شهردار رشت در زمینه انتصاب مدیران و اقدام عملیات زیربنایی کند است/ نماینده شهر برای من و ده نفر دیگر سخنرانی کرد اما لیست دیگری داد!/ پدر خوانده های اصلاح طلب به هر نحو ممکن برای حفظ قدرت تلاش می کنند

افطاری بی سر و صدای شهردار رشت تنها با چند رسانه!

نشست هم اندیشی با ngo ها و فعالان زیست محیطی با موضوع تفکیک زباله از مبدا

کسب نشان عالی آداب نوین میزبانی بین الملل توسط شهرداری رشت

باز هم جذب نیرو خارج از ضوابط قانونی، با اعمال فشار برخی اعضاء شورای رشت!/ اعضاء شورا بر اساس کدام قانون ، نزدیکان خود را در شهرداری مشغول نمودند!؟

جشن بزرگ نیمه شعبان در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار شد

تجلیل از مدیران سابق منطقه ۴ توسط آرش امیرلو مدیر فعلی منطقه

جمع آوری دستفروشان در رشت به اجرا درآمد

پوست اندازی شهر با اتمام حجم پروژه های در حال اجرا

رضا رسولی: توسعه مدرن شهری راهکار حل معضلاتی همچون اشتغال

مدیر شهرداری منطقه یک رشت از تحقق کامل بودجه ۱۷۱ میلیاردی سال ۹۶ این منطقه خبر داد

نقدی برخواسته از مطالبات مردمی یا تخریب جهت دار تنها بانوی حاضر در مدیریت شهری

کد خبر: 39104 | تاریخ انتشار: ۱۱:۱۶:۴۲ - دوشنبه ۱۵ آبا ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلا می رشت تاکید کرد:

تشکیل نهضت کیفی آسفالت از نهضت کمی آن مهمتر است

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی رشت گفت: تشکیل نهضت کیفی آسفالت از نهضت کمی آن مهمتر است.
به گزارش شعاع مشرق، رضا رسولی رییس کمیسون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی رشت بابیان اینکه سالانه میلیاردها تومان برای روکش آسفالت درشهرهزینه می شود اظهار کرد: با این وجود شهرداری رشت با امکانات نه چندان عالی و تلاش بسیار درحوزه آسفالت در نهایت با آسفالت نامطلوب وبی کیفیت روبه رو می شود.
رضارسولی گفت: آسفالت های فعلی از کیفیت ومانایی لازم برخوردار نبوده و منجربه تحمیل هزینه های مضاعف می شود.
رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهررشت با اشاره به طرح موضوع نهضت آسفالت در شورای چهارم تصریح کرد: دراین دوره باید به نهضت کیفی آسفالت توجه شده تا به نتایج بهتری دراین حوزه دست یابیم زیرا مشکل آسفالت فقط با سیاه کردن معابر و هدردادن منابع حل نمی شود.
رسولی برلزوم دیدگاه های آسیب شناسانه براین‌ موضوع تاکید و خاطر نشان کرد: تشکیل نهضت کیفی آسفالت از نهضت کمی آن مهمتر است.
وی وضعیت آسفالت رشت را بحرانی خواند و تصریح کرد: بای دبه پیشگیری از این بحران پرداخته شود و اگر از امروز این ‌مساله ریشه یابی نشود بابحران جدی روبه رو خواهیم شد‌ .
رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی رشت تاکید کرد: بایداز کمک مدیریت بحران و همچنین از منابع ملی برای این مهم استفاده شود تا بتوانیم به نتایج مطلوبی در کیفیت دست یابیم .
رسولی اتکا به داشته های شهرداری رشت را اقدام ‌مطلوبی دانست و گفت: باید به سنجش ظرفیت مجموعه های شهرداری پرداخت.
وی افزود: آسفالت شهر دچار مشکلات زیادی است و به جای سیاه کردن تمام معابر، اگر مشکل سه معبر را بصورت کامل برطرف کنیم برای مردم خوشایندتر است.
رییس کمیسیون‌عمران و توسعه شهری شورای اسلامی رشت همچنین کیفیت آسفالت تولیدی در کارخانه آسفالت را بسیار پایین اعلام کرد و بیان داشت: باید منشا مشکل پیدا شود و هدف غرض ورزی با شخص و یا سازمان خاصی نیست .
این مسئول باتاکید براینکه دستورالعمل ویژه ای برای یافتن پیمانکاران جدید توسط شهرداری باید درنظرگرفته شود افزود:
نباید پیمانکاران بیرونی و دستمزدی آسفالت رارد کنیم بلکه استفاده ازآنان موجب اجرای دو برابری آسفالت می شود.
وی تصریح کرد: غیرسیستماتیک بودن ساختارفکری ازجمله مشکلات درحوزه آسفالت است که مدیران مربوط باید تدابیرویژه ای دراین زمینه اتخاذ کنند .
معاون برنامه ریزی، حمل و نقل و ترافیک شهرداری رشت نیزبابیان اینکه ۵۰۰ میلیارد تومان صرف آسفالت معابر شهر شده است اظهار کرد: اگر عمر آسفالت را ۵ سال در نظر بگیریم باید هرساله ۱۰۰ میلیارد تومان برای آن هزینه شود .
به گفته فرامرز جمشید پور درسال گذشته ۴۸ میلیارد تومان به این امر اختصاص یافت که بیشتر شامل بدهی طلبکاران بود.
وی نداشتن مجوز برداشت شن و ماسه را از مشکلات سازمان عمران و بازافرینی شهرداری رشت دانست و تاکید کرد: کارخانه آسفالت باید تقویت شده و پیمانکاری نیز باید تعطیل شود و بهتراست از تولیدات کارخانه رشت برای لکه گیری ها و امور اینچنینی استفاده کرد تا شرایط مالی شهرداری به حالت عادی برگردد.
معاون برنامه ریزی، حمل و نقل و ترافیک شهرداری رشت گفت: مجوز برداشت ۶ هزار تن متر مکعب شن و ماسه برای سازمان عمران از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان دریافت شده است .
جمشید پور خاطر نشان کرد : برای روکش آسفالت معابر، زیرسازی و آسفالت معابر خاکی، مرمت نوارهای حفاری و لکه گیری ها در ۷ ماه گذشته بیش از ۷۰۰ هزار متر مربع به ارزش ۲۷ میلیاردتومان آسفالت ریخته شده است.
وی گفت: پیش بینی می شود تاپایان امسال ۲۵ میلیارد آسفالت دیگرنیزدر معابر ریخته شود .
این‌مسئول باتوجه به شرایط مالی کنونی شهرداری رشت خاطر نشان کرد: مناطق باید با پیمانکاران فعالیت کنند.
معاون برنامه ریزی، حمل و نقل و ترافیک شهرداری رشت گفت: باید ماهانه ۵۰۰ میلیارد تومان به سازمان عمران و باز آفرینی شهرداری تزریق شود تا در تامین آسفالت لازم با مشکلات مالی مواجه نشود.
جمشید پوربابیان اینکه در حال حاضر باید فقط به ترمیم نوارهای حفاری و موارد اینچنیی بپردازیم، افزود: سیاست شهرداری براین است که تاپایان سال از ظرفیت سازمان عمران استفاده شود تا وضعیت فعلی شهرداری به حالت عادی خود برگردد.
دراین‌جلسه همچنین مدیرعامل سازمان عمران و باز آفرینی شهرداری رشت نیز با اشاره به ۲ کارخانه شن و ماسه ای که این سازمان از آن بهره می برد گفت: کارخانه دوم از تجهیزات تخصصی و مباحثی همچون راک بی بهره است .
هومن روایی ادامه داد: تجهیز این کارخانه نیاز به منابع مالی دارد.
وی خاطر نشان کرد: سازمان عمران و باز آفرینی شهرداری رشت از منطقه ۵ و شهرداری مرکز ۲۲ میلیارد تومان طلبکار است که درصورت دریافت این‌مطالبات کارخانه دوم شن و ماسه این سازمان تجهیز می شود.
این مسئول تاکید کرد: کارخانه تولید آسفالت باید به شهرک صنعتی سپیدرود منتقل شود تا راحت تر و بدون ایجاد مزاحمت برای شهروندان به عملیات اجرایی پرداخته شود.
مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری رشت بااشاره به نداشتن پروانه بهره برداری کارخانه آسفالت شهرداری گفت: این‌مساله موجب سواستفاده و کارشکنی برخی ادارات شده است.
اسماعیل حاجی پور نیزبه عنوان عضو دیگری ازشورای شهر بابیان اینکه شورای شهر و شهرداری تنها متولی رسیدگی به آسیب های شهر نیستند، خاطر نشان کرد: رشت پیشانی استان است واستاندار باید درراس امور قرار گیرد.
وی نظارت بر عملیات آسفالت سازی ضعیف دانست و بیان داشت: این درحالیست که نظارت مهمترین بخش در اقدامات اجرایی است .
حاجی پور افزود: بهتر است تا رسیدن به قوت مورد نیاز ، چندروزی عملیات آسفالت سازی تعطیل و پس از مدتی به صورت اساسی و استاندارد به عملیات آسفالت سازی پرداخته شود.
در این‌جلسه همچنین مقرر شد جهت بررسی طرح کیفی سازی فرایند روسازی معابر، جلسه فوق العاده ای در چهارشنبه هفته آینده با حضور شهردار رشت برگزار شود.

عکاس: سعید ابراهیم خانی

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه