تیم آتش نشانی رشت به عنوان تیم منتخب گیلان قهرمان مسابقات طناب کشی کارکنان کشور شد

مسابقات طناب کشی قهرمانی کشور در رشت آغاز شد

میزبانی رشت در مسابقات طناب‌کشی کارکنان دولت/ جام ستارگان شطرنج در سطح بالایی برگزار شد

آقای کریمی پاسخ‌گو باشید نه مدعی

هوادار قدیمی سپیدرود هنگام بازگشت از ورزشگاه درگذشت

برگزاری اولین دوره مسابقات وودبال استان گیلان به میزبانی شهرستان رشت

جزیره لاهیجان باحضور بیش از پنج هزار نفر از مردم بازگشایی شد

ذخیره آب سد سفید رود از مرز ۶۰۰ میلیون مترمکعب گذشت

گیلان جزو سه استان برتر کشور در اکران جشنواره فجر شناخته شد

حضور پرشور خانواده سما لاهیجان و سیاهکل در جشن ۴۰ سالگی انقلاب

پیام قدردانی استاندار گیلان از حضور امیدبخش گیلانیان در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن

افتتاح دو پروژه صنعتی و ورزشی در شهرستان رشت

کد خبر: 42550 | تاریخ انتشار: ۱۰:۴۵:۳۵ - شنبه ۱۴ بهم ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

گزارشی از دغدغه‌های آتنا محمدی دروازه‌بان فقید ملوان؛

حسرت دروازه به دلش ماند!

«آتنا محمدی»، دروازه‌بان ۲۴ ساله تیم منحل‌شده بانوان ملوان به دلیل ایست قلبی درگذشت. این خبری بود که حدود دو هفته پیش منتشر شد و علاقه‌مندان به فوتبال و ورزش بانوان را اندوهگین ساخت.

گزارشی از دغدغه‌های آتنا محمدی دروازه‌بان فقید ملوان  حسرت دروازه به دلش ماند!

خبری که البته واکنش‌هایی را هم از سوی هنرمندان و کسانی که بیشتر ورزش بانوان را دنبال می‌کنند، در پی داشت و آنها به انتقاد از انحلال تیم فوتبال بانوان ملوان پرداختند تا پرونده این موضوع که دو سال پیش اتفاق افتاده بود، دوباره باز شود. بر این اساس خبرنگار «ایران» به سراغ دوستان، خانواده، همبازیان و مربیان زنده یاد آتنا محمدی رفته تا به بررسی بیشتر این موضوع بپردازد و البته آرزوها و رؤیاهایی که آتنا با انحلال تیم فوتبال بانوان ملوان با خود به دیار باقی برد!

همسر آتنا: از انحلال ملوان خیلی ناراحت بود
کاوه صداقت، همسر آتنا محمدی درخصوص این بانوی ورزشکار، چنین توضیح داد: «همسرم خیلی فوتبال را دوست داشت و چون قدش هم بلند بود، علاقه داشت که دروازه‌بان شود و خانم ایراندوست هم قبول کرد که با تیم ملوان تمرین کند. دو سالی کنار تیم بود اما وقتی می‌خواست قرارداد ببندد، تیم منحل شد و او از این موضوع خیلی ناراحت بود و من دلداری‌اش می‌دادم که انشاالله تیم تشکیل می‌شود و دوباره فوتبال بازی می‌کنی. با این حال، آتنا تمریناتش را ادامه می‌داد و ما هم کنارش بودیم.» وی درباره بیماری همسرش هم گفت: «سابقه بیماری نداشت اما یک سال و نیم بود که دچار افت فشار و بیحال می‌شد و ما همینطور او را پیش دکترهای مختلف می‌بردیم و حتی به تهران هم آمدیم که چیز خاصی نشان نمی داد. ما یک رستوران داریم که در آن مشغول هستیم.
۲۴ دی ماه بود که به اتقاق برادرش به رستوران رفته بود که دچار افت فشار شدید شد و همانجا هم ایست قلبی کرد تا همه ما دچار شوک شویم و متأسفانه همسرم را از دست دادم.»
مریم ایراندوست: آتنا نتوانست به آرزویش برسد
اما پس از انتشار خبر فوت این بانوی ورزشکار، گلاره ناظمی رئیس سازمان لیگ فوتبال بانوان، مدعی شد که ملوان در زمان فعالیت، بازیکنی به نام آتنا محمدی نداشته که مدارکش در فدراسیون به ثبت رسیده باشد و استدلالی هم که ناظمی ‌آورده، مرتبط به مجموعه پزشکی ایفمارک است. این موضوع باعث شد تا به سراغ مریم ایراندوست، سرمربی و کاپیتان سابق تیم بانوان ملوان برویم که او در این خصوص به خبرنگار «ایران» چنین توضیح داد: «آتنا اواخر فصل ۹۴-۹۳ که ۳ بازی مانده بود تا لیگ تمام شود، پیش ما آمد و خواست کنار تیم تمرین کند و از آنجایی که فیزیک مناسبی داشت و خیلی هم برای پیشرفت انگیزه داشت، ما قبول کردیم که کنار تیم باشد. همانطور که می‌دانید تیم‌های حرفه‌ای در طول فصل بازیکن آموزشی نمی‌گیرند اما ایشان کنار ما تمرین کرد و سال بعد هم به همین شکل بود. او در تمرینات آماده و شرایط طوری بود که فصل بعد قرارداد ببندد و از آنجایی که آتنا انزلی چی و بومی بود، می‌توانست به ما کمک کند اما در ادامه تیم بانوان منحل شد و ایشان هم چون دو سالی بود که ازدواج کرده بود، نتوانست مانند بقیه بچه‌ها به تیم‌های شهرهای دیگر برود و یکی از آن ۶، ۵ نفری بود که نتوانست فوتبال خود را ادامه دهد و به خانه داری پرداخت. تا اینکه خانم سارا قمی مدرسه فوتبالی را دایر کردند که ایشان با وجود بعد مسافت به آنجا می‌رفت و تمرین می‌کرد. به امید اینکه تیم دوباره تشکیل شود و به قول خودش دروازه بان تیم شود و هیچ گلی هم نخورد اما ما در یک اتفاق تلخ آتنا را از دست دادیم و او نتوانست به آرزویش برسد.» وی درباره تأثیر انحلال تیم ملوان در روحیه بانوان فوتبالیست و ربط آن به درگذشت این بانوی فوتبالیست چنین واکنشی داشت:« خب شرایط سختی رقم خورد و این موضوع قابل انکار نیست و بسیار آزاردهنده بود. اما به نظرم درست نیست این موضوع را که دوسال از آن می‌گذرد، به آتنا یا انحلال ملوان ربط بدهیم.  در مورد آقای رضاییان هم که مدیرعامل ملوان بود، فکر نمی‌کنم که ایشان تصمیم گیرنده بود و فقط اجراکننده بود.»
سارا قمی: انتظار همدردی بیشتری داشتیم
سارا قمی بازیکن تیم ملی بانوان و سابق ملوان که از دوستان نزدیک آتنا محمدی به شمار می‌رفت، درباره او به «ایران» چنین گفت:« آتنا ۲ سالی بود کنار ملوان تمرین می‌کرد و سال آخر پیشرفت خوبی داشت و قرار بود که قرارداد ببندد اما تیم منحل شد. اما بعد که من در منطقه خمام که بین رشت و انزلی است، مدرسه فوتبال زدم، پیش من آمد و تمرین می‌کرد و الان هم که متأسفانه از بین ما رفت.» وی درباره گلایه‌هایی که درباره قرارداد این مرحومه با ملوان و عدم توجه رسانه‌ها مطرح شده بود، چنین واکنشی داشت:« اصلاً بحث قرارداد و پول در میان نبوده است و فقط ما انتظار داشتیم که جامعه فوتبال و رسانه‌ها بیشتر همدردی کنند. خدا نکند که هیچ فوتبالیستی دچار مشکل شود اما اگر اتفاقی برای یکی از بازیکنان آقایان افتاده بود، الان ایران از لحاظ خبری می‌ترکید.  متأسفانه وقتی ملوان منحل شد، پول ما را ندادند و بعد هم گفتند برای دریافت رضایتنامه باید مطالبات تان را ببخشید و هیأت مدیره آن موقع ملوان اصلاً برخورد مناسبی با ما نداشتند.»
رضاییان: بودجه کافی نداشتیم
برای اینکه این موضوع را از جوانب مختلف بررسی کنیم، به سراغ مسعود رضاییان مدیرعامل سابق ملوان رفتیم که در زمان مسئولیت او تیم بانوان منحل شد. رضاییان از مرداد ماه دیگر این مسئولیت را برعهده ندارد. وی درباره مرحومه آتنا محمدی و علت انحلال ملوان چنین توضیح داد: «از شنیدن این خبر، بسیار متأثر شدم و به خانواده ایشان تسلیت می‌گویم. اما درخصوص بحث انحلال این تیم باید بگویم مگر مدیری بدش می‌آید که تیم‌های مختلف و حتی در رده بانوان داشته باشد؟ ما هم علاقه داشتیم تیم بانوان با این همه افتخار به کارش ادامه دهد اما بودجه کافی نداشتیم و حتی برای اداره تیم بزرگسالان و پایه‌ها هم با مشکل مواجه بودیم. ضمن اینکه من به عنوان مدیرعامل آن موقع تیم، تصمیم‌گیرنده اصلی نبودم و هیأت مدیره وقت نقش زیادی در تصمیم‌گیری‌ها داشتند. ولی واقعاً پول نبود و اگر این اتفاق وسط فصل می‌افتاد،خیلی وضع بدتر می‌شد. تیم بانوان یک تیم معمولی نیست و باید رسیدگی زیادی انجام داد. بازیکن آقا ممکن است به شهری برود و حتی شب را هم در خیابان یا پارک بخوابد اما تیم بانوان را نمی شد بدون امکانات به حال خود رها کرد.» وی درباره انتقاد سارا قمی که مدعی است پول بازیکنان داده نشده و دادن رضایتنامه هم منوط به بخشیدن مطالبات بود، چنین توضیح داد: «خانم قمی، خانم گل تیم ما بود که قرارداد دوساله داشت. در همه جای دنیا بازیکنی که می‌خواهد برود، پولی را به عنوان رضایتنامه می‌دهد و یا مطالباتش را می‌بخشد. مانند قضیه مهدی طارمی. نباید انتظار داشت ما در شرایطی که پولی هم نداشتیم، به بازیکنی به خوبی خانم قمی راحت رضایتنامه می‌دادیم و کاری که توانستیم انجام دهیم این بود که مطالبات‌شان را ببخشند.»

منبع: روزنامه ایران

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
پنج شنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه