آزادگان سرافراز از آزمون دشوار مصائب سربلند بیرون آمدند

با حضور سرپرست شهرداری رشت؛ آغاز فیلمبرداری مستند “هنر مردان خدا”

کشف بیش از ۴۰۰ هزار عدد داروی فاسد

نگذاریم نسل‌های بعدی از ما به‌عنوان نسل خودخواه و منفعت‌طلب یاد کنند

پیام تسلیت مهندس بهارمست سرپرست شهرداری رشت به استاندار گیلان

مشاور امور کشاورزی منصوب شد/ یک چهره ملی مشاور فرمانداری لاهیجان شد

واردات چند برابری برنج دسترنج شالیکاران گیلانی را نابود می‌کند

۹۰۰ هزار فک خزری از دهه نود میلادی تاکنون از بین رفته است

گزارش تصویری استقبال مردمی از برنامه های تماشاخانه سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری رشت

وزیر کشاورزی از دخالت وزیر صنعت و معدن نگران است/از وضعیت صنعت و کشاورزی در گیلان گله‌مند هستیم/در گمرکات به تاجر زور گفته می‌شود

سیدمحمدی سرپرست سیاسی و انتخابات استانداری گیلان شد

چه خبر از دستگاه‌های نظارتی؟!

کد خبر: 42606 | تاریخ انتشار: ۱۳:۱۷:۴۱ - یکشنبه ۱۵ بهم ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

افزایش امضاهای استیضاح حجتی به ۹۶ عدد

طراح اصلی استیضاح محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی از افزایش امضاهای استیضاح این وزیر در مجلس خبر داد و گفت: تعداد امضاهای استیضاح این وزیر در روزهای گذشته افزایش یافته و به ۹۶ عدد رسید.

سید محمد صادق حسنی جوریابی نماینده رشت درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استیضاح این وزیر ۸۹ امضاء داشت، تصریح کرد: در روزهای گذشته هفت نماینده دیگر مجلس این طرح را امضا کردند و نمایندگان بر استیضاح حجتی اصرار و تاکید دارند.

وی تصریح کرد: استیضاح این وزیر از سوی هیئت رئیسه مجلس به کمیسیون کشاورزی ارجاع شد و اولین دستور کاری این کمیسیون است.

طراح اصلی استیضاح وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به آغاز بررسی لایحه بودجه سال آینده در صحن مجلس افزود: قطعا بعد از اتمام رسیدگی به لایحه بودجه، با تشکیل جلسات کمیسون کشاورزی، این استیضاح که اولین دستور کار کمیسیون است، مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و درباره آن تصمیم گیری خواهد شد.

حسنی جوریابی اضافه کرد: اشکالات موجود در وزارتخانه و سیاست های نادرست وزیر بخصوص در خصوص واردات محصولات کشاورزی همچنان ادامه دارد و استیضاح وزیر نیز به قوت خود باقی است.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می شود برخی نمایندگان امضاهای خود را پس گرفتند، افزود: تا کنون هیچ یک از نمایندگانی امضا کننده استیضاح این وزیر مراجعه نکرده تا امضای خود را پس بگیرد.

طراح اصلی استیضاح وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای استیضاح یک وزیر تنها به امضای ۱۰ نماینده نیاز است که این استیضاح ۱۰ برابر حداقل، امضاء دارد.

حسنی جوریابی افزود: تعدادی از چهره های شاخص کمیسیون کشاورزی مجلس این طرح را امضا کردند که هرگز امضاهای خود را پس نمی گیرند. حتی اگر اگر برخی از نمایندگان امضای خود را پس بگیرند حداقل ۴۰ نماینده هرگز امضای خود را پس نخواهند گرفت.

استیضاح این وزیر ۳۸ محور دارد که واردات بیش از حد محصولات، بی توجهی به تولیدات داخلی، نخریدن محصولات کشاورزان، بی انگیزه کردن کشاورزان و باغداران، نداشتن برنامه برای صادرات و مصرف داخلی محصولات کشاورزی تولیدات داخل، وضعیت نامناسب باغداران و کشاورزان بخصوص در آذربایجان غربی، عدم پاسخگویی مسئولان وزارت کشاورزی، عدم برنامه ریزی برای صادرات سیب‌های تولیدی و همچنین نبود برنامه برای مصرف داخلی و تبدیل این محصولات به کنسانتره و آبمیوه از محورهای این استیضاح ذکر شد.

منبع:افکار نیوز

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه