تمدید ممنوعیت واردات برنج

آسمان گیلان طی روزهای پایانی هفته نیمه ابری همراه با بارندگی پراکنده است

پسته کوهی، مکملی مناسب برای داروهای افسردگی

آغاز پرداخت وام های صندوق چای از هفته آینده

عذرخواهی نماینده رشت از خبرنگاران گیلانی

روستاییان وام ایجاد مشاغل دریافت می‌کنند

میثم خوشگو به عنوان دبیر دبیران انجمن های علمی دانشگاه پیام نور رشت معرفی شد

چگونه حیوانات زمین لرزه را پیش از وقوع حس می‌کنند؟

وضعیت تالاب انزلی قرمز است

فروش بیش از ۲ میلیاردی کتاب در نمایشگاه کتاب گیلان

امید است در سایه همدلی و همراهی زمستان امسال را با خاطره ای خوش و به یادماندنی سپری نماییم

«امین مهرآور» عضو شورای مرکزی کارگزاران سازندگی گیلان شد

کد خبر: 37025 | تاریخ انتشار: ۱۲:۲۲:۲۳ - سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

مدیرکل امور بانوان استانداری گیلان خبر داد؛

ضرورت ایجاد بازارچه های عرضه محصولات بانوان در گیلان

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان ایجاد بازارچه های عرضه محصولات بانوان را ضروری دانست و بیان کرد: راه اندازی این بازارچه ها از مصوبات وزارت کشور است که بایستی محقق شود.

فاطمه رفیعی غروب دوشنبه با حضور در صحن شورای اسلامی کلانشهر رشت در جمع اعضای شورا افزود: راه اندازی این بازارچه ها یکی از ۱۰ مصوبه ای است که از سوی وزارت کشور به دفاتر امور بانوان سراسر کشور ابلاغ شده است.
وی با بیان این که بر اساس این مصوبه بایستی دو بازارچه ویژه بانوان در کلانشهر رشت و یک بازارچه در دیگر شهرستان های استان ایجاد کنیم، اظهار کرد: ایجاد این بازارچه ها ، فضایی امن برای بانوان خواهد بود تا در آن محصولات تولیدی خود را عرضه کنند.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان در ادامه سخنانش سرای محلات را یکی از مطالبات خانواده ها عنوان و خاطر نشان کرد: سرای محلات می تواند پایگاه خوبی برای واسپاری امور به تشکل های مردمی و ارتقاء آگاهی های شهروندان باشد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به کودکان کار در شهرها اظهار داشت: ساماندهی این کودکان، نیازمند انجام اقدامات فرهنگی و ایجابی است و همه دستگاه های ذیربط بایستی در این رابطه همکاری های لازم را داشته باشند.
رفیعی با بیان این که لازم است سامانکده بانوان و دختران در شأن کلانشهر رشت داشته باشیم، اضافه کرد: این سامانکده ها بایستی به گونه ای باشد تا بانوان و دختران نیازمند بتوانند راحت جذب این پناهگاه ها شوند.
مدیرکل امور بانوان و استانداری گیلان در ادامه سخنانش در جمع اعضای شورای اسلامی کلانشهر خاطر نشان کرد: عوامل مختلفی در بروز طلاق موثر است و نمی توان صرفا مشکلات اقتصادی را مطرح کرد.
وی با اشاره به برنامه مداخله در طلاق و اجرای آن به صورت آزمونه (پایلوت) در گیلان اضافه کرد: کارهای خوبی در این رابطه از سوی بهزیستی و امور جرائم دادگستری استان انجام گرفته که با کاهش طلاق همراه بوده است.
شورای اسلامی کلانشهر رشت ۱۱ عضو دارد.
منبع: ایرنا

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه