افتتاح ۲ طرح عمرانی و حمل نقل در رشت

یادی از هنرمندانی که در سال ۹۶ چهره در نقاب خاک کشیدند

قصه گویی و داستان نویسی جایگزین پیک های نوروزی شد

حدود ۳۵۰ هزار پیاز گل در کلانشهر در استقبال از نوروز کاشته شد

۳۰ فروردین؛آخرین مهلت شرکت در جشنواره ملی مطبوعات

آمادگی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت برای استقبال از نوروز

سفر به دریای شمال و غذاهای رنگارنگ

گیلان؛ قطب فولاد کشور

نخستین اکسپو عکس گیلان آغاز به کار کرد

برگزاری جشنواره نوروزی در موزه میراث روستایی گیلان به قوت خود باقی است

ساخت تصفیه‌خانه بزرگ “سراوان رشت” در دستور کار قرار گرفت

گام‌های استوار داماش گیلان در راه صعود به لیگ دسته اول

کد خبر: 39373 | تاریخ انتشار: ۲۱:۰۶:۵۴ - شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری:

منابع مردمی نباید هدر داده شود

رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری با بیان اینکه حل قطعی مشکلات باید در کارگروه ویژه ای بررسی شود گفت: نباید منابعی که ازآن مردم است هدر داده شود و از عمران بهره ای نبرند.
رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت با اشاره به توضیحات ارائه شده اعضای حاضر در جلسه پیرامون مشکلات مربوط به پروسه آسفالت اظهار کرد: شناخت مسائل مربوط به روکش، لکه گیری و ریشه یابی درست، از جمله مواردی است که باید به آن ها توجه شود.
رضا رسولی با تاکید بر نگاه مبنایی تر به عمران آسفالت شهری گفت: لازم است برنامه راهبردی تنظیم شود و شهرداری را مجاب کرد تا گام به گام با این برنامه حرکت کند.
وی با بیان اینکه حل قطعی مشکلات باید در کارگروه ویژه ای بررسی شود خاطر نشان کرد: نباید منابعی که ازآن مردم است هدر داده شود و مردم از عمران بهره ای نبرند.
رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای رشت تصریح کرد: اگر مشکلات سازمان عمران و باز آفرینی شهرداری رشت برطرف شود با اقتدار بیشتری می تواند به عنوان پیمانکار وارد عرصه آسفالت شود.
رسولی گفت: این پیامان همیشه به عنوان بازوی اجرایی عمل کرده است و در سال جدید باید به تجهیز و تقویت این نهاد پرداخت.
وی بر لزوم صداقت و روراستی با مردم تاکید و بیان کرد: باید از مردم عذر خواهی کنیم و بگوییم که اگر قرار بر استفاده بهینه از منابع آنان است، باید از متراژ آسفالت بکاهیم و بر کیفیت آن بیفزاییم.

رسولی نظارت برکیفیت مصالح مربوط به آسفات رابسیار مهم خواند و با بیان اینکه پایش کیفیت روکش آسفالت درطول عمر آن مفید است گفت: لازم است برای رسیدن به کیفیت آسفالت، روکش و لکه گیری آن، برنامه کوتاه ومیان مدت تعریف کرد.
وی تاکید کرد: باید نگاه هارا عوض کنیم و با نگاه جدیدی به سمت جلو گام برداریم.
رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری با تاکید برحل ریشه ایی مشکلات برای دستیابی به مصوبه مطلوب خاطرنشان کرد: فازبندی برنامه های عملیاتی در این جلسات، اقدامات مربوط به سال های آینده را تسهیل می کند.
وی افزود: اگر کار درست و اصولی می خواهیم باید امکانات و زیرساخت های لازم و کافی نیز در اختیاردستگاه مربوطه قرار دهیم.
این مسئول با بیان اینکه سیستم حفاری شهر دچار ایراد است افزود: باید واقع بینانه عمل کنیم و از نهادهای استانی نیز کمک بگیریم.
وی با تاکید بر اینکه بحث مربوط به روکش آسفالت باید از بحث نوارهای حفاری جدا شود اظهار کرد: باید به مسائل مربوطه، بسیار دقیقتر و جزئی تر پرداخته شود زیرا برای طرح بودجه سال آینده این مسائل بسیار با اهمیت است.
رییس کمیسیون عمران گفت: برمشکلات سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری واقف هستیم و این سازمان باید اعلام کند که با امکانات موجود، توانایی چه میزان تولید آسفالت را دارد و برای افزایش تولید در آینده نیز نیاز به چه امکاناتی دارد.
این ‌مسئول همچنین مقرر کرد که جلسه دیگری نیز به منظور بررسی بیشتر مواردی همچون نظارت برکیفیت اجرای آسفالت، اجرای طرح پلیس ساختمان، پایش کیفیت روکش درحین بهره برداری در دوشنبه هفته جاری برگزار شود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه