دستاورد سفرهای خارجی نمایندگان شهرداری رشت چه بوده است؟

انتخاب رییس و نایب رییس اتاق شکوفایی+ تصاویر

اثر استاد تصویرسازی دانشگاه گیلان در بولونیا منتخب شد

کنسرت شهرام ناظری و حافظ ناظری در رشت

درخشش کاراته کاران گیلانی در رقابت های کشوری

اختصاص جایزه به مدال آوران مسابقات انتخابی تیم ملی

چگونه بر کبد چرب غلبه کنیم؟

آزمون سراسری دانشگاه های افسری نیروی دریایی ارتش جمعه برگزار می شود

شهروندان گیلانی مراقب شگرد جدید کلاهبرداری کارت به کارت باشید

مراسم سالروز شهادت سردار رشید اسلام “شهید حسین شوقی”

یارانه نقدی دی ماه امشب واریز می شود

پس از مصرف نمک فراوان چه کاری انجام دهیم؟

کد خبر: 40259 | تاریخ انتشار: ۲۰:۲۵:۳۵ - یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

دومین همایش دانشجویان معماری استان گیلان برگزار شد؛

هنوز جایگاه اصلی رشته معماری در جامعه شناخته نشده است

ماجد یل درمیان مدرس معماری دانشگاه گیلان و مدیر گروه معمارى موسسه آموزش عالى احرار گفت: با برگزاری نمایشگاه دانشجویان معماری استان گیلان ، دانشجویان عملکرد های بهتری در پروژه های بعدی در فضای دانشگاه خواهند داشت . زیرا این عملکرد ها در فضایی خارج از محیط دانشگاه براى عموم اعم از متخصصین ، اساتید و دیگر دانشجویان ومخصوصاً مردم به قضاوت گذاشته می شود.

ماجد یل درمیان با بیان اینکه همایش دانشجویان معماری استان گیلان برای اولین بار ۱۸سال پیش در سال ۱۳۷۸ توسط دانشجویان معمارى دانشگاه گیلان در هتل ایران برگزار شد، اظهار داشت: به دنبال برگزارى موفقیت آمیز نمایشگاه در سال گذشته در محل مجتمع خاتم الانبیاء به همت انجمنهاى علمى دانشجویان معمارى دانشگاه گیلان و موسسه آموزش عالى احرار ، همایش امسال نیز توسط این انجمن ها بسیار جامع و کامل تر و همراه با مجموعه برنامه هایى از جمله نمایشگاه، ورکشاپ های خلاقیت محور و پانل های گفت و گو و سمینار در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیا برگزار گردید .
وى همچنین افزود: امسال نیز همچون سال گذشته دعوت نامه هایی به دانشگاه های استان گیلان ارسال گردید تا منتخبین آثار برتر دانشجویان معماری استان گیلان از اساتید و مدیرگروه های دانشگاه های مربوطه دریافت و در نمایشگاه به نمایش گذاشته شود.

یل درمیان عضو سخنران پانل گفتگوى ( دانشجوى معمارى – حرفه معمارى ) با اشاره به حضور دکتر آرش مهرگانی(مدیر پنل)، مهندس مهرداد مژدهی و دکتر رضا رسولی به عنوان اعضای پانل گفت و گو بیان داشت: در این همایش دغدغه های دانشجویان در حرفه معماری و راههاى ورود به حرفه ، وضعیت اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان معمارى و همچنین مشکلات در بحث آموزش معمارى مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.

عضو هیات علمی و مدیر گروه معماری موسسه آموزش عالی احرار رشت افزود: نهم آذرماه ٩۶ اختتامیه این همایش با حضور و برگزارى سمینار توسط مهندس آرش بصیرت با عنوان ((جایگاه معماری انتقادی در دیسیپلین معماری)) برگزار شد.

وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را علاوه بر دادن انگیزه به دانشجویان معمارى ، آشنایى مردم با جایگاه و نقش معمارى در ایجاد یک شهر مطلوب عنوان کرد .

عضو على البدل هیأت مدیره سازمان نظام مهندسى استان گیلان با بیان اینکه هنوز جایگاه اصلی رشته معماری در جامعه شناخته نشده است بیان داشت: مردم باید بارشته معماری آشنایى بیشتر پیدا کنند و برگزارى چنین همایشهایى در سطح شهر یکى از راههاى تحقق این مهم خواهد بود .

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه