کسب نشان عالی آداب نوین میزبانی بین الملل توسط شهرداری رشت

باز هم جذب نیرو خارج از ضوابط قانونی، با اعمال فشار برخی اعضاء شورای رشت!/ اعضاء شورا بر اساس کدام قانون ، نزدیکان خود را در شهرداری مشغول نمودند!؟

جشن بزرگ نیمه شعبان در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار شد

تجلیل از مدیران سابق منطقه ۴ توسط آرش امیرلو مدیر فعلی منطقه

جمع آوری دستفروشان در رشت به اجرا درآمد

پوست اندازی شهر با اتمام حجم پروژه های در حال اجرا

رضا رسولی: توسعه مدرن شهری راهکار حل معضلاتی همچون اشتغال

مدیر شهرداری منطقه یک رشت از تحقق کامل بودجه ۱۷۱ میلیاردی سال ۹۶ این منطقه خبر داد

نقدی برخواسته از مطالبات مردمی یا تخریب جهت دار تنها بانوی حاضر در مدیریت شهری

پیام تبریک رییس شورای اسلامی شهر رشت در پی بقای سپیدرود در لیگ برتر

  حفظ و احیای محیط زیست شهری لازمه تحقق آرمان “شهر ایده آل”

مصوبات شورا به شهروندان اطلاع رسانی شود

کد خبر: 42877 | تاریخ انتشار: ۲۲:۵۷:۵۵ - دوشنبه ۲۳ بهم ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

رئیس شورای اسلامی شهر رشت:

ضرورت ساماندهی وضعیت تاکسی ها به عنوان یکی از مسائل و برنامه های مهم مدیریت شهری   

رئیس شورای اسلامی شهر رشت از پیگیری این شورا در زمینه اجرای طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی رشت خبر داد و افزود: اجرای این طرح با ارائه وام کم بهره به دارندگان تاکسی های فرسوده و اسقاطی همراه خواهد  بود که شورای اسلامی شهر رشت با تمام توان پیگیر اجرای آن خواهد بود.

یکی از خصوصیات شهر با حمل و نقل همگانی پایدار، نقش تاکسی به عنوان مکمل سیستم حمل و نقل همگانی می­باشد که بیشتر به سفرهای ضروری اختصاص دارد.

تاکسی در مسیرهایی که سیستم­های حمل و نقل همگانی امکان سرویس‌­دهی به آن را ندارد و یا برای سفرهای ضروری با تقاضای کم، می­‌تواند شیوه حمل و نقلی مناسبی به حساب بیاید. در قریب به اتفاق کلان­شهرهای کشورهای توسعه یافته دنیا، سهم تاکسی از سفرهای شهری به کمتر از ۴ الی ۵ درصد می­‌رسد.

مهندس سید امیرحسین علوی ساماندهی وضعیت تاکسی ها را یکی از  مسائل و برنامه های مدیریت شهری دانست و گفت: سرگردانی تاکسی­ها در سطح شهر، تردد تاکسی­های خالی جهت یافتن مسافر، ایجاد اصطحکاک و تراکم ترافیک زائد در شبکه، ایجاد فشار، استیصال و یا وسوسه در مدیریت­های حمل و نقل شهری در راستای ساماندهی ناخواسته مسافرکش­ها، سخت و زیان آور بودن شغل رانندگی تاکسی، غیرقابل اطمینان بودن ارائه خدمات تاکسی در شرایط خاص به ویژه روزهای برفی و بارانی و عدم امکان کنترل، نظارت و مدیریت ناوگان تاکسی گردشی از نظر زمان و چگونگی کارکرد و برنامه­‌ریزی برای بهبود آن از اهم برنامه ها در راستای ساماندهی وضعیت تاکسی ها است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت، با اشاره به وجود سه نوع تاکسی گردشگری، خطی، سواری و ون، تصریح کرد: ۵ هدف عمده برای تاکسی در افق سال ۱۴۰۴ در نظر گرفته شده است؛ این اهداف عبارتند از استانداردسازی نقش تاکسی در سیستم حمل و نقل، ایجاد سیستم یکپارچه تاکسیرانی،حذف پدیده مسافربری شخصی، افزایش اعتماد به تاکسیرانی و سازگاری تاکسیرانی با محیط زیست

سید امیر حسین علوی با اشاره به تایید تصویب نرخ کرایه تاکسی برای سال ۹۶ و افزایش متغیر این نرخ در مسیرهای مختلف در راستای ارتقای منافع شهروندان و رانندگان تاکسی گفت: نحوه اجرای پیاده راه فرهنگی رشت و ایستگاه‌ها و مسیر بی آر تی شهری فاقد بررسی های کارشناسی لازم و بسیار عجولانه بود که این امر  باعث انسداد مسیرهای کاربردی شهر شده، لذا اصلاح این طرح از سوی اعضای شورای شهر و مجموعه مدیریت  شهری امری ضروری است.

علوی با تاکید بر لزوم  اجرای طرح جامع حمل و نقل در  چشم انداز ۱۴۰۴ گفت: این طرح در راستای ایجاد نظم عمومی در این حوزه و حامی حقوق رانندگان تاکسی است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
پنج شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه