انتصاب محمد رسول محمدپور بعنوان مشاور رسانه و مطبوعات اداره ورزش و جوانان شهرستان رشت

گزارش تصویری سی و ششمین جلسه شورای شهر رشت

۱۵ دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی رشت اضافه شد

یادی از هنرمندانی که در سال ۹۶ چهره در نقاب خاک کشیدند

قصه گویی و داستان نویسی جایگزین پیک های نوروزی شد

حدود ۳۵۰ هزار پیاز گل در کلانشهر در استقبال از نوروز کاشته شد

۳۰ فروردین؛آخرین مهلت شرکت در جشنواره ملی مطبوعات

آمادگی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت برای استقبال از نوروز

سفر به دریای شمال و غذاهای رنگارنگ

گیلان؛ قطب فولاد کشور

نخستین اکسپو عکس گیلان آغاز به کار کرد

برگزاری جشنواره نوروزی در موزه میراث روستایی گیلان به قوت خود باقی است

کد خبر: 43028 | تاریخ انتشار: ۱۵:۱۸:۵۶ - پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

شهردار رشت مطرح کرد؛

رونق گردشگری در کلانشهر رشت در گرو رفع مشکل ترافیک

شهردار رشت با اشاره به ترافیک این کلانشهر بیان داشت: برای رونق صنعت گردشگری در رشت حتما بایستی مشکل ترافیک این کلانشهر را رفع کنیم.

مسعود نصرتی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح مرکز کنترل ترافیک شهرداری رشت در پایانه مسافربری این کلانشهر افزود: برای پویایی، درآمد و خلق ثروت بایستی مشکلی به عنوان ترافیک در کلانشهر رشت نداشته باشیم.
وی اظهار داشت: گردشگری که وارد استان گیلان می شود، بایستی حداقل توقفی هشت ساعته در رشت داشته باشد که این مهم در پویایی و رونق صنعت گردشگری این کلانشهر نقش مهمی دارد.
نصرتی با بیان این که هسته مرکزی رشت نباید ترافیک داشته باشد، خاطر نشان کرد: در این باره هر جا نیاز به بازنگری است، حتما بایستی این کار انجام شود.
وی بیان داشت: هر طرحی که مشاوران برای رفع مشکل ترافیک تهیه و به تصویب می رسد بایستی اجرا شود در غیراینصورت ما از نعمت خدادادی که تولید ثروت را برای رشت خواهد داشت، محروم شده و به هیچ وجه پاسخگوی مردم نخواهیم بود.
شهردار رشت با تاکید بر ضرورت رفع مشکل ترافیک در این کلانشهر خاطر نشان کرد: حتی اگر نخواهیم در رشت گردشگرپذیر داشته باشیم، ترافیک را حتما بایستی حل کنیم.
وی در ادامه درباره مرکز کنترل ترافیک شهرداری کلانشهر رشت با بیان این که ۳۹ دوربین ثبت تخلف در این مرکز فعال شده، اظهار کرد: البته این میزان دوربین ثبت تخلف برای رشت که علاوه بر جمعیت ثابت روزانه ۴۰۰ هزار نفر وارد این کلانشهر می شوند، تعداد کمی است.
وی در بخش دیگری از سخنانش در مورد زیرساخت های فیبرنوری در کلانشهر رشت بیان داشت: بر اساس مذاکراتی که با چند سرمایه گذار انجام داده ایم، ۱۲۰ متر فیبرنوری در زیرساخت های تقاطع و خیابان ها انجام می شود.
مرکز کنترل ترافیک شهرداری رشت روز پنجشنبه با حضور جمعی از مسئولان و اعضای شورای اسلامی رشت در پایانه مسافربری این کلانشهر افتتاح شد. برای راه اندازی مرکز کنترل ترافیک شهرداری کلانشهر رشت با ۳۹ دوربین ثبت تخلف، حدود شش میلیارد تومان هزینه شده است.
رشت حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت دارد که به طور متوسط ، این تعداد در طول روز به بیش از یک میلیون و ۲۰۰هزار نفر می رسد.

منبع: ایرنا

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه