کمیته انرژی در گیلان تشکیل می شود

انعقاد تفاهم نامه همکاری سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت با اداره کل پست استان گیلان

زادگاه گل آقا میزبان جشنواره ملی طنز می شود

دعوت به همکاری از ۵۰ بازاریاب توسط چچیلاس

درخشش بانوی سوارکار گیلانی در استان البرز

تقاضای جمعی از مردم از نماینده ولی فقیه در گیلان برای برکناری مدیرعامل ناکارآمد شرکت توزیع برق

دستاوردهای مطلوب نشست سالیانه شهرهای خلاق برای رشت

دستور ساخت هزار زمین والیبال در فضای باز روستایی گیلان تا پایان امسال را صادر کرد

“چچیلاس” تبلیغات شارژی با سبکی نوین

مشاور حقوقی کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای‌شهر رشت منصوب شد

انتصاب سردبیر جدید خبرگزاری ایسنا در گیلان

صدور مجوز پخش فوتبال ایران و اسپانیا در پیاده راه فرهنگی در راستای ایجاد نشاط عمومی

کد خبر: 37025 | تاریخ انتشار: ۱۲:۲۲:۲۳ - سه شنبه ۲۸ شهر ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

مدیرکل امور بانوان استانداری گیلان خبر داد؛

ضرورت ایجاد بازارچه های عرضه محصولات بانوان در گیلان

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان ایجاد بازارچه های عرضه محصولات بانوان را ضروری دانست و بیان کرد: راه اندازی این بازارچه ها از مصوبات وزارت کشور است که بایستی محقق شود.

فاطمه رفیعی غروب دوشنبه با حضور در صحن شورای اسلامی کلانشهر رشت در جمع اعضای شورا افزود: راه اندازی این بازارچه ها یکی از ۱۰ مصوبه ای است که از سوی وزارت کشور به دفاتر امور بانوان سراسر کشور ابلاغ شده است.
وی با بیان این که بر اساس این مصوبه بایستی دو بازارچه ویژه بانوان در کلانشهر رشت و یک بازارچه در دیگر شهرستان های استان ایجاد کنیم، اظهار کرد: ایجاد این بازارچه ها ، فضایی امن برای بانوان خواهد بود تا در آن محصولات تولیدی خود را عرضه کنند.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان در ادامه سخنانش سرای محلات را یکی از مطالبات خانواده ها عنوان و خاطر نشان کرد: سرای محلات می تواند پایگاه خوبی برای واسپاری امور به تشکل های مردمی و ارتقاء آگاهی های شهروندان باشد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به کودکان کار در شهرها اظهار داشت: ساماندهی این کودکان، نیازمند انجام اقدامات فرهنگی و ایجابی است و همه دستگاه های ذیربط بایستی در این رابطه همکاری های لازم را داشته باشند.
رفیعی با بیان این که لازم است سامانکده بانوان و دختران در شأن کلانشهر رشت داشته باشیم، اضافه کرد: این سامانکده ها بایستی به گونه ای باشد تا بانوان و دختران نیازمند بتوانند راحت جذب این پناهگاه ها شوند.
مدیرکل امور بانوان و استانداری گیلان در ادامه سخنانش در جمع اعضای شورای اسلامی کلانشهر خاطر نشان کرد: عوامل مختلفی در بروز طلاق موثر است و نمی توان صرفا مشکلات اقتصادی را مطرح کرد.
وی با اشاره به برنامه مداخله در طلاق و اجرای آن به صورت آزمونه (پایلوت) در گیلان اضافه کرد: کارهای خوبی در این رابطه از سوی بهزیستی و امور جرائم دادگستری استان انجام گرفته که با کاهش طلاق همراه بوده است.
شورای اسلامی کلانشهر رشت ۱۱ عضو دارد.
منبع: ایرنا

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه