رقابت هفت هزار و ۵۵۹ داوطلب در آزمون دکتری تخصصی در گیلان

ارائه برنامه عملیاتی برای ارتقای کیفیت اسفالت معابر شهری رشت

سید پیام جعفری نیا مدیر روابط عمومی شورای شهر رشت شد

جشنواره پاسداشت زبان مادری در گیلان برگزار شد

راه آهن قزوین – رشت اردیبهشت ۹۷ بهره برداری می شود

امروز فقط سپیدرود

تصویب انتشار اوراق خدمات شهری برای اولین بار در کلانشهر رشت

صنعت ابریشم؛ از هویت‌های اصیل گیلان

آماده باش نیروهای دامپزشکی گیلان در قبال آنفلوانزای پرندگان تا بهار

پسماند همچنان اصلی ترین معضل شهرهای شمالی کشور است

رئیس شورا: فردی مطلع به امور فنی شب شهادت ریسه های تقاطع رازی را روشن می کند و تصاویرش را به رسانه ها می دهد!

از سه راه گلایل به طرف خیابان استاد معین به روایت تصویر

کد خبر: 37974 | تاریخ انتشار: ۹:۵۰:۱۸ - چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

عوامل موثر در انقراض نسل آبزیان خزر!

نایب رییس فراکسیون محیط زیست مجلس صید بی رویه و بی توجهی نسبت به ساماندهی شبکه فاضلاب را از جمله عوامل موثر در کاهش جمعیت فک خزری و سایر آبزیان دانست.

جبار کوچکی نژاد، با هشدار نسبت به خطر انقراض نسل آبزیان دریای خزر به ویژه فک خزر، گفت: ورود فاضلاب های صنعتی و خانگی، سموم کشاورزی، صید بی رویه و بی توجهی نسبت به تکمیل و ساماندهی فاضلاب از جمله عواملی است که نقش موثری در کاهش جمعیت آبزیان دریای خزر به ویژه فک دارند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه سالانه ۵۰۰ میلی متر معکب رسوبات و فاضلاب وارد تالاب انزلی می شود، تصریح کرد: بخش اعظمی از تالاب خشک شده این در حالی است که تالاب انزلی محل تخم ریزی برخی آبزیان است بنابراین ورود فاضلاب از جمله معضلاتی که نسل آبزیان خزر به ویژه فک و ماهیان خاویاری را تهدید می کند.

وی با یادآوری اینکه اگر برای جلوگیری از ورود فاضلاب به دریای خزر هر چه سریع تر چاره اندیشی نشود در آینده ای نزدیک با خشکی تالاب انزلی و انقراض نسل آبزیان خزر مواجه خواهیم شد، افزود: با خشکی تالاب انزلی با فاجعه دیگری مانند دریاچه ارومیه مواجه خواهیم شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: با پیگیری های صورت گرفته دنبال تامین بودجه لازم برای تامین و خرید رسوب گیر برای جلوگیری از ورود رسوبات به تالاب انزلی هستیم.

نایب رییس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه برای ساماندهی فاضلاب شهرهای حاشیه دریای خزر تاکنون اقدامات مناسب صورت نگرفته است، گفت: هر چند طبق قانون برنامه پنجم توسعه باید فاضلاب خط شمالی تصفیه می شد اما متاسفانه این موضوع تحقق نیافت در این رابطه نمایندگان استان های شمالی پیگیر این موضوع هستند اما تاکنون به نتیجه نرسیده است.

منبع: بهداشت نیوز

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۶
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه