ابلاغ شیوه نامه ساماندهی آب‌بندان‌های استان/ افزایش ۳۰۰میلیون مترمکعبی ذخیره آب کشاورزی با اجرای طرح ساماندهی ‌آب‌بندان‌ها

با ساخت و ساز بی ضابطه در حریم راه های گیلان برخورد شود

نقد منصفانه باید بازتابی اصلاحی ارائه دهد

مدیرکل جدید راه و شهرسازی گیلان منصوب شد

تصویب دستورالعمل طرح ساماندهی آب بندان‌های گیلان

نیروهای راه‌آهن شمال به صورت رقابتی و با اولویت اشتغال گیلانی ها جذب می‌شوند

حل و فصل مشکلات شهرداری و شورای اسلامی شهرستان تالش در وزارت کشور

انتصاب اولین مدیرکل راه آهن شمال(۲)

به دنبال استفاده حداکثری از ظرفیت قطار در گیلان هستیم/ رئیس جمهور راه آهن گیلان را رسما افتتاح می کند

افتتاح راه‌آهن قزوین – رشت با ۱۸۰۰ میلیارد تومان هزینه

راه‌اندازی اولیه قطار در پنجشنبه هفته جاری

انتصابات جدید از سوی استاندار گیلان

کد خبر: 41829 | تاریخ انتشار: ۱۱:۵۳:۲۹ - پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

موسس و مدیر عامل انجمن خیریه ضایعات نخاعی استان گیلان:

به جای عزت و کرامت، داغ ترحم و منت بر پیشانی معلولان است

موسس و مدیر عامل انجمن خیریه ضایعات نخاعی استان گیلان گفت: از شهروندان و خیرین تقاضا داریم که همه جانبه از این مجموعه حمایت کنند تا شاهد شکوفا شدن استعداد های اعضای این انجمن باشیم.

به گزارش آوای رشت؛ داریوش جهانفر موسس و مدیر عامل انجمن خیریه ضایعات نخاعی استان گیلان با بیان اینکه خود نیز شخصا سال ها ضایعه نخاعی بوده و بیش از هرکسی مشکلات این قشر آسیب دیده را از نردیک دیده و درک می کند اظهار داشت:  انجمن خیریه ضایعات نخاعی استان گیلان ویژه حمایت از معلولان و بیماران آسیب نخاعی در سال ۱۳۸۹ تاسیس شد.

وی افزود: هدف این انجمن پیشگیری از بروز معلولیت ضایعه نخاعی استان گیلان با مشارکت دستگاه های دولتی، نهاد های مردمی، افراد داوطلب و خیرین است.

جهانفر با اشاره به اینکه این موسسه خیریه غیر انتفاعی و غیر سیاسی است عنوان کرد: این موسسه قصد تحت پوشش قرار دادن تمام افراد ضایعه نخاعی استان گیلان که قریب بر ۹۰۰ نفر هستند را دارد تا برای امور درمانی به استان های دیگر مراجعه نکنند.

جهانفر گفت: این امر مستلزم یک مرکز جامع توانبخشی شامل قسمت های مختلف مانند فیزیوتراپی، کاردرمانی، ماساز درمانی، ترمیم زخم بستر و موارد مرتبط با شرایط جسمی و روحی این قشر آسیب دیده از افراد جامعه و از واجبات استان گیلان است.

وی با تاکید بر اینکه استان گیلان حتی یک دستگاه پاراپادیوم سه میلیون تومانی ندارد اظهار کرد: افراد آسیب دیده نخاعی برای هر مورد درمانی به نقاط مختلف شهر مراحعه می کنند که در بسیاری از موارد هزینه ایاب و ذهاب با التماس به راننده به جرم داشتن ویلچر، بسیار سنگین است.

جهانفر با بیا اینکه این افراد فریادرسی جز خداوند ندارند بیان داشت: معلولان ضایعه نخاعی در استان گیلان یک پایگاه ویژه ندارند تا حداقل اندکی از اوقات فراغت خود را آنجا بگذرانند.

موسس انجمن خیریه ضایعات نخاعی استان گیلان افزود: ضایعه نخاعی مساوی با مرگ نیست بلکه روزانه چندین بار مرگ را تجربه کردن است.

جهانفر با اشاره به فرمایشات امام خمینی (ره) در مورد معلولان که خدمت به آنان خدمت به انبیاست، اظهار کرد: باید جواب این سوال را که در حال حاضر خدمت رسانی به معلولان چگونه انجام می گیرد را از معلولان بپرسید.

مدیر عامل انجمن خیریه ضایعات نخاعی استان گیلان افزود: به جای عزت و کرامت، داغ ترحم و منت بر پیشانی معلولان است.

جهانفر با اشاره به اینکه استان گیلان از نظر سلامت در رتبه های بالا کشور قرار دارد بیان کرد: انجمن از بدو تاسیس تاکنون هربار در ساختمان های کوچکی مستقر بوده که برازنده ی استان گیلان نیست.

موسس انجمن خیریه ضایعات نخاعی استان گیلان درباره ی وضعیت ساختمان کنونی این انجمن گفت: ساختمان قدیمی و دوبلکس است که ورودی مناسب ندارد، سیستم گرمایشی اش جوابگوی این ساختمان نیست و حتی یک اتاق مددکاری و مشاوره ندارد.

وی حوزه فعالیت انجمن را استانی دانست و اظهار کرد: مسئولین بلند پایه استانی اعمم از استاندار و معاونین محترم استان گیلان، نمابنده محترم ولی فقیه در استان گیلان، نماینده محترم مجلس و شورای اسلامی استان گیلان، فرماندار شهرستان رشت، اعضای شورای اسلامی کلانشهر رشت، شهردار محترم رشت و شهرداران مناطق چندگانه، دانشگاه علوم پزشکی گیلان، مجمع خیرین سلامت استان گیلان، اداره کل اوقاف استان گیلان، اداره مسکن، راه و شهر سازی استان گیلان و همچنین دستگاه های ذی ربط همه دست به دست هم داده و نگذارند که این موسسه با وجود این افراد که بیشترین مشکلات جسمی، درمانی و معیشتی را دارند در بلاتکلیفی محض قرار گیرد.

جهانفر افزود: از اداره کل بهزیستی استان گیلان که سال است با این انجمن همکاری می کند خواهشمندم که  تمهیدات لازم جهت توانمند تر شدن این تشکل مردم نهاد اتخاذ نمایند.

موسس و مدیر عامل انجمن خیریه ضایعات نخاعی استان گیلان گفت: از شهروندان و خیرین تقاضا داریم که همه جانبه از این مجموعه حمایت کنند تا شاهد شکوفا شدن استعداد های اعضای این انجمن باشیم.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه