افطاری بی سر و صدای شهردار رشت تنها با چند رسانه!

نشست هم اندیشی با ngo ها و فعالان زیست محیطی با موضوع تفکیک زباله از مبدا

کسب نشان عالی آداب نوین میزبانی بین الملل توسط شهرداری رشت

باز هم جذب نیرو خارج از ضوابط قانونی، با اعمال فشار برخی اعضاء شورای رشت!/ اعضاء شورا بر اساس کدام قانون ، نزدیکان خود را در شهرداری مشغول نمودند!؟

جشن بزرگ نیمه شعبان در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار شد

تجلیل از مدیران سابق منطقه ۴ توسط آرش امیرلو مدیر فعلی منطقه

جمع آوری دستفروشان در رشت به اجرا درآمد

پوست اندازی شهر با اتمام حجم پروژه های در حال اجرا

رضا رسولی: توسعه مدرن شهری راهکار حل معضلاتی همچون اشتغال

مدیر شهرداری منطقه یک رشت از تحقق کامل بودجه ۱۷۱ میلیاردی سال ۹۶ این منطقه خبر داد

نقدی برخواسته از مطالبات مردمی یا تخریب جهت دار تنها بانوی حاضر در مدیریت شهری

پیام تبریک رییس شورای اسلامی شهر رشت در پی بقای سپیدرود در لیگ برتر

کد خبر: 40087 | تاریخ انتشار: ۱۹:۱۹:۳۷ - پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت:

شهرداری باید به نقطه کارآمدتری برسد و با اعتمادسازی، درصد مشارکت عمومی را بالا برد/ بهبود وضعیت شیروانی و دامنه ساختمان هاموجب دریافت هدیه تشویقی می شود

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت با بیان اینکه دریافت مطالبات در شهرداری با بحران روبرو است گفت: اگر تخفیفات درعوارض ساختمانی، به عنوان هدیه و هبه مطرح شود، می توان در دریافت مطالبات نیزموفق شد.

رضا رسولی درحاشیه جلسه فوق العاده تلفیق کمیسیون برنامه و بودجه و حقوقی با کمیسون عمران و توسعه شهری، با اشاره به ضوابط مرتبط با شهرسازی، عوارض تشویق را مهم خواند و اظهار کرد: بخشی از کم و کاستی های طرح تفضیلی نیز باید در این لایحه بررسی و برطرف شود.
وی گفت: ضوابط شهری به گونه ای است که موجب غیراقتصادی شدن ساخت و ساز در برخی مناطق شهر می شود.

رضا رسولی با اشاره به برگزاری جلسات مستمر برای بررسی لایحه عوارض تشویقی که از سوی شهرداری پیشنهاد شده است، اظهار کرد: با توجه به موانع موجود در ساخت و ساز، این اقدام علاوه براینکه تسهیل در روند ساخت و ساز را دنبال می کند، به تشویق مودیان به عوارض پرداخت نیز می پردازد.

رسولی با بیان اینکه دریافت مطالبات در شهرداری با بحران روبرو است تصریح کرد: اگر تخفیفات درعوارض ساختمانی، به عنوان هدیه و هبه مطرح شود، می توان در دریافت مطالبات نیزموفق شد.
رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی کلانشهر رشت، افزود: لایحه جایزه تشویقی ساخت و ساز مشمول افرادی می شود که پیش از این اقدام به ساخت و ساز کرده و در این راستا مرتکب تخلف شده اند.

وی با اشاره به موضوع مطرح شده پیرامون بهسازی نمای پنجم جانبی ساختمان در این جلسه فوق العاده، از اضافه شدن بند جدید به لایحه عوارض تشویقی خبرداد و خاطرنشان کرد: بر اساس این بند، چنانچه شهروندان علاقمند به بهبود وضعیت شیروانی ها و دامنه ساختمان باشند، از تخفیفات پرداخت عوارض جمع آوری پسماند به مدت یکسال به عنوان هدیه تشویقی برخوردار می شوند.

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی رشت هدف از طرح چنین موضوعی را زیباسازی نمای ساختمان و نمای پنجم شهرعنوان کرد و گفت: با توجه به شیروانی بودن سقف ساختمان های رشت اجرای چنین طرحی در شیروانی ها علاوه بر زیبایی بصری می تواند در جذب گردشگر، بهسازی و زیباسازی شهری نیز موثر باشد.

رسولی تصریح کرد: شهرداری نیز ملزم شده است که طرح بهسازی نمای پنجم و نمای جانبی را تهیه و به کمیسیون ارائه نماید.

وی همچنین از درنظرگرفتن عوارض تشویقی بین ۵۰ تا ۱۰۰درصد برای ساخت و ساز در کاربری های هتل، متل، مهمانسرا ها، کاربری های ورزشی، ساخت و سازهای آموزشی و درمانی به ویژه ایجاد فضای درمانی برای بیماران خاص و کودکان استثنایی خبردادو گفت: باید بتوانیم شهروندان را به ساخت چنین اماکنی تشویق کنیم.

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری با بیان اینکه سایرموارد در هفته آینده بررسی می شود افزود: این موارد شامل مساجد، حسینیه ها و سایر کاربری هایی است که باید در شهر توسعه یابد.

این‌مسئول در پایان گفت: در ابتدا شهرداری باید به نقطه کارآمدتری برسد و بعد با اعتمادسازی، درصد مشارکت مردم را بالا برد.

وی افزود: این‌مهم نه با اعمال اجبار پاسخ می دهد و نه این جبر جزو آرمان های شورا است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه