تدوین بودجه سال آینده شهرداری مبتنی بر واقعیت/ انعقاد ۹۸ میلیارد تومان پروژه های عمرانی و سرمایه گذاری

وزیر کشور نسبت به تعیین تکلیف شهردار رشت اقدام کند

در هفتاد و یکمین جلسه شورا شهردار رشت انتخاب شد

بررسی روزمه نامزدهای شهرداری و تطبیق با آیین نامه جدید هیات وزیران

با پیگیری های انجام شده و جلسات متعدد کارشناسی ضوابط طرح تفصیلی شهر رشت اصلاح گردید

با حضور نماینده محترم معاون رئیس جمهور طرح ساماندهی رودخانه های شهر رشت بررسی شد

۶ گزینه جدید شهرداری رشت مشخص شدند+اسامی

عدم حضور مدیر مالی سابق شهرداری رشت در سازمان

پیوند برنامه های روز رشت با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

انعقاد قرارداد طراحی، ساخت، تجهیز و بهره برداری شهربازی پارک قدس رشت

 رژه اتوبوس های جدید در روز حمل و نقل /سرویس رایگان اتوبوسرانی بمناسبت روز رشت

بروکراسی اداری علت عدم دریافت بودجه قطار شهری

کد خبر: 42877 | تاریخ انتشار: ۲۲:۵۷:۵۵ - دوشنبه ۲۳ بهم ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

رئیس شورای اسلامی شهر رشت:

ضرورت ساماندهی وضعیت تاکسی ها به عنوان یکی از مسائل و برنامه های مهم مدیریت شهری   

رئیس شورای اسلامی شهر رشت از پیگیری این شورا در زمینه اجرای طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی رشت خبر داد و افزود: اجرای این طرح با ارائه وام کم بهره به دارندگان تاکسی های فرسوده و اسقاطی همراه خواهد  بود که شورای اسلامی شهر رشت با تمام توان پیگیر اجرای آن خواهد بود.

یکی از خصوصیات شهر با حمل و نقل همگانی پایدار، نقش تاکسی به عنوان مکمل سیستم حمل و نقل همگانی می­باشد که بیشتر به سفرهای ضروری اختصاص دارد.

تاکسی در مسیرهایی که سیستم­های حمل و نقل همگانی امکان سرویس‌­دهی به آن را ندارد و یا برای سفرهای ضروری با تقاضای کم، می­‌تواند شیوه حمل و نقلی مناسبی به حساب بیاید. در قریب به اتفاق کلان­شهرهای کشورهای توسعه یافته دنیا، سهم تاکسی از سفرهای شهری به کمتر از ۴ الی ۵ درصد می­‌رسد.

مهندس سید امیرحسین علوی ساماندهی وضعیت تاکسی ها را یکی از  مسائل و برنامه های مدیریت شهری دانست و گفت: سرگردانی تاکسی­ها در سطح شهر، تردد تاکسی­های خالی جهت یافتن مسافر، ایجاد اصطحکاک و تراکم ترافیک زائد در شبکه، ایجاد فشار، استیصال و یا وسوسه در مدیریت­های حمل و نقل شهری در راستای ساماندهی ناخواسته مسافرکش­ها، سخت و زیان آور بودن شغل رانندگی تاکسی، غیرقابل اطمینان بودن ارائه خدمات تاکسی در شرایط خاص به ویژه روزهای برفی و بارانی و عدم امکان کنترل، نظارت و مدیریت ناوگان تاکسی گردشی از نظر زمان و چگونگی کارکرد و برنامه­‌ریزی برای بهبود آن از اهم برنامه ها در راستای ساماندهی وضعیت تاکسی ها است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت، با اشاره به وجود سه نوع تاکسی گردشگری، خطی، سواری و ون، تصریح کرد: ۵ هدف عمده برای تاکسی در افق سال ۱۴۰۴ در نظر گرفته شده است؛ این اهداف عبارتند از استانداردسازی نقش تاکسی در سیستم حمل و نقل، ایجاد سیستم یکپارچه تاکسیرانی،حذف پدیده مسافربری شخصی، افزایش اعتماد به تاکسیرانی و سازگاری تاکسیرانی با محیط زیست

سید امیر حسین علوی با اشاره به تایید تصویب نرخ کرایه تاکسی برای سال ۹۶ و افزایش متغیر این نرخ در مسیرهای مختلف در راستای ارتقای منافع شهروندان و رانندگان تاکسی گفت: نحوه اجرای پیاده راه فرهنگی رشت و ایستگاه‌ها و مسیر بی آر تی شهری فاقد بررسی های کارشناسی لازم و بسیار عجولانه بود که این امر  باعث انسداد مسیرهای کاربردی شهر شده، لذا اصلاح این طرح از سوی اعضای شورای شهر و مجموعه مدیریت  شهری امری ضروری است.

علوی با تاکید بر لزوم  اجرای طرح جامع حمل و نقل در  چشم انداز ۱۴۰۴ گفت: این طرح در راستای ایجاد نظم عمومی در این حوزه و حامی حقوق رانندگان تاکسی است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه