قانون من در آوردی صدور پروانه ساخت سه مرحله ای شهرداری رشت

به لاشه پرندگان وحشی دست نزنید

انتخاب مدیرعامل و هیات مدیره باشگاه سپیدرود رشت

لیلا پاکیزه به عنوان سردبیر جدید پایگاه تحلیلی خبری خبر راست معرفی شد

تلاش برای بازیابی جایگاه گیلان در هنرهای فردی کشور با برنامه‌ریزی و همت و تلاش جمعی+ تصاویر

جست وجو و نابودی تومورهای سرطان به کمک نانو ربات ها

رونق گردشگری در کلانشهر رشت در گرو رفع مشکل ترافیک

پیکر شهید گیلانی دوران دفاع مقدس پس از ۲۹ سال شناسایی شد

رشت از معدود شهرهای دارای مرکز کنترل ترافیک کشور است

راه‌اندازی مرکز کنترل ترافیک موجب کاهش تخلفات رانندگی در رشت می‌شود

پایان یک ماجرا / احمدی پور هم رفت!

هشدار به شرکت های تولید کننده آمپول «دگزامتازون»!

کد خبر: 42606 | تاریخ انتشار: ۱۳:۱۷:۴۱ - یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

افزایش امضاهای استیضاح حجتی به ۹۶ عدد

طراح اصلی استیضاح محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی از افزایش امضاهای استیضاح این وزیر در مجلس خبر داد و گفت: تعداد امضاهای استیضاح این وزیر در روزهای گذشته افزایش یافته و به ۹۶ عدد رسید.

سید محمد صادق حسنی جوریابی نماینده رشت درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استیضاح این وزیر ۸۹ امضاء داشت، تصریح کرد: در روزهای گذشته هفت نماینده دیگر مجلس این طرح را امضا کردند و نمایندگان بر استیضاح حجتی اصرار و تاکید دارند.

وی تصریح کرد: استیضاح این وزیر از سوی هیئت رئیسه مجلس به کمیسیون کشاورزی ارجاع شد و اولین دستور کاری این کمیسیون است.

طراح اصلی استیضاح وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به آغاز بررسی لایحه بودجه سال آینده در صحن مجلس افزود: قطعا بعد از اتمام رسیدگی به لایحه بودجه، با تشکیل جلسات کمیسون کشاورزی، این استیضاح که اولین دستور کار کمیسیون است، مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و درباره آن تصمیم گیری خواهد شد.

حسنی جوریابی اضافه کرد: اشکالات موجود در وزارتخانه و سیاست های نادرست وزیر بخصوص در خصوص واردات محصولات کشاورزی همچنان ادامه دارد و استیضاح وزیر نیز به قوت خود باقی است.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می شود برخی نمایندگان امضاهای خود را پس گرفتند، افزود: تا کنون هیچ یک از نمایندگانی امضا کننده استیضاح این وزیر مراجعه نکرده تا امضای خود را پس بگیرد.

طراح اصلی استیضاح وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای استیضاح یک وزیر تنها به امضای ۱۰ نماینده نیاز است که این استیضاح ۱۰ برابر حداقل، امضاء دارد.

حسنی جوریابی افزود: تعدادی از چهره های شاخص کمیسیون کشاورزی مجلس این طرح را امضا کردند که هرگز امضاهای خود را پس نمی گیرند. حتی اگر اگر برخی از نمایندگان امضای خود را پس بگیرند حداقل ۴۰ نماینده هرگز امضای خود را پس نخواهند گرفت.

استیضاح این وزیر ۳۸ محور دارد که واردات بیش از حد محصولات، بی توجهی به تولیدات داخلی، نخریدن محصولات کشاورزان، بی انگیزه کردن کشاورزان و باغداران، نداشتن برنامه برای صادرات و مصرف داخلی محصولات کشاورزی تولیدات داخل، وضعیت نامناسب باغداران و کشاورزان بخصوص در آذربایجان غربی، عدم پاسخگویی مسئولان وزارت کشاورزی، عدم برنامه ریزی برای صادرات سیب‌های تولیدی و همچنین نبود برنامه برای مصرف داخلی و تبدیل این محصولات به کنسانتره و آبمیوه از محورهای این استیضاح ذکر شد.

منبع:افکار نیوز

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه