انعقاد قرارداد طراحی، ساخت، تجهیز و بهره برداری شهربازی پارک قدس رشت

 رژه اتوبوس های جدید در روز حمل و نقل /سرویس رایگان اتوبوسرانی بمناسبت روز رشت

بروکراسی اداری علت عدم دریافت بودجه قطار شهری

آشتی شهروندان با شهرداری، افزایش کیفیت آسفالت معابر و ایجاد تعامل با هدف جذب سرمایه‌گذار اولویت‌های شهردار منتخب رشت

رشت شهر اولین ها در قطار شهری خواهد شد

کره جنوبی از تحریم ها معاف شده است/ استقبال از خواهر خواندگی بین رشت و یکی از شهرهای کره

توضیحات مدیریت اجرایی ارتباط با رسانه ها در حوزه شهردار رشت درباره گزارش خبری پایگاه تحلیلی خبری خبر راست

فساد در شهرداری رشت ریشه‌کن می‌شود/ از امروز همه با همکاری و همدلی برای رفع مشکلات رشت تلاش کنیم

همایش “راه اندازی یک کسب و کار موفق” برگزار شد

انعقاد قرارداد ۱۶ پروژه عمرانی به ارزش بیش از ۳۷۵ میلیارد ریال، ۲ قرارداد در حوزه سرمایه گذاری به مبلغ بیش از ۶ میلیارد ریال و قرارداد خرید اتوبوس به مبلغ ۱۲۸ میلیارد ریال

درخواست عجیب مدیر روابط عمومی شهرداری از سرپرست شهرداری رشت!

۶ گزینه نهایی شهرداری رشت اعلام شد+اسامی

کد خبر: 40087 | تاریخ انتشار: ۱۹:۱۹:۳۷ - پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت:

شهرداری باید به نقطه کارآمدتری برسد و با اعتمادسازی، درصد مشارکت عمومی را بالا برد/ بهبود وضعیت شیروانی و دامنه ساختمان هاموجب دریافت هدیه تشویقی می شود

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت با بیان اینکه دریافت مطالبات در شهرداری با بحران روبرو است گفت: اگر تخفیفات درعوارض ساختمانی، به عنوان هدیه و هبه مطرح شود، می توان در دریافت مطالبات نیزموفق شد.

رضا رسولی درحاشیه جلسه فوق العاده تلفیق کمیسیون برنامه و بودجه و حقوقی با کمیسون عمران و توسعه شهری، با اشاره به ضوابط مرتبط با شهرسازی، عوارض تشویق را مهم خواند و اظهار کرد: بخشی از کم و کاستی های طرح تفضیلی نیز باید در این لایحه بررسی و برطرف شود.
وی گفت: ضوابط شهری به گونه ای است که موجب غیراقتصادی شدن ساخت و ساز در برخی مناطق شهر می شود.

رضا رسولی با اشاره به برگزاری جلسات مستمر برای بررسی لایحه عوارض تشویقی که از سوی شهرداری پیشنهاد شده است، اظهار کرد: با توجه به موانع موجود در ساخت و ساز، این اقدام علاوه براینکه تسهیل در روند ساخت و ساز را دنبال می کند، به تشویق مودیان به عوارض پرداخت نیز می پردازد.

رسولی با بیان اینکه دریافت مطالبات در شهرداری با بحران روبرو است تصریح کرد: اگر تخفیفات درعوارض ساختمانی، به عنوان هدیه و هبه مطرح شود، می توان در دریافت مطالبات نیزموفق شد.
رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی کلانشهر رشت، افزود: لایحه جایزه تشویقی ساخت و ساز مشمول افرادی می شود که پیش از این اقدام به ساخت و ساز کرده و در این راستا مرتکب تخلف شده اند.

وی با اشاره به موضوع مطرح شده پیرامون بهسازی نمای پنجم جانبی ساختمان در این جلسه فوق العاده، از اضافه شدن بند جدید به لایحه عوارض تشویقی خبرداد و خاطرنشان کرد: بر اساس این بند، چنانچه شهروندان علاقمند به بهبود وضعیت شیروانی ها و دامنه ساختمان باشند، از تخفیفات پرداخت عوارض جمع آوری پسماند به مدت یکسال به عنوان هدیه تشویقی برخوردار می شوند.

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی رشت هدف از طرح چنین موضوعی را زیباسازی نمای ساختمان و نمای پنجم شهرعنوان کرد و گفت: با توجه به شیروانی بودن سقف ساختمان های رشت اجرای چنین طرحی در شیروانی ها علاوه بر زیبایی بصری می تواند در جذب گردشگر، بهسازی و زیباسازی شهری نیز موثر باشد.

رسولی تصریح کرد: شهرداری نیز ملزم شده است که طرح بهسازی نمای پنجم و نمای جانبی را تهیه و به کمیسیون ارائه نماید.

وی همچنین از درنظرگرفتن عوارض تشویقی بین ۵۰ تا ۱۰۰درصد برای ساخت و ساز در کاربری های هتل، متل، مهمانسرا ها، کاربری های ورزشی، ساخت و سازهای آموزشی و درمانی به ویژه ایجاد فضای درمانی برای بیماران خاص و کودکان استثنایی خبردادو گفت: باید بتوانیم شهروندان را به ساخت چنین اماکنی تشویق کنیم.

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری با بیان اینکه سایرموارد در هفته آینده بررسی می شود افزود: این موارد شامل مساجد، حسینیه ها و سایر کاربری هایی است که باید در شهر توسعه یابد.

این‌مسئول در پایان گفت: در ابتدا شهرداری باید به نقطه کارآمدتری برسد و بعد با اعتمادسازی، درصد مشارکت مردم را بالا برد.

وی افزود: این‌مهم نه با اعمال اجبار پاسخ می دهد و نه این جبر جزو آرمان های شورا است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه