همکاری پلیس با تاکسیرانی بیشتر می‌شود/ اجرایی شدن افزایش نرخ کرایه تاکسی با موانعی روبرو است

مراسم بدرقه نیروهای پشتیبانی، تدارکات و اعزام ماشین آلات شهرداری رشت به کربلای معلی در گلزار شهدای رشت برگزار شد

انتصاب سرپرست جدید سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان

جشنواره رسانه‌ای ابوذر در گیلان برگزار می‌شود

تسویه حساب با چایکاران تا هفته آینده

دومین یادواره شهدای ورزشکار رشت و سومین سالگرد شهید مدافع حرم، سجاد طاهرنیا برگزار می شود

مهلت‌های تأدیه سکه متناسب با وضعیت مالی افزایش یابد تا از زندانی شدن فرد جلوگیری شود

پایان کار شعبان‌نژاد در جهاد کشاورزی گیلان؟!

چرا علی بهارمست نخواست در بین گزینه های شهرداری رشت باشد؟

رضا خرم: می‌توان با استفاده از آثار مرحوم خرم نسل امروز را تشویق کرد / بردیا صدرنوری: اساساً به دنبال تیپ خاصی از موسیقی هستیم / گفت‌وگو با برگزارکنندگان جشنواره و جایزه همایون خرم

سیلاب‌ اخیر ۱۵ میلیارد تومان خسارت به تأسیسات آبزی‌پروری گیلان وارد کرد

جلسه توجیهی اعضای اعزامی ستاد اربعین شهرداری رشت به کربلای معلی برگزار شد

کد خبر: 39089 | تاریخ انتشار: ۱۷:۵۳:۱۶ - یکشنبه ۱۴ آبا ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

سازمان صنعت،معدن و تجارت استان و انتخاباتی که…

ماه هاست که اتحادیه صنف تجهیزات پزشکی و عینک سازان رشت دچار وضعیتی شده که شاید در هیچ کجای کشور نمونه اش را نتوان یافت.

بر اساس اسناد و مدارک موجود و وفق اساسنامه اتحادیه مذکور می بایست در سال ۱۳۹۴ انتخابات هیات مدیره جدید اتحادیه صنف فروشندگان تجهیزات پزشکی بیمارستانی عینک سازان و عینک فروشان رشت انجام گرفته که بنا به دلایلی تاکنون این امر عادی ولی مهم یعنی برگزاری انتخابات تحقق نیافته است.

یکی از دلایل عواملی که موجب شده تا این وضع اسفبار این اتحادیه رقم بخورد عدم رعایت قوانین ومقررات و نادیده گرفتن مفاد اساسنامه از سوی متولیان امور در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان است. سازمانی که باید در نهایت بی طرفی به رعایت ضوابط و مقررات پایبند و عامل باشد با سوگیری های مبهم و سوءتدبیر، وضع نابسامان کنونی را برای این اتحادیه رقم زده است.

اجمالا جهت اطلاع عموم به ویژه دستگاه های نظارتی و مسئول استان عرض می شود که دوره ۴ ساله هیات منتخب در اواخر سال ۱۳۹۴ رسما پایان یافت و به طور معمول می بایست داوطلبان جدید مراحل ثبت نام خود را طی می کردند که بعد از ثبت نام کاندیداهای جدید صلاحیت ۴تن در کمیته تطبیق مورد تایید قرار نگرفت و افراد تایید شده ضمن اعتراض مستندات خود را به کمسیون نظارت استان که متشکل از ۱۶نماینده از سازمان مربوطه هستند ارائه دادند که در نتیجه کمسیون نظارت استان نیز در تاریخ ۸/۷/۱۳۹۵رای کمیته تطبیق مبنی بر عدم صلاحیت افراد مذکور را مورد تایید قرار داد (بند ۵صورتجلسه مورد اشاره)و ….

براساس شنیده ها و برخی مستندات افراد رد صلاحیت شده با شکایت به دیوان عدالت اداری درصدد احقاق حقوق احتمالی خود برمی ایند و پیگیری های وسیع آنان و احتمالا نفوذشان در اداره کل صنعت معدن وتجارت استان موجب می شود تا انتخابات هیات مدیره این اتحادیه که در بستر و روالی قانونی دنبال می شد با دخالت غیرموجه مشاور وزیر سابق صنعت و معدن و تجارت کشور و کارشکنی ها و بهانه های بنی اسرائیلی متولیان برگزاری انتخابات در اداره کل صنعت و معدن و تجارت استان در نیمه راه ناتمام و رها شود.

خلاصه اینکه اتحادیه صنف تجهیزات پزشکی و عینک سازان استان گیلان از تاریخ ۱۶/۱۱/۹۴تاکنون فاقد هیات مدیره منتخب اعضاء بوده و در طول این مدت زحمتکشان این صنف از جهات گوناگون از جمله صدور و تمدید پروانه با مشکلات فراوانی روبرو بوده و می باشند.

حال سواال اینجاست مشکل اداره کل صنعت معدن و تجارت استان گیلان کجاست؟ آیا در قوانین ضوابط و مقررات مربوط ایرادی است که تاکنون نتوانسته است انتخابات هیات مدیره این اتحادیه را دربستر قانون و مقررات دنبال واجرا نماید و یا تلاش در جهت حفظو تامین منافع عده ای خاص موجب شده تا اتحادیه مورد اشاره با اینهمه نابسامانی روبه رو شود.؟!

امید است در سایه انتصاب مدیر کل جدید صنعت معدن و تجارت تدابیری اتخاذ گردد تا در اولین فرصت ممکن نسبت به برگزاری قانونی انتخابات هیات مدیره صنف تجهیزات پزشکی و عینک سازان استان گیلان اقدام عاجل معمول گردد ان شاءالله.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه