اند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه