“چچیلاس” تبلیغات شارژی با سبکی نوین

مشاور حقوقی کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای‌شهر رشت منصوب شد

انتصاب سردبیر جدید خبرگزاری ایسنا در گیلان

صدور مجوز پخش فوتبال ایران و اسپانیا در پیاده راه فرهنگی در راستای ایجاد نشاط عمومی

پیام تبریک مهندس امیرلو مدیر منطقه چهار شهرداری رشت به مناسبت برد تیم ملی فوتبال

توزیع رایگان پیراهن ورزشی با طرح تیم ملی ایران توسط تولیدی البسه ورزشی دریا

بادیگاردیسم و نوچه پروری بلای جان شورای پنجم!/ آقای رمضانپور رفتار اطرافیانتان را کنترل کنید

دل نوشته اینستاگرامی مصطفی عاقل منش

دو گیلانی کمیسیون بهداشت از ریاست باز ماندند/ نام یک گیلانی در میان نواب رئیس کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی

بنر تبریک، جمع آوری ته سیگار، دیدار با امام جمعه و دیگر هیچ!

تصاویر سومین دوره نمایشگاه دو سالانه ملی عکس سرمایه اجتماعی در رشت

بازدید از روند فعالیت پاکبانان سطح شهر رشت در شب قدر و دادن افطاری توسط رئیس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت

کد خبر: 43074 | تاریخ انتشار: ۱۳:۲۱:۰۸ - یکشنبه ۲۹ بهم ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

به همت سازمان جهاددانشگاهی واحد گیلان؛

دومین کنفرانس ملی فناوریهای نوین بتن در رشت برگزارشد

دومین کنفرانس ملی فناوری‌های نوین بتن، به همت جهاددانشگاهی استان گیلان، ۲۶ بهمن، با حضور پژوهشگران، اساتید دانشگاه، دانشجویان، مهندسین و علاقه‌مندان به فناوری‌های نوین بتن، در تالار حکمت دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه گیلان، کار خود را آغاز کرد.
به گزارش بازارکار به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان،در آیین اختتامیه کنفرانس دکتر تدین، رییس انجمن ملی بتن ایران در این کنفرانس ملی گفت: مسیر خوبی در فنآوری های بتن ایران طی شده است و فناوری های جدیدی در بخش بتن داریم.
وی افزود: روشهای خاص بتن ریزی انواع زیادی دارد و ما به صورت محدود از آنها استفاده می کنیم.
دکتر تدین ادامه داد: برای ایجاد توسعه پایدار نیاز داریم سیمان را با مواد جدیدی نظیر سربارها جایگزین کنیم.
وی خاطرنشان کرد: کاهش آلودگی های زیست محیطی و کاهش برداشت از منابع طبیعی و استفاده از زباله های صنعتی را در نظر داشته باشیم.
رییس انجمن ملی بتن ایران افزود: بحران های زیست محیطی در پیش داریم و باید از فناوری هایی استفاده کنیم که کمتر به محیط زیست لطمه بزنند.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه در گیلان و مازندران پوسته باارزش برنج آتش زده و به خاکستر تبدیل می شود،گفت: این در حالی است که از این ماده می توان در صنعت بتن بهره ببریم.
دکتر تدین افزود: کشورهای موفق در این عرصه اقدامات گسترده ای انجام داده اند. ما باید سعی کنیم از ضایعات به عنوان سنگدانه در بتن استفاده کنیم.
رییس انجمن بتن ایران تصریح کرد: باید مراقب باشیم تحقیقات ضعیف در عرصه بتن انجام ندهیم و قوی در این خصوص کار کنیم.
وی افزود:در ساخت بتن الیافی باید بیشتر کار شود و با استفاده از برخی از الیاف ها می توان استفاده از میلگرد را کاهش داد.
این مقام مسوول عنوان کرد: مشکلات مربوط به خوردگی میلگرد در کشور را باید برطرف کنیم؛ گر چه از بتن خودتراکم در پروژه های کشور استفاده کرده ایم.
دکتر تدین با اشاره به اینکه استفاده از بتن های سبک دانه برای کارهای سازه ای هنوز جایی ندارد و این در حالی است که تحقیقات زیادی بر روی آن انجام شده، خاطر نشان کرد: همه تلاش کنیم مواد و روش های جدید را به کار گیریم تا استفاده از این مواد و روشها در کشور رایج شود.
رحمت مدن دوست دبیر علمی کنفرانس ملی فناوری های نوین بتن گفت: امور اجرایی کنفرانس و کارهایی که تا به حال انجام شده است از اسفندماه سال گذشته کلید خورد.
وی افزود: از زمان ارایه فراخوان مقالات زیادی به دبیرخانه رسید که ۴۰ مقاله مورد پذیرش قرار گرفت و ۱۴مقاله به صورت سخنرانی و مابقی به صورت پوستر منظور شد.
دکتر مدن دوست ادامه داد: امروزه تحول عظیم در علم فناوری بتن از جمله بتن متراکم، بتن حاوی الیاف، بتن با مقاومت بالا، بتن سبک، بتن توانمند، بتن غلطکی و بتن ژئوپلیمر را شاهد هستیم.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر امکان دسترسی به فناوری پیشرفته بتن در کشور با توجه به زیرساختهای نرم افزاری و سخت افزاری مناسب وجود دارد و فرصت بسیار خوبی است تا با همکاری محققین،انجمن بتن و سایر دست اندرکاران به توسعه این صنعت در کشور پرداخته شود.
رییس کنفرانس ملی فناوری های نوین بتن در گیلان تصریح کرد:با توجه به رویکرد جهانی و مزایای غیر قابل انکار بتن،باید شرایطی در کشور فراهم شود تا از سازه های بتنی در ساخت و سازها به ویژه ساختمان های بلندمرتبه بیشتر از قبل استفاده شود.
وی ادامه داد:ضرورت استفاده از بتن برای مقاومت در ساختمان های بلندمرتبه در کشور قابل تامل است.
رحمت مدن دوست ادامه داد: ساختمان های بلند مرتبه در کشور بر پایه اسکلت فولادی بنا شده است که باید با اصلاح این روند شرایط را برای ساختمان های بلندمرتبه بتنی به ویژه در نواحی که شرایط آب و هوایی گرم و شرجی دارند به منظور دوام سازه که باید به بتن توجه شود، فراهم کنیم.
وی با بیان اینکه حجم زیاد میلگردها در طبقات پایین ساختمانهای بلندمرتبه استفاده از بتن خودتراکم را به نحوی اجتناب ناپذیر می سازد، خاطرنشان کرد: از جنبه دوام بتن،در ایران با وجود افزایش ساختمانهای بتنی و مسئله عمر مفید هنوز سازندگان به سراغ آن نرفته اند که جای تامل دارد و از جنبه دوام بتن و انتقال فنی نیز توجه ویژه باید به عمل آید.
رحمت مدن دوست افزود: مطالعات نشان داده که با توجه به عمر بالای رویه های بتنی، بنظر این رویه ها در روکش راه ها امر مهمی می تواند باشد.
وی گفت:متاسفانه در گذشته به دلیل ارزان قیمت بودن قیمت قیر دچار یک غفلت تاریخی در کاربرد رویه های بتنی در راه های کشور بودیم.
رییس علمی کنفرانس ملی فناوریهای نوین بتن تصریح کرد: امروزه با رشد صنعت ساخت و ساز ضرورت استفاده از فناوریهای نوین بتن بیش از بیش احساس می شود.
وی ادامه داد: امروزه در عرصه بتن فناوری های نوین قابل دسترسی است و به نظر میرسد از نظر دانش فنی و اجرا بسیار مهم است تا زمینه برای اجرای آن پیدا شود.
گفتنی است؛ در دومین کنفرانس ملی فناوری‌های نوین بتن، علاوه بر ارایه مقالات پذیرفته شده در قالب پوستر و سخنرانی، کارگاه‌های علمی و آموزشی جانبی نیز برای علاقه‌مندان برگزار شد.

منبع: بازارکار

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه