کسب نشان عالی آداب نوین میزبانی بین الملل توسط شهرداری رشت

جشن بزرگ نیمه شعبان در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار شد

اولین کلینیک گیاه پزشکی شهرستان رودبار تاسیس شد

استادان نمونه دانشگاه گیلان تجلیل شدند

حضور یک گیلانی در ترکیب تیم ملی تکواندو

نمایش «جعبه» در رشت به روی صحنه می رود

نمایش سلام و خداحافظ در رشت به روی صحنه می رود

برگزاری نخستین همایش ادبی “العبد” درفومن

برپایی نمایشگاه گروهی عکس در رشت

رویداد ملی کارآفرینی شتاب در استان گیلان برگزار می‌شود

نخستین بانوی سکاندار ورزش گیلان معارفه شد

دیپلم جعلی عضو شورا دردسرساز خواهد شد؟!

کد خبر: 42636 | تاریخ انتشار: ۹:۲۳:۳۸ - دوشنبه ۱۶ بهم ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

نخستین نشست کتابخوان «مدیران زن»استان گیلان برگزار شد

نخستین نشست تخصصی کتابخوان ویژه «مدیران زن» دستگاه های اجرایی استان گیلان عصر امروز برگزار شد.

باحضور جمعی از بانوان فعال عرصه های اجتماعی، مدیریتی در دستگاه های اجرایی استان گیلان در سالن اجتماعات سازمان برنامه و بودجه استان نخستین نشست تخصصی کتابخوان مدیران زن دستگاه های اجرایی گیلان برگزار شد.

این نشست که به همت اداره کل نهاد کتابخانه های عمومی گیلان در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به ویژه نشست های تخصصی با حضور مسئولان برگزار شد پیش از این نیز نشست کتابخوان مدیران کل گیلان، شهرداران استان برگزار شده است.

فاطمه رفیعی مدیر کل امور بانوان استانداری گیلان، فاطمه شیرزاد عضو شورای شهر رشت، معصومه نیک کار معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی، خدیجه انشا معاون راه و شهرسازی، زهرا حصاری معاون غذا و داروی علوم پزشکی، کیمیا تنهایی مدیر مرکز پژوهش و آموزش سازمان برنامه وبودجهو فرنوش فرضی رئیس بیمارستان الزهرا رشت مدیران زن حاضر در این نشست بودند.

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی گیلان در این مراسم ضمن گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر و تسلیت ایام فاطمیه، با اشاره به نقش زنان در جامعه، اظهار کرد: در گذشته این نقش بیشتر حول محور خانه و خانواده تعریف شده است.

هادی نوری با بیان اینکه خوشبختانه این نوع تفکر در امروز تغییر کرده و زنان نقش بیشتری در جامعه ایفا می کنند، افزود: برگزاری این نشست نیز در راستای همین نقش و حضور پررنگ در جامعه از سوی زنان است.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه زمینه حضور سه قشر از بانوان در این نشست فراهم شده است، گفت: این نشست دریچه ای تازه برای بانوان فعال در جامعه ای اسلامی است.

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی گیلان با تأکید براینکه جامعه ایران یک جامعه پویا و متکثر است، گفت: این پویایی و تکثر با تحمیل خود به جامعه زمینه را برای همه فعالیت های و بروز استعدادها فراهم می کند.

وی در ادامه به فعالیت ۶۵ درصدی بانوان در این اداره کل اشاره کرد و یادآورشد: ۵۰ درصد مدیران کتابخانه های عمومی شهرستان های استان نیز بانوان هستند.

به گفته نوری هدف از برگزاری این نشست ها علاوه بر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی فراهم کردن زمینه های رشد و توسعه هر چه بیشتر این فرهنگ است.

در ادامه این نشست هر کدام از بانوان مدیر دعوت شده به معرفی کتاب های خود و بحث و گفتگو درباره آنها پرداختند.

منبع: مهر

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
پنج شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه