کسب نشان عالی آداب نوین میزبانی بین الملل توسط شهرداری رشت

جشن بزرگ نیمه شعبان در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار شد

اولین کلینیک گیاه پزشکی شهرستان رودبار تاسیس شد

استادان نمونه دانشگاه گیلان تجلیل شدند

حضور یک گیلانی در ترکیب تیم ملی تکواندو

نمایش «جعبه» در رشت به روی صحنه می رود

نمایش سلام و خداحافظ در رشت به روی صحنه می رود

برگزاری نخستین همایش ادبی “العبد” درفومن

برپایی نمایشگاه گروهی عکس در رشت

رویداد ملی کارآفرینی شتاب در استان گیلان برگزار می‌شود

نخستین بانوی سکاندار ورزش گیلان معارفه شد

دیپلم جعلی عضو شورا دردسرساز خواهد شد؟!

کد خبر: 42606 | تاریخ انتشار: ۱۳:۱۷:۴۱ - یکشنبه ۱۵ بهم ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

افزایش امضاهای استیضاح حجتی به ۹۶ عدد

طراح اصلی استیضاح محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی از افزایش امضاهای استیضاح این وزیر در مجلس خبر داد و گفت: تعداد امضاهای استیضاح این وزیر در روزهای گذشته افزایش یافته و به ۹۶ عدد رسید.

سید محمد صادق حسنی جوریابی نماینده رشت درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استیضاح این وزیر ۸۹ امضاء داشت، تصریح کرد: در روزهای گذشته هفت نماینده دیگر مجلس این طرح را امضا کردند و نمایندگان بر استیضاح حجتی اصرار و تاکید دارند.

وی تصریح کرد: استیضاح این وزیر از سوی هیئت رئیسه مجلس به کمیسیون کشاورزی ارجاع شد و اولین دستور کاری این کمیسیون است.

طراح اصلی استیضاح وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به آغاز بررسی لایحه بودجه سال آینده در صحن مجلس افزود: قطعا بعد از اتمام رسیدگی به لایحه بودجه، با تشکیل جلسات کمیسون کشاورزی، این استیضاح که اولین دستور کار کمیسیون است، مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و درباره آن تصمیم گیری خواهد شد.

حسنی جوریابی اضافه کرد: اشکالات موجود در وزارتخانه و سیاست های نادرست وزیر بخصوص در خصوص واردات محصولات کشاورزی همچنان ادامه دارد و استیضاح وزیر نیز به قوت خود باقی است.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می شود برخی نمایندگان امضاهای خود را پس گرفتند، افزود: تا کنون هیچ یک از نمایندگانی امضا کننده استیضاح این وزیر مراجعه نکرده تا امضای خود را پس بگیرد.

طراح اصلی استیضاح وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای استیضاح یک وزیر تنها به امضای ۱۰ نماینده نیاز است که این استیضاح ۱۰ برابر حداقل، امضاء دارد.

حسنی جوریابی افزود: تعدادی از چهره های شاخص کمیسیون کشاورزی مجلس این طرح را امضا کردند که هرگز امضاهای خود را پس نمی گیرند. حتی اگر اگر برخی از نمایندگان امضای خود را پس بگیرند حداقل ۴۰ نماینده هرگز امضای خود را پس نخواهند گرفت.

استیضاح این وزیر ۳۸ محور دارد که واردات بیش از حد محصولات، بی توجهی به تولیدات داخلی، نخریدن محصولات کشاورزان، بی انگیزه کردن کشاورزان و باغداران، نداشتن برنامه برای صادرات و مصرف داخلی محصولات کشاورزی تولیدات داخل، وضعیت نامناسب باغداران و کشاورزان بخصوص در آذربایجان غربی، عدم پاسخگویی مسئولان وزارت کشاورزی، عدم برنامه ریزی برای صادرات سیب‌های تولیدی و همچنین نبود برنامه برای مصرف داخلی و تبدیل این محصولات به کنسانتره و آبمیوه از محورهای این استیضاح ذکر شد.

منبع:افکار نیوز

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه