برخورد با متخلفان برداشت شن و ماسه در گیلان تشدید می‌شود

آرمین هادی‌پور با شکست قهرمان جهان به مدال برنز رسید

 بازارچه بومی محلی در ورودی شهر سیاهکل راه اندازی می شود

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان گیلان افتتاح شد

تخلفات دستگاه‌های اجرایی در موضوع پژوهش محرز است

توزیع ۱۶۰۰ کلاه ایمنی رایگان در گیلان

رویداد “نخستین سالانه شهرپژوهی شهرداری رشت” برگزار می شود

برخی مسئولین تمام فکرشان مشغول معامله گری است و جان انسان ها برایشان بی اهمیت است

انتخاب سرپرست فرمانداری لاهیجان به عنوان سفیر فرهنگ ترافیک

بیش از ۱۲ هزار تن چای از ابتدای امسال صادر شده است

شاخه زنی و هرس درختان در لاهیجان

لزوم استفاده از تکنولوژی های مدرن برای حل مشکل پارک خودرو در حاشیه خیابان ها

کد خبر: 38265 | تاریخ انتشار: ۱۱:۳۲:۲۰ - سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

صادرات ۵۵ میلیون دلاری کالا از منطقه آزادانزلی در سال جاری

مرتضی بانک در حاشیه مراسم افتتاح چهار طرح تولیدی در منطقه آزاد انزلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ایجاد زیر ساخت ها و طرح های زیر بنایی عمرانی، فراهم کردن شرایط مناسب برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی، شرایط مناسب اشتغال، صادرات و همچنین ایجاد مناطق تجاری در بخش واردات و صادرات از مهم ترین برنامه ها مناطق آزاد است.

وی به اقدامات مطلوب در سال های اخیر در حوزه مناطق آزاد اشاره کرد و افزود:  افتتاح دو پست اسلکه در منطقه آزاد انزلی ازجمله این اقدامات است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور با بیان اینکه براساس آمار ۵۵ واحد صنعتی راکد در منطقه آزاد انزلی با سرمایه گذاری جدیدفعال شده اند، گفت: در حال حاضر برای ۹ هزار نفر در مجموعه شرکت های صنعتی منطقه آزاد انزلی اشتغال زایی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه واحدهای مذکور با حضور سرمایه گذاری داخلی و خارجی ایجاد شده اند، خاطرنشان کرد:  این در حالی است که به صورت مثال برای راه اندازی یک واحد یک میلیون دلار سرمایه گذاری شده است.

بانک منطقه آزاد انزلی را از مهم ترین مبادی صادرات کالا دانست و تصریح کرد: صادرات ۵۵ میلیون دلاری سال جاری از این منطقه نشان دهنده این اهمیت است و براساس پیش بینی ها تا پایان سال حدود ۳۹۰ میلیون دلار دیگر کالا از این منطقه به خارج از کشور صادر می شود.

وی با اشاره به ساخت و ایجاد زیرساخت های جدید برای صادرات از منطقه آزاد انزلی به خارج از کشور، یادآورشد: با توجه به همسایگی ایران با کشورهای حاشیه دریای خزر و وجود منطقه آزاد انزلی در این حوزه می تواند گفت که این منطقه نقش تأثیر گذاری ایفا می کند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور با تأکید براینکه با ایجاد زیرساخت های این منطقه همچنین می تواند به حوزه گردشگری و تفریحات دریایی نیز تبدیل شود، افزود: انتظار می رود با توجه به اینکه بندرانزلی در مسیر توسعه گام برداشته و درحال حرکت است بتواند نمونه بارز صادرات کالاهای کشور ما از دریا به کشورهای همسایه شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: نزدیکی ریل و اتصال خط آهن به منطقه آزاد انزلی و همچنین حمل و نقل هوایی این منطقه از مجموعه کامل شبکه حمل و نقل برای صادرات کالا برخوردار بوده و می تواند در رسیدن کشور به اهداف مورد نظر به ویژه تحقق اقتصاد مقاومتی نقش تعیین کننده داشته باشد.

منبع: مهرنیوز

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه