صدور کیفرخواست برای قصاب گوسفندان مرده

هزینه آب، برق و گاز مدارس دولتی رایگان شد

سی و نهمین وقف گیلان در شهرستان رشت ثبت شد

مهارت آموزی اجتماعی دانش آموزان به صورت جدی دنبال شود

جزیره لاهیجان باحضور بیش از پنج هزار نفر از مردم بازگشایی شد

ذخیره آب سد سفید رود از مرز ۶۰۰ میلیون مترمکعب گذشت

گیلان جزو سه استان برتر کشور در اکران جشنواره فجر شناخته شد

حضور پرشور خانواده سما لاهیجان و سیاهکل در جشن ۴۰ سالگی انقلاب

پیام قدردانی استاندار گیلان از حضور امیدبخش گیلانیان در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن

افتتاح دو پروژه صنعتی و ورزشی در شهرستان رشت

دعوت استاندار گیلان از مردم برای شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن

نشست بصیرتی به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در نمازخانه شهرداری لاهیجان برگزار شد

کد خبر: 41689 | تاریخ انتشار: ۱۱:۰۳:۴۳ - یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

وجود ۶۰۰ میلیارد تومان توتون سنواتی در انبارهای شرکت دخانیات ایران

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران گفت: بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان توتون سنواتی در انبارهای شرکت دخانیات ایران موجود است.

مصیب محمدیان شمالی در نشست خبری با اصحاب رسانه در مجتمع دخانیات استان گیلان با اشاره به اینکه شرکت دخانیات در راستای خصوصی‌سازی به درستی به بخش خصوصی واگذار نشده اظهار داشت: اصل ۴۴ قانون اساسی که از قوانین مترقی کشور است به درستی در شرکت دخانیات ایران اجرایی نشد.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران با بیان اینکه این شرکت شرایط نامطلوبی را در سال‌های اخیر پشت سر گذاشته است تصریح کرد: شرکت دخانیات ایران در واگذاری طرح شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی شرایط بحرانی را تجربه کرد.

محمدیان شمالی با بیان اینکه ۸۰ درصد سهام شرکت دخانیات ایران در این طرح باید به بخش خصوصی و ۲۰ درصد آن باید به صورت دولتی باقی می‌ماند تاکید کرد: شرکت دخانیات ایران از سال ۹۲ با اجرای این طرح آسیبی جدی دید و تمامی وظایف حاکمیتی از این شرکت سلب شد.

وی صدور مجوز‌های حوزه دخانیات، اقدامات در راستای مبارزه با قاچاق سیگار و تنباکو، توسعه کشاوزی در حوزه توتون را از اقدامات و حوزه وظایف شرکت دخانیات ایران عنوان کرد و با اشاره به اینکه در این طرح تمامی این وظایف از این شرکت سلب شده است گفت: قبل از سال ۹۲ شرکت دخانیات ایران بیش از ۷ هزار نیرو داشت.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران با اشاره به اینکه این شرکت در ۱۳۰ نقطه کشور به طور رسمی و مداوم فعالیت داشت خاطرنشان کرد: سال ۹۲ به یک باره تمامی وظایف شرکت دخانیات ایران به بخش برنامه‌ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت سپرده شد.

محمدیان شمالی با تاکید بر اینکه این بخش با حضور ۲۳ نفر اداره می‌شود تصریح کرد: نتیجه اقدامات و عملکرد این افراد ناکارآمدی بوده و این بخش در مبارزه با قاچاق و توسعه حوزه کشاورزی توتون عملکردی نا مناسب داشتند.

وی با اشاره به اینکه از سال ۹۲ کل حوزه کشاورزی توتون در استان‌های گیلان، مازندارن، گلستان، کردستان، آذربایجان غربی، اصفهان و بخشی از استان مرکزی با عدم ساماندهی مناسب آسیبی جدی دید افزود: شرکت دخانیات ایران از خرید مازاد تنباکو در شهرستان‌های کشور ضررهای گسترده‌ای را متحمل شد.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران  با بیان اینکه استقرار و صدور مجوز به شرکت‌های چند ملیتی در حوزه دخانیات گامی اساسی در جهت تضعیف این شرکت بود افزود: شرکت دخانیات از سال ۹۲ محکوم و تکلیف به خرید تمامی محصول توتون کشاورزان کشور بوده است.

محمدیان شمالی با تاکید بر اینکه شرکت دخانیات ایران با خرید مازاد محصول توتون سالانه از ۸۰ تا ۱۳۰ میلیارد تومان دچار زیان می‌شد بیان کرد: از مجموع ۹ هزار تن توتون خریداری شده تنها ۳ هزار تن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه شرکت دخانیات ایران به دلیل حمایت از کشاورزان ناگزیر به خرید محصولان توتون بوده است تصریح کرد: ۶ هزار تن از محصولات توتون کشاورزان در انبارهای شرکت دخانیات انباشت می‌شود.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان توتون سنواتی در انبارهای شرکت دخانیات ایران موجود است تاکید کرد: اگر شرکت نصف این مبلغ را به عنوان سرمایه در گردش داشته باشد تمامی مشکلات مجموعه دخانیاتب کشور برطرف می‌شود.

محمدیان شمالی با اشاره به  نقض‌های حاکمیتی و ایجاد مشکلات عدیده در شرکت دخانیات ایران خاطرنشان کرد: تنباکو زد طلایی شرکت دخانیات ایران که تنها محصول صادراتی این شرکت بود از دست رفت و این فرصت از شرکت سلب شد.

وی با بیان اینکه شرکت دخانیات ایرات از سال واگذاری تا سال گذشته تنها متحمل زیان شده است تاکید کرد: از سال ۹۵ شرکت دخانیات ایران سود جزیی داشته و در حال حاضر روند توسعه را طی می‌کند.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران با تاکید بر اینکه مجموعه دخانیات ایران به تولید محصول سیگار افتخار نمی‌کنند بیان کرد: تا زمانی که محصول سیگار در کشور مصرف کننده دارد خانواده بزرگ دخانیات ایران به تولید محصولی سالم و ارگانیک افتخار می‌کنند.

محمدیان شمالی با تاکید بر اینکه شرکت دخانیات ایران در سال‌های اخیر دستخوش مشکلات و معضلاتی جدی بوده است تصریح کرد: شرکتی که با مشکلات عدیده در حوزه رقابتی و تحمیل هزینه‌های گزاف روبه رو است توان مطلوبی در توسعه و ارتقاء ندارد.

وی با اشاره به اینکه اقدامات و قوانین تحمیل شده بر شرکت دخانیات ایران با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و بیانات مقام معظم رهبری مغایرت چشمگیر دارد گفت: حمایت همه جانبه از شرکت‌های خارجی و گرفتن توان رقابت از شرکت دخانیات ایران در راستای منویات مقام معظم رهبری نیست.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران با تاکید بر اینکه از سال ۹۵ ظرفیت‌های شرکت دخانیات ایران در تولید و بهره‌وری افزایش یافته است بیان کرد: شرکت دخانیات ایران طی ۲۰ ماه اخیر در مقایسه با مدت مشابه سال‌گذشته ۳۰ درصد افزایش تولید و ۴۰ درصد فروش داشته است.

محمدیان شمالی استقرار ماشین‌آلات جدید در مجتمع‌های دخانیات کشور را عاملی اساسی در افزایش تولید و توسعه مجموعه دخانیات عنوان کرد و گفت: به‌زودی ماشین‌های خط تولید و خرمن‌های تولید سیگار در شرکت دخانیات ایران نوسازی می‌شود.

وی از نوسازی و بازسازی خط تولید شرکت دخانیات ایران در آینده‌ای نزدیک خبر داد و با بیان اینکه برخی از این خطوط در حال حاضر نوسازی شدند کفت: خطوط خرمن در مجتمع دخانیات استان گیلان موردبازسازی قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران با بیان اینکه ۵ کامیون متشکل از قطعات و تجهیزات نوسازی خط تولید مجتمع دخانیات اسان گیلان در کمرگ بندر انزلی در حال ترخیص است افزود: ۵ مجتمع شرکت دخانیات ایران به چرخه تولید بازگشتند.

محمدیان مجتمع‌های اصفهان، کردستان، مازندران، گلستان و مجتمع نیمه تعطیل ارومیه را از مجتمع‌های مذکور عنوان کرد و گفت: با ورود ماشین‌آلات جدید به مجموعه دخانیات ایران افزایش چشمگیری در سهم تولیدات این مجموعه حاصل می‌شود.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران  از تولید چهارمین محصول شرکت دخانیات ایران به‌دست مدیران گیلانی خبر داد و تاکید کرد: چهارمین محصول شرکت دخانیات ایران از سوی مجتمع دخانیات گیلان تولید و در مرحله عرضه به بازار است.

محمدیان سال آینده را سالی مطلوب برای شرکت دخانیات ایران دانست و با اشاره به اینکه با ورود ماشین‌‌آلات جدید ضایعات تولیدی این شرکت به‌طور ویژه کاهش یافته است افزود: تولید خرمن و محصولات شرکت دخانیات ایران روند رو به رشدی را دنبال می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه شرکت دخانیات ایران به دنبال حمایت رانتی و پولی در حاکمیت نیست خاطرنشان کرد: امید است تا حاکمیت شرایط را برای شرکت‌های خارجی به‌صورت رانت مهیا نکرده  تا شرکت دخانیات ایران مسیر رقابتی خود را به‌درستی طی کند.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران با اشاره به موضوع تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات خاطرنشان کرد: موضوع تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات صد درصد سیاسی و شخصی بود از سوی نماینده مردم اصفهان بوده و شرکت دخانیات آمادگی هرگونه تحقیق و تفحص را دارد.

محمدیان شمالی با اشاره به اینکه  در یک شرکت خصوصی کارمند شخصی یک نماینده نمی‌شویم و اگر افراد نالایق در هیئت مدیره شرکت استقرار یابند استعفا می‌دهم گفت: شرکت دخانیات ایران از سوی حاکمیت نیازمند روشن شدن تکالیف است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس اعلام دیوان محاسبات و سازمان خصوصی‌سازی، شرکت دخانیات ایران یک شرکت خصوصی است خاطرنشان کرد: شرکت دخانیات ایران با حمایت معنوی از سوی حاکمیت آینده درخشانی را در پیش دارد.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران با اشاره به ظرفیت اشتغال شرکت دخانیات پس از استقرار دستگاه‌های جدید تاکید کرد: با استقرار دستگاه‌های جدید هیچکدام از نیروهای شرکت دخانیات ایران از کار تعلیق نمی‌شوند و حفظ نیروی‌های موجود از اهداف شرکت است.

محمدیان شمالی با تاکید بر اینکه شرکت دخانیات ایران در بخش تولید به‌ شدت با تورم نیرو انسانی روبه‌رو است بیان کرد: هزینه‌هایی تحمیل شده ناشی از تورم نیروی انسانی به شرکت دخانیات ایران مانع رسیدن به اهداف توسعه‌ای شرکت می‌شود.

منبع: تسنیم

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
پنج شنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه