درخواست عجیب مدیر روابط عمومی شهرداری از سرپرست شهرداری رشت!

۶ گزینه نهایی شهرداری رشت اعلام شد+اسامی

۱۳+۱ گزینه برای تصدی شهرداری رشت معرفی شدند

از نامه ۷ عضو شورا برای تسریع انتخاب شهردار تا تداوم لابی ها

زنگ مهر و مقاومت در دبیرستان شهید بهشتی رشت نواخته شد

تصمیم گیری درباره میزبانی شهر خلاق به شورای شهر رشت واگذار شد

شهردار بومی انتخاب ویژه شورانشینان رشت

حل مشکلات ترافیک شهر با تقویت سیستم انبوه بر در آینده نزدیک

رویکرد نمایش خیابانی دائمی رشت اجرای نمایشهای مذهبی و آیینی خواهد بود

اعضای کمیسیون های شورا انتخاب شدند

سندروم “خود درجه یک پندارى” مزمن!

وزیر کشاورزی از دخالت وزیر صنعت و معدن نگران است/از وضعیت صنعت و کشاورزی در گیلان گله‌مند هستیم/در گمرکات به تاجر زور گفته می‌شود

کد خبر: 42877 | تاریخ انتشار: ۲۲:۵۷:۵۵ - دوشنبه ۲۳ بهم ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

رئیس شورای اسلامی شهر رشت:

ضرورت ساماندهی وضعیت تاکسی ها به عنوان یکی از مسائل و برنامه های مهم مدیریت شهری   

رئیس شورای اسلامی شهر رشت از پیگیری این شورا در زمینه اجرای طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی رشت خبر داد و افزود: اجرای این طرح با ارائه وام کم بهره به دارندگان تاکسی های فرسوده و اسقاطی همراه خواهد  بود که شورای اسلامی شهر رشت با تمام توان پیگیر اجرای آن خواهد بود.

یکی از خصوصیات شهر با حمل و نقل همگانی پایدار، نقش تاکسی به عنوان مکمل سیستم حمل و نقل همگانی می­باشد که بیشتر به سفرهای ضروری اختصاص دارد.

تاکسی در مسیرهایی که سیستم­های حمل و نقل همگانی امکان سرویس‌­دهی به آن را ندارد و یا برای سفرهای ضروری با تقاضای کم، می­‌تواند شیوه حمل و نقلی مناسبی به حساب بیاید. در قریب به اتفاق کلان­شهرهای کشورهای توسعه یافته دنیا، سهم تاکسی از سفرهای شهری به کمتر از ۴ الی ۵ درصد می­‌رسد.

مهندس سید امیرحسین علوی ساماندهی وضعیت تاکسی ها را یکی از  مسائل و برنامه های مدیریت شهری دانست و گفت: سرگردانی تاکسی­ها در سطح شهر، تردد تاکسی­های خالی جهت یافتن مسافر، ایجاد اصطحکاک و تراکم ترافیک زائد در شبکه، ایجاد فشار، استیصال و یا وسوسه در مدیریت­های حمل و نقل شهری در راستای ساماندهی ناخواسته مسافرکش­ها، سخت و زیان آور بودن شغل رانندگی تاکسی، غیرقابل اطمینان بودن ارائه خدمات تاکسی در شرایط خاص به ویژه روزهای برفی و بارانی و عدم امکان کنترل، نظارت و مدیریت ناوگان تاکسی گردشی از نظر زمان و چگونگی کارکرد و برنامه­‌ریزی برای بهبود آن از اهم برنامه ها در راستای ساماندهی وضعیت تاکسی ها است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت، با اشاره به وجود سه نوع تاکسی گردشگری، خطی، سواری و ون، تصریح کرد: ۵ هدف عمده برای تاکسی در افق سال ۱۴۰۴ در نظر گرفته شده است؛ این اهداف عبارتند از استانداردسازی نقش تاکسی در سیستم حمل و نقل، ایجاد سیستم یکپارچه تاکسیرانی،حذف پدیده مسافربری شخصی، افزایش اعتماد به تاکسیرانی و سازگاری تاکسیرانی با محیط زیست

سید امیر حسین علوی با اشاره به تایید تصویب نرخ کرایه تاکسی برای سال ۹۶ و افزایش متغیر این نرخ در مسیرهای مختلف در راستای ارتقای منافع شهروندان و رانندگان تاکسی گفت: نحوه اجرای پیاده راه فرهنگی رشت و ایستگاه‌ها و مسیر بی آر تی شهری فاقد بررسی های کارشناسی لازم و بسیار عجولانه بود که این امر  باعث انسداد مسیرهای کاربردی شهر شده، لذا اصلاح این طرح از سوی اعضای شورای شهر و مجموعه مدیریت  شهری امری ضروری است.

علوی با تاکید بر لزوم  اجرای طرح جامع حمل و نقل در  چشم انداز ۱۴۰۴ گفت: این طرح در راستای ایجاد نظم عمومی در این حوزه و حامی حقوق رانندگان تاکسی است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه