“چچیلاس” تبلیغات شارژی با سبکی نوین

مشاور حقوقی کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای‌شهر رشت منصوب شد

انتصاب سردبیر جدید خبرگزاری ایسنا در گیلان

صدور مجوز پخش فوتبال ایران و اسپانیا در پیاده راه فرهنگی در راستای ایجاد نشاط عمومی

پیام تبریک مهندس امیرلو مدیر منطقه چهار شهرداری رشت به مناسبت برد تیم ملی فوتبال

توزیع رایگان پیراهن ورزشی با طرح تیم ملی ایران توسط تولیدی البسه ورزشی دریا

بادیگاردیسم و نوچه پروری بلای جان شورای پنجم!/ آقای رمضانپور رفتار اطرافیانتان را کنترل کنید

دل نوشته اینستاگرامی مصطفی عاقل منش

توضیح رییس کل بانک مرکزی درباره مقصر افزایش قیمت سکه/ قیمت‌ها پایین می‌آید

سپرده گذاران ۵ موسسه اعتباری غیرقانونی سود پول شان را هم می خواهند/چه دستگاهی مسئول است؟

دو گیلانی کمیسیون بهداشت از ریاست باز ماندند/ نام یک گیلانی در میان نواب رئیس کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی

بنر تبریک، جمع آوری ته سیگار، دیدار با امام جمعه و دیگر هیچ!

کد خبر: 38265 | تاریخ انتشار: ۱۱:۳۲:۲۰ - سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

صادرات ۵۵ میلیون دلاری کالا از منطقه آزادانزلی در سال جاری

مرتضی بانک در حاشیه مراسم افتتاح چهار طرح تولیدی در منطقه آزاد انزلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ایجاد زیر ساخت ها و طرح های زیر بنایی عمرانی، فراهم کردن شرایط مناسب برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی، شرایط مناسب اشتغال، صادرات و همچنین ایجاد مناطق تجاری در بخش واردات و صادرات از مهم ترین برنامه ها مناطق آزاد است.

وی به اقدامات مطلوب در سال های اخیر در حوزه مناطق آزاد اشاره کرد و افزود:  افتتاح دو پست اسلکه در منطقه آزاد انزلی ازجمله این اقدامات است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور با بیان اینکه براساس آمار ۵۵ واحد صنعتی راکد در منطقه آزاد انزلی با سرمایه گذاری جدیدفعال شده اند، گفت: در حال حاضر برای ۹ هزار نفر در مجموعه شرکت های صنعتی منطقه آزاد انزلی اشتغال زایی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه واحدهای مذکور با حضور سرمایه گذاری داخلی و خارجی ایجاد شده اند، خاطرنشان کرد:  این در حالی است که به صورت مثال برای راه اندازی یک واحد یک میلیون دلار سرمایه گذاری شده است.

بانک منطقه آزاد انزلی را از مهم ترین مبادی صادرات کالا دانست و تصریح کرد: صادرات ۵۵ میلیون دلاری سال جاری از این منطقه نشان دهنده این اهمیت است و براساس پیش بینی ها تا پایان سال حدود ۳۹۰ میلیون دلار دیگر کالا از این منطقه به خارج از کشور صادر می شود.

وی با اشاره به ساخت و ایجاد زیرساخت های جدید برای صادرات از منطقه آزاد انزلی به خارج از کشور، یادآورشد: با توجه به همسایگی ایران با کشورهای حاشیه دریای خزر و وجود منطقه آزاد انزلی در این حوزه می تواند گفت که این منطقه نقش تأثیر گذاری ایفا می کند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور با تأکید براینکه با ایجاد زیرساخت های این منطقه همچنین می تواند به حوزه گردشگری و تفریحات دریایی نیز تبدیل شود، افزود: انتظار می رود با توجه به اینکه بندرانزلی در مسیر توسعه گام برداشته و درحال حرکت است بتواند نمونه بارز صادرات کالاهای کشور ما از دریا به کشورهای همسایه شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: نزدیکی ریل و اتصال خط آهن به منطقه آزاد انزلی و همچنین حمل و نقل هوایی این منطقه از مجموعه کامل شبکه حمل و نقل برای صادرات کالا برخوردار بوده و می تواند در رسیدن کشور به اهداف مورد نظر به ویژه تحقق اقتصاد مقاومتی نقش تعیین کننده داشته باشد.

منبع: مهرنیوز

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
یکشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه