پیام علی بهارمست سرپرست شهرداری رشت به مناسبت بازگشت اولین گروه آزادگان به میهن اسلامی

وزیر کشاورزی از دخالت وزیر صنعت و معدن نگران است/از وضعیت صنعت و کشاورزی در گیلان گله‌مند هستیم/در گمرکات به تاجر زور گفته می‌شود

نشست خبری و مراسم رونمایی از پوستر نهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان برگزار شد

آرای بازبینی نهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان اعلام شد

مراسمی متفاوت و با شکوه برای تجلیل از خبرنگاران در رشت

جدیت سرپرست شهرداری رشت در پی گیری پروژه های سرمایه گذاری و درآمد زایی

انتخاب شهردار جدید در اولویت فعالیت شورا قرار دارد

خرید لباس مخصوص برای ۳۵۰ آتش نشان رشت

چگونه بفهمیم کمبود ویتامین D داریم؟

تاثیر نوشیدن آب در لاغری و کاهش وزن!

آشنایی با گزینه های احتمالی شهرداری رشت؛ چه کسی شهردار رشت می شود؟

ضرورت تأمین سلامت اجتماعی و ارتقاء رفاه شهروندی/ ادامه لایروبی رودخانه ها

کد خبر: 42038 | تاریخ انتشار: ۱۰:۲۴:۲۲ - سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهررشت:

شهردار رشت نباید پشت اعضای شورای شهر مخفی شود

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهررشت با اشاره به وضعیت نامناسب آسفالت و زد و بندهای استخدامی در شهرداری گفت: شهردار باید پاسخگو بوده و نباید پشت اعضای شورای شهر مخفی شود.


رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت در بیست و سومین جلسه شورای شهر ضمن‌تسلیت بابت حادثه ناگوار سانچی اظهار کرد: این جان نثاران برای توسعه اقتصادی مملکت جان عزیز خود را از دست داده و ملتی را داغدار کرده اند.
رضا رسولی با اشاره به جلسات فوق العاده کمیسیون تلفیق عمران و بودجه گفت: در بررسی لایحه مربوط به بهای خدمات، تحول و کنکاشی اساسی صورت گرفته است و تلاش می شود در شنبه آینده جمع بندی شود.
وی گفت: اقدامات نابهنگام و زمان بر شدن تکمیل مباحث، موجب شده است تا سیستم شهری و شهرداری نتواند تصمیم قاطعی اتخاذ کند و این مساله علاوه بر خلل های جبران ناپذیر، حیف و میل اموال عمومی را نیز در پی دارد.
رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای پنجم رشت با اشاره به روند نامطلوب عملیات آسفالت سازی درگذشته خاطر نشان کرد: امروز تلاش شده است با کمک استادان زبده دانشگاه ها و کارشناسان باتجربه، ساختارهایی با هزینه کردهای مشخص مستقر شده و از این طریق کیفیت آسفالت بهبود داده شود.
رسولی وضعیت آسفالت در چند ماه گذشته را فاجعه آمیز خواند و تصریح کرد: سیستم نظارت بر آسفالت تعطیل شده است و با این وضعیت به نیم قرن پیش برگشته ایم در حالی که روش های نیم قرن‌پیش در کشور منسوخ شده است.
وی با اظهار تاسف از زیرسازی و قیرپاشی نامناسب در آسفالت سازی گفت: شرایط نامطلوب آسفالت شهر، توهین به شعور شهروندان بوده و منابعی که به زحمت به دست می آید دور ریخته می شود.
رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت با انتقاد ازحضور نامناسب کارگران رفت و روب در فضای آسفالت سازی افزود: درمجموع، ساختارهای غیرفنی و بی توجهی به تصمیمات این کمیسیون ناراحت کننده است.
رسولی در مورد فجایعی که در حیطه آسفالت وجود دارد براساس ماده ۷۳ قانون اختیارات شورا، تذکرات لازم به شهردار رشت را به رییس شورا اعلام کرد.
وی تصریح کرد: شهردار رشت در شناختن کارشناسان آسفالت دچار مشکل است و از این رو لازم است کارشناسان معتبری تعیین شوند زیرا معلوم‌نیست که کارشناسانی که توسط شهردار تعیین شده اند چه چیزی را کارشناسی می کنند.
این مسئول وضعیت شهر را نامطلوب عنوان کرد و بیان داشت: نباید با نابخردی ها، شهر را دچار بحران بیشتری کنیم‌.
رسولی ادامه داد: شهردار رشت باید در مورد تذکرات ارائه شده ، پاسخ مناسبی به اعضای شورا دهد.
وی با تاکید براینکه قصد توهین و تضعیف کسی وجود نداردخاطرنشان کرد: جای تاسف دارد که سیاست های اشتباه شهردار، موجب تعطیلی فرایند کنترل کیفی آسفالت شده است.
رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای پنجم کلانشهر رشت همچنین با اشاره به زد و بندهای استخدامی در شهرداری گفت: شهردار بایدپاسخگو بوده و نباید پشت اعضای شورای شهر مخفی شود.
رسولی همچنین با اجرای لایحه دو فوریتی پروژه تجاری- اداری گلسار مخالفت کرد و افزود: قیمت پایه این ساختمان بطور دقیق مشخص نبوده و سهم ۴۲ درصدی شهرداری از این‌ملک باید تغییر و افزایش یابد.
وی درخواست زمان بیشتری برای مطالعه و بررسی این پروژه کردکه این پیشنهاد با موافقت اکثر اعضا مواجه شد.
رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای پنجم رشت همچنین در مورد طرح حذف بهره تقسیط دیون ۱۰۰ میلیونی برای عوارض تشویقی پرداخت های نقدی نیز با بیان اینکه میزان دریافت های نقدی و غیرنقدی شهرداری نسبت به مدت مشابه پارسال تنها ۴ درصد رشد داشته است تاکید کرد: این میزان رشد نگران کننده بوده و لازم است به سمت دریافتی های نقدی پیش برویم.
به گفته رسولی نزدیک به ۴۰ درصد از درآمدهای ریالی شهرداری از پرداخت های زیر یک میلیارد ریال و ۷۰ درصد نیزاز تعداد پرونده ها تعیین می شوند که این آمار می تواند موجب ایجاد بحران در شهر شود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه