درخشش سوارکار گیلانی در جمع سه استان برتر کشور

استفاده از خودروهای تک سرنشین در سازمان حمل و نقل بار و مسافر ممنوع شد

کمیته انرژی در گیلان تشکیل می شود

انعقاد تفاهم نامه همکاری سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت با اداره کل پست استان گیلان

زادگاه گل آقا میزبان جشنواره ملی طنز می شود

دعوت به همکاری از ۵۰ بازاریاب توسط چچیلاس

درخشش بانوی سوارکار گیلانی در استان البرز

تقاضای جمعی از مردم از نماینده ولی فقیه در گیلان برای برکناری مدیرعامل ناکارآمد شرکت توزیع برق

دستاوردهای مطلوب نشست سالیانه شهرهای خلاق برای رشت

دستور ساخت هزار زمین والیبال در فضای باز روستایی گیلان تا پایان امسال را صادر کرد

“چچیلاس” تبلیغات شارژی با سبکی نوین

مشاور حقوقی کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای‌شهر رشت منصوب شد

کد خبر: 39023 | تاریخ انتشار: ۱۸:۳۲:۰۸ - شنبه ۱۳ آبا ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

سوت پایان ماراتن برنامه‌‌نویسی هکاتک در رشت

ماراتن برنامه‌‌نویسی هکاتک با محوریت تجارت الکترونیکی که به همت پارک علم و فناوری گیلان و با حمایت شتاب‌دهنده‌ سان‌وی به مدت سه روز در پارک علم و فناوری گیلان برگزار شد، با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

ماراتن سه روزه برنامه‌‌نویسی هکاتک با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

این رویداد با هدف شناسایی افراد مستعد و دارای پتانسیل فنی قوی و محک توانایی این افراد در انجام فعالیت‌های گروهی، شناسایی نقاط قوت و ضعف این افراد، برقراری ارتباط مؤثر با بازار کسب‌ و کار برگزار شد.

در این رویداد سه روزه تیم‌های شرکت کننده در روز اول با چالش‌های خود آشنا شده و به کمک مربیان به ارائه‌ راه‌حل‌هایی برای این چالش‌ها پرداختند، مربیان حاضر در رویداد، باتوجه به پارامتر‌های ارزیابی که از قبل در اختیارشان قرار داده شده بود و خروجی کار تیم‌ها، آنان را برای ارائه‌ نهایی محصولشان در برابر داوران راهنمایی کردند.

در پایان این رویداد تیم‌های منتخب این ماراتن برنامه‌نویسی با محوریت تجارت الکترونیکی ضمن دریافت جوایز ارزنده از امکان بهره‌مندی از دوره‌ شتابدهی سان وی برخوردار شدند.

عظیم قادر در حاشیه برگزاری این ماراتن برنامه‌‌نویسی اظهار کرد: چند سالی می‌شود که استارتاپ‌‌ها در سطح جهانی تبدیل به یک کسب و کار میلیون دلاری شده‌اند و در کشورهای دنیا بر روی این موضوع سرمایه‌گذاری می‌شود.

مدیرعامل شتابدهنده سان وی با بیان اینکه استارتاپ کسب و کاری است که قسمتی از آن مبتنی بر فناوری است، افزود: بصورت کلی چالش های رفتاری، مالی، فکری، بازارشناسی و شناسایی درست هدف از برجسته ترینمشکلاتی است که کسب و کارهای نوپا با آنها روبرو هستند و به شرکت هایی که با سرمایه گذاری و حمایت از ابتدای شکل گیری یک استارتاپ تا سوددهی و استقلال پروژه آن را همراهی میکنند شتابدهنده گفته می شود.

وی با اشاره به آمار جهانی مبنی بر اینکه از هر ۱۰۰ استارتاپ ۹۰ تای آن شکست می‌خورند و از ۱۰ تای باقی مانده فقط شاید یکی از آن‌ها به موفقیت‌های بزرگ استارتاپی برسد، گفت: اکثر استارتاپ‌ها هیچ وقت نمی‌توانند مشتریان زیادی جذب کنند و این امر ضرورت تأسیس شتاب دهنده‌‌‌ها را به خوبی آشکار می‌سازد.

قادر با بیان اینکه شتاب دهنده‌ها شرکت‌هایی هستند که از ابتدای کار یک استارتاپ آن را تحت پوشش خود قرار می‌دهند، ادامه داد: دوره شتابدهی یک دوره فشرده است که در آن تیم‌‌ها مورد حمایت مالی، آموزشی و مربیگری قرار می‌گیرند و به ازای آن درصدی از سهم شرکت را دریافت می‌کنند.

حامی برگزاری رویداد هکاتک با اشاره به اینکه تأسیس شتاب دهنده‌ها را می‌توان یک نقطه عطف با ارزش برای رشد کارآفرینی اینترنتی در ایران به حساب آورد، تصریح کرد: این بخش به یکی از مهمترین و اصلی‌ترین نیازهای استارتاپ‌ها یعنی سرمایه‌گذاری و حمایت مالی و فنی می‌پردازد.

مدیرعامل شتابدهنده سان وی در ادامه رویداد هکاتک را بعنوان نخستین ماراتن برنامه‌نویسی وب و موبایل در حوزه تجارت الکترونیکی را فرصتی برای آشنایی افراد فعال در این عرصه با چالش‌های خود دانست و گفت: تلاش شد تا طی این سه روز فرصتی برای پرداختن به این چالش‌ها توسط مربیان فراهم شود و شرکت‌کنندگان در هکاتک با تمرین کار تیمی و فعالیت گروهی از نظرات و راهنمایی‌های مربیان حاضر در رویداد استفاده کنند و در پایان خروجی کار تیم‌ها در منصه داوری مربیان بر اساس پارامتر‌های ارزیابی مشخص قرار ‌گیرد.

قادر با بیان اینکه منتخبین این رویداد به فرصت حضور در دوره پیش شتابدهی سان‌وی دست می‌یابند تا از خدمات لازم برای راه‌اندازی کسب و کار موفق بهره‌‌مند شوند، گفت: سان وی، آنچه که شرکت‌کنندگان برای ساخت یک تجارت موفق نیاز دارند فراهم می‌کند، ماموریت ما یاری دادن به کسب و کارهای نوپا است، ما از تمام ابزارهای خود برای موفقیت ایده های نو استفاده می کنیم.

مدیرعامل شتابدهنده سان وی افزود: ما بعنوان حامی برگزاری هکاتک تلاش کردیم تا با برقراری امکاناتی همچون دسترسی ۲۴ ساعته به محیط کاری و قابلیت اسکان برای تیم‌های خارج از استان فضای مناسبی برای پرورش ایده‌های خلاقانه فراهم کنیم و از طرفی با وجود امکان سرمایه گذاری بر روی پروژه‌ها گامی ارزشمند در راستای توسعه کسب و کار در حوزه تجارت الکترونیک برداریم.

وی عنوان کرد: وقتی به شتابدهنده سان وی می پیوندید چیزی بیشتر از یک میز کار و سرمایه دریافت می کنید شما در واقع عضو این خانواده می شوید و ما از شور و اشتیاق شما برای استارتاپتان استقبال می کنیم و شما را به رایگان اسکان داده و هزینه رفت و آمدتان را تامین می کنیم.

وی وجود منتورهای باتجربه را یکی از ویژگی های ارزشمند سان وی عنوان کرد و گفت: حداقل نیمی از منتورهای ما بین المللی یا مسلط به بازارهای جهانی هستند پس ما شما را برای ورود به بازارهای جهانی آماده می کنیم.

مدیرعامل شتابدهنده سان وی با بیان اینکه بطور کلی ماموریت ما تسریع در روند موفقیت استارتاپ های نوپا از طریق ارائه آموزش های کارافرینی، مربیگری، سرمایه اولیه و فضای کاری خلاق است، اهداف اصلی فعالیت خود در این عرصه را شامل ایجاد روحیه و فرهنگ کارآفرینی، ایجاد اشتغال و کمک به اکوسیستم استارتاپی ایران و در نهایت مسئولیت اجتماعی در این حوزه عنوان کرد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه