امید است در سایه همدلی و همراهی زمستان امسال را با خاطره ای خوش و به یادماندنی سپری نماییم

ورود اولین سری تاکسی های با پلاک منطقه آزاد انزلی به رشت

روسا و کارکنان هر ناحیه آبروی شهرداری هستند

پیام تبریک شهردار رشت به رضا رسولی رییس کمیسیون عمران شورا در پی انتخاب به عنوان رییس هیئت کاراته گیلان

آرامش را از خانواده شهرداری سلب کرده ایم/از نیروهای کارآمد در شهرداری رشت استفاده نمی شود

طی احکامی از سوی شهردار رشت؛ انتصابات جدیدی در شهرداری رقم خورد

شهرداری باید به نقطه کارآمدتری برسد و با اعتمادسازی، درصد مشارکت عمومی را بالا برد/ بهبود وضعیت شیروانی و دامنه ساختمان هاموجب دریافت هدیه تشویقی می شود

شهرداری رشت باید طرحهای مناسب به منظور رفع مشکل ترافیک شهر ارائه کند

شهردار رشت: طولانی شدن تشریفات اداری مانع جذب سرمایه گذار می شود

عوامل ایجاد خلل و توقف در ورود سرمایه گذار به شهر با تدوین آیین نامه امور سرمایه گذاری شهرداری رشت کاهش می یابد

ضرورت آموزش کاربردی نیروی انسانی شهرداری رشت

متاسفانه در برخی تصمیم گیری ها دچار سیاست ورزی می شویم / مدل های مالی جدیدی برای کمک به داماش و سپیدرود پیشنهاد شد

کد خبر: 39316 | تاریخ انتشار: ۲۳:۰۶:۲۲ - جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

رمزگشایی از نطق رضا رسولی در صحن شورای شهر رشت در دفاع از خبرنگاران

اعضای شورای شهر رشت و یا روابط عمومی این شورا در سال های اخیر همواره مشکلاتی را برای خبرنگاران ایجاد کردند.
از سال اول دوره چهارم شورای شهر رشت چندین بار شاهد بی حرمتی به خبرنگاران بودیم که این بی حرمتی به شورای پنجم نیز رسید اما بالاخره یکی از اعضای شورای شهر رشت در قامت حامی خبرنگاران بر آمد تا از حقوق این قشر دفاع کند.
رضا رسولی در روز دوشنبه در نطقی درد و دل های خبرنگاران را از پشت تریبون شورا فریاد زد که البته این حمایت بازخوردهای زیادی نیز داشت.
حفظ منزلت خبرنگاران جلوگیری از بی حرمتی به این قشر موضوعاتی بود که رضا رسولی به آنها پرداخت.
آغاز چالش:
چالش از شروع فعالیت شورای پنجم شکل گرفت در نقطه ای که خبرنگاران و رسانه ها به خودی و ناخودی تقسیم شدند. پس از آن بنا شد تا تعداد جلسات علنی کاهش یابد که این مساله نیز مورد اعتراض رسانه ها قرار گرفت.
اخراج خبرنگاران از صحن نیز مورد دیگری بود که در شورای پنجم شهر رشت سناریوی آن نوشته شد که تا مدت ها باعث رنجش خاطر اصحاب رسانه و خبرنگاران شد تا جایی که منجر به ایجاد فضایی شد که به جز خودی ها کسی میلی برای حضور در صحن نداشته باشد.
ادامه ماجرا:
قضیه این بی احترامی ها به همینجا ختم نشد و این روند از صحن شورا به روابط عمومی شورای شهر رشت نیز منتقل شد تا این روابط عمومی برای خود این اجازه را قائل شود که از نگاهی بالا به پایین به جامعه خبری نگاه کند که توهم نمایندگی از سوی روسای کمیسیون ها هم از همین نگاه نشات گرفت و کار به یادداشت و پیغام و پسغام کشیده شد.

اتفاقات ناخوشایندی که از عدم اطلاع برخی از اعضای شورای شهر رشت و همچنین مدیر روابط عمومی این شورا از رسالت خبرنگاران نشات می گرفت.

سرانجام ماجرا:
شاید بهتر باشد که نطق رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری را سرانجام این ماجرا لحاظ کنیم و دیگر شاهد اینگونه رفتارها در شورای شهر رشت نباشیم.
میتوان گفت که نطق رضا رسولی در صحن شورای شهر رشت تاثیر مستقیمی در مدیریت شهری و یا بر روی زندگی شهروندان ندارد اما نمیتوان از تاثیر غیر مستقیم آن بر توسعه شهری گذشت ضمن اینکه این نطق اقدام با ارزشی برای خبرنگاران و اصحاب رسانه محسوب می شود.
رضا رسولی در نطق خود حتی پا را فراتر می گذارد و خبرنگاران را به عنوان صاحبان صحن معرفی می کند که البته با توجه به کلمه “علنی” بیراه نیست. باید تصریح کنیم که اگر قرار باشد جلسه شورای شهر به صورت علنی برگزار شود خبرنگاران آخرین کسانی هستند که باید جلسه را ترک کنند.
به هر حال امیدواریم که موضع حمایتی این عضو شورا ادامه دار باشد و این اقدام سبب تغییر وضعیت رفتاری شورانشینان نسبت به جامعه خبری و حفظ حرمت ها گردد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه