تصمیم گیری درباره میزبانی شهر خلاق به شورای شهر رشت واگذار شد

شهردار بومی انتخاب ویژه شورانشینان رشت

حل مشکلات ترافیک شهر با تقویت سیستم انبوه بر در آینده نزدیک

رویکرد نمایش خیابانی دائمی رشت اجرای نمایشهای مذهبی و آیینی خواهد بود

اعضای کمیسیون های شورا انتخاب شدند

سندروم “خود درجه یک پندارى” مزمن!

وزیر کشاورزی از دخالت وزیر صنعت و معدن نگران است/از وضعیت صنعت و کشاورزی در گیلان گله‌مند هستیم/در گمرکات به تاجر زور گفته می‌شود

مراسمی متفاوت و با شکوه برای تجلیل از خبرنگاران در رشت

جدیت سرپرست شهرداری رشت در پی گیری پروژه های سرمایه گذاری و درآمد زایی

انتخاب شهردار جدید در اولویت فعالیت شورا قرار دارد

خرید لباس مخصوص برای ۳۵۰ آتش نشان رشت

آشنایی با گزینه های احتمالی شهرداری رشت؛ چه کسی شهردار رشت می شود؟

کد خبر: 40087 | تاریخ انتشار: ۱۹:۱۹:۳۷ - پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت:

شهرداری باید به نقطه کارآمدتری برسد و با اعتمادسازی، درصد مشارکت عمومی را بالا برد/ بهبود وضعیت شیروانی و دامنه ساختمان هاموجب دریافت هدیه تشویقی می شود

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت با بیان اینکه دریافت مطالبات در شهرداری با بحران روبرو است گفت: اگر تخفیفات درعوارض ساختمانی، به عنوان هدیه و هبه مطرح شود، می توان در دریافت مطالبات نیزموفق شد.

رضا رسولی درحاشیه جلسه فوق العاده تلفیق کمیسیون برنامه و بودجه و حقوقی با کمیسون عمران و توسعه شهری، با اشاره به ضوابط مرتبط با شهرسازی، عوارض تشویق را مهم خواند و اظهار کرد: بخشی از کم و کاستی های طرح تفضیلی نیز باید در این لایحه بررسی و برطرف شود.
وی گفت: ضوابط شهری به گونه ای است که موجب غیراقتصادی شدن ساخت و ساز در برخی مناطق شهر می شود.

رضا رسولی با اشاره به برگزاری جلسات مستمر برای بررسی لایحه عوارض تشویقی که از سوی شهرداری پیشنهاد شده است، اظهار کرد: با توجه به موانع موجود در ساخت و ساز، این اقدام علاوه براینکه تسهیل در روند ساخت و ساز را دنبال می کند، به تشویق مودیان به عوارض پرداخت نیز می پردازد.

رسولی با بیان اینکه دریافت مطالبات در شهرداری با بحران روبرو است تصریح کرد: اگر تخفیفات درعوارض ساختمانی، به عنوان هدیه و هبه مطرح شود، می توان در دریافت مطالبات نیزموفق شد.
رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی کلانشهر رشت، افزود: لایحه جایزه تشویقی ساخت و ساز مشمول افرادی می شود که پیش از این اقدام به ساخت و ساز کرده و در این راستا مرتکب تخلف شده اند.

وی با اشاره به موضوع مطرح شده پیرامون بهسازی نمای پنجم جانبی ساختمان در این جلسه فوق العاده، از اضافه شدن بند جدید به لایحه عوارض تشویقی خبرداد و خاطرنشان کرد: بر اساس این بند، چنانچه شهروندان علاقمند به بهبود وضعیت شیروانی ها و دامنه ساختمان باشند، از تخفیفات پرداخت عوارض جمع آوری پسماند به مدت یکسال به عنوان هدیه تشویقی برخوردار می شوند.

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی رشت هدف از طرح چنین موضوعی را زیباسازی نمای ساختمان و نمای پنجم شهرعنوان کرد و گفت: با توجه به شیروانی بودن سقف ساختمان های رشت اجرای چنین طرحی در شیروانی ها علاوه بر زیبایی بصری می تواند در جذب گردشگر، بهسازی و زیباسازی شهری نیز موثر باشد.

رسولی تصریح کرد: شهرداری نیز ملزم شده است که طرح بهسازی نمای پنجم و نمای جانبی را تهیه و به کمیسیون ارائه نماید.

وی همچنین از درنظرگرفتن عوارض تشویقی بین ۵۰ تا ۱۰۰درصد برای ساخت و ساز در کاربری های هتل، متل، مهمانسرا ها، کاربری های ورزشی، ساخت و سازهای آموزشی و درمانی به ویژه ایجاد فضای درمانی برای بیماران خاص و کودکان استثنایی خبردادو گفت: باید بتوانیم شهروندان را به ساخت چنین اماکنی تشویق کنیم.

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری با بیان اینکه سایرموارد در هفته آینده بررسی می شود افزود: این موارد شامل مساجد، حسینیه ها و سایر کاربری هایی است که باید در شهر توسعه یابد.

این‌مسئول در پایان گفت: در ابتدا شهرداری باید به نقطه کارآمدتری برسد و بعد با اعتمادسازی، درصد مشارکت مردم را بالا برد.

وی افزود: این‌مهم نه با اعمال اجبار پاسخ می دهد و نه این جبر جزو آرمان های شورا است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه