مراسم بدرقه نیروهای پشتیبانی، تدارکات و اعزام ماشین آلات شهرداری رشت به کربلای معلی در گلزار شهدای رشت برگزار شد

“سرطان” از اصلی‌ترین دلایل مرگ و میر زنان در گیلان است

انتصاب سرپرست جدید سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان

جشنواره رسانه‌ای ابوذر در گیلان برگزار می‌شود

دومین یادواره شهدای ورزشکار رشت و سومین سالگرد شهید مدافع حرم، سجاد طاهرنیا برگزار می شود

مهلت‌های تأدیه سکه متناسب با وضعیت مالی افزایش یابد تا از زندانی شدن فرد جلوگیری شود

پایان کار شعبان‌نژاد در جهاد کشاورزی گیلان؟!

چرا علی بهارمست نخواست در بین گزینه های شهرداری رشت باشد؟

بلیت شنبه‌های سینما هم نیم‌بها شد

رضا خرم: می‌توان با استفاده از آثار مرحوم خرم نسل امروز را تشویق کرد / بردیا صدرنوری: اساساً به دنبال تیپ خاصی از موسیقی هستیم / گفت‌وگو با برگزارکنندگان جشنواره و جایزه همایون خرم

سیلاب‌ اخیر ۱۵ میلیارد تومان خسارت به تأسیسات آبزی‌پروری گیلان وارد کرد

جلسه توجیهی اعضای اعزامی ستاد اربعین شهرداری رشت به کربلای معلی برگزار شد

کد خبر: 39483 | تاریخ انتشار: ۱۹:۳۱:۴۹ - سه شنبه ۲۳ آبا ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

رئیس انجمن حمایت از بیماران دیابت کشور در رشت:

۴ میلیون ایرانی خبر ندارند دیابتی اند!/ مردم‌ را مجاب‌ کنید تست‌ قند بدهند

رئیس انجمن حمایت از بیماران دیابت کشور گفت: همه فرهیختگان و صاحبان تریبون و مستمع مردم را باید به‌یک‌بار تست قند خون مجاب کنند.

شکور امیدی صبح امروز در اولین کنگره بین‌المللی روز جهانی دیابت با موضوع “خداحافظ دیابت” در مجتمع خاتم‌الانبیا رشت با اعلام اینکه ۱۰ میلیون نفر در کشور مبتلا به دیابت هستند، اظهار کرد: ۴ میلیون نفر از بیماران دیابتی کشور از اینکه دیابت دارند باخبر نیستند.

وی با تاکید بر اینکه همه فرهیختگان و صاحبان تریبون و مستمع مردم را باید به‌یک‌بار تست قند خون مجاب کنند، افزود: برای حمایت از بیماران نیازمند دیابتی نیازمند حمایت مسئولین و خیرین هستیم.

رئیس انجمن حمایت از بیماران دیابت کشور با تاکید بر اینکه باید کارت هوشمند دیابت در اختیار بیماران دیابتی قرار بگیرد، گفت: بیماران دیابتی تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند و لازم است بیمه‌ها تنها به درآمدزایی فکر نکنند بلکه در آموزش و دانش‌افزایی نیز مشارکت کنند.

امیدی به ظرفیت عظیم علما و روحانیون در آگاهی بخشی دیابت در کشور اشاره داشت و گفت: در صدر اسلام همه مشکلات مردم در مساجد حل می‌شد چون مردم به روحانیون اعتماد دارد و این مهم باید در مساجد ما نیز فعال شود.

وی به‌ضرورت اطلاع‌رسانی رسانه‌ها بر تست قند خون توسط مردم تاکید داشت و خاطرنشان کرد: حیف است در قرن ۲۱ بیماران دیابتی شناخته‌نشده داشته باشیم که لازم است رسانه‌ها و اصحاب جراید در اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی نقش مؤثر و فعالانه داشته باشند چون اهم فعالیت انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور شناسایی بیماران دیابتی کشور است.

رئیس انجمن حمایت از بیماران دیابت کشور با تاکید بر اینکه بیماران مشکوک به دیابت تنها باید آزمایش قند خون بدهند و نیازی به مراجعه به فوق تخصص غدد ندارند، گفت: ۹۵ درصد بیماران دیابتی با قرص درمان می‌شوند و تنها ۵ درصد بیماران هستند که با تزریق انسولین قند خون خود را تنظیم می‌کنند.

امیدی به‌ضرورت همکاری بیمه‌ها تاکید داشت و افزود: بیمه‌ها از تحمیل هزینه نترسند چون بیمه گری بیماران دیابتی ترس ندارد بلکه فقط باید کمک کنند تا بیماران دیابت در کشور زیاد نشود و با پیشگیری و آگاهی بخشی در این امر یاری گر انجمن‌های دیابتی باشند.

وی با تاکید بر اینکه باید به اطبا گیاهان دارویی بها داد، گفت: گیاهانی مثل بامیه، شنبلیله، آلوورا و غیره بسیار در کاهش بیماری قند تأثیرگذارند و بیماری دیابت نو دوم را به‌راحتی درمان می‌کنند.

رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور به لزوم احترام وزارت بهداشت به طب سنتی تاکید کرد و افزود: متأسفانه با ایجاد دانشکده طب سنتی جلوی فعالیت طب سنتی گرفته‌شده گرچه ما در تلاشیم که طب مکمل باید در کشور تعمیم پیدا کند.

امیدی با اشاره به مظطر بودن بیماران و لزوم در اختیار گذاشتن همه امکانات درمان در اختیار آن‌ها بیان کرد: در یک مرکز درمانی سه میلیارد تومان هزینه یک دستگاه رادیولوژی شده اما آن دستگاه از خدمات‌دهی محروم است و بیمار را به بخش‌های خصوصی سوق می‌دهند.

وی ساختار مدیریت کشور را مریض و معیوب خواند و گفت: انجمن‌ها در کشور فعال هستند و باید دستگاه‌ها حمایت معنوی از فعالان اجتماعی داشته باشند.

رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور با تاکید بر اینکه باید قانون‌گذاران از قانون نوشتن دست بکشند و بیشتر در اجرای قانون تاکید کنند، تصریح کرد: ما باید بر قانون‌های نوشته‌شده بیشتر تاکید داشته باشیم و آموزش‌ها و اطلاع‌رسانی‌ها خود را افزایش دهیم.

کمیته امداد و انجمن دیابت کشور به‌ تنهایی نمی‌توانند در امر شناسایی و درمان دیابت موفق شوند

علیرضا محمدی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان نیز امروز در اولین کنگره بین‌المللی روز جهانی دیابت با موضوع “خداحافظ دیابت” در مجتمع خاتم‌الانبیا رشت دیابت را یک بیماری خاموش برشمرد و اظهار کرد: خیلی از شهروندان ایرانی از مبتلا بودن به این بیماری غافل هستند.

وی با اشاره به نقش مخرب بیماری دیابت و از کار انداختن بخش وسیعی از اندام‌های اصلی بدن افزود: در گیلان بیماران دیابتی از فراوانی بالایی برخوردارند که تلاش و مضاعف همه‌جانبه را می‌طلبد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان با اعلام اینکه انجمن دیابت کشور به‌تنهایی نمی‌تواند در امر آگاهی بخشی و شناسایی دیابت موفق باشد، گفت: کمیته امداد ازجمله نهادی است که افراد تحت پوشش آن علاوه بر عدم تمکن مالی از سلامت کافی نیز برخوردار نیستند و لازم است در حوزه شناسایی دیابت و سلامت اقشار مستضعف بتوانیم حرفی برای گفتن داشته باشیم.

محمدی با تاکید بر اینکه باید از فرصتی که انجمن دیابت برای خدمت گذاری فراهم کرده نهایت استفاده را برد و در آگاهی بخشی و آموزش در جهت درمان دیابت بکوشیم، تصریح کرد: یقیناً می‌توانیم با شناسایی به‌موقع بیماران دیابتی هزینه درمان اقشار مستضعف و بار مالی که بر خانواده و نهادهای حمایتی و همچنین بیمه‌ها تحمیل می‌شود را کاهش داد.

وی همچنین به امضای تفاهم همکاری کمیته امداد با دانشگاه علوم پزشکی گیلان در راستای شناسایی بیماران مبتلابه سرطان اشاره داشت و گفت: در راستای شناسایی سرطان سعی کردیم افرادی که علاوه بر سرپرست، خود نیز در معرض بیماری قرار داشتند شناسایی و بخشی از هزینه‌های سرسام‌آور و بالایی که دارند را پرداخت کنیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان به‌ضرورت همکاری مددجویان کمیته امداد با اصحاب رسانه تاکید کرد و گفت: باید بیماران دیابتی با همکاری رسانه‌ها و مددکاران کمیته امداد شناسایی و در افزایش خدمات‌رسانی در حوزه بهداشت، تغذیه، بیمه و درمانشان تلاش مضاعف داشته باشیم.

محمدی با تاکید بر اینکه باید از موازی کاری دست کشید، گفت: کمیته امداد و انجمن به‌تنهایی نمی‌تواند در امر شناسایی و درمان دیابت موفق شوند درنتیجه مشارکت مردمی باید توسط کمیته امداد صورت بگیرد تا خدمات‌رسانی به بیماران دیابتی تسریع یابد.

منبع: ۸ دی

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه