افطاری بی سر و صدای شهردار رشت تنها با چند رسانه!

نشست هم اندیشی با ngo ها و فعالان زیست محیطی با موضوع تفکیک زباله از مبدا

کسب نشان عالی آداب نوین میزبانی بین الملل توسط شهرداری رشت

باز هم جذب نیرو خارج از ضوابط قانونی، با اعمال فشار برخی اعضاء شورای رشت!/ اعضاء شورا بر اساس کدام قانون ، نزدیکان خود را در شهرداری مشغول نمودند!؟

جشن بزرگ نیمه شعبان در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار شد

تجلیل از مدیران سابق منطقه ۴ توسط آرش امیرلو مدیر فعلی منطقه

جمع آوری دستفروشان در رشت به اجرا درآمد

پوست اندازی شهر با اتمام حجم پروژه های در حال اجرا

رضا رسولی: توسعه مدرن شهری راهکار حل معضلاتی همچون اشتغال

مدیر شهرداری منطقه یک رشت از تحقق کامل بودجه ۱۷۱ میلیاردی سال ۹۶ این منطقه خبر داد

نقدی برخواسته از مطالبات مردمی یا تخریب جهت دار تنها بانوی حاضر در مدیریت شهری

پیام تبریک رییس شورای اسلامی شهر رشت در پی بقای سپیدرود در لیگ برتر

کد خبر: 43163 | تاریخ انتشار: ۱۳:۲۳:۵۵ - سه شنبه ۱ اسف ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

در چهل و یکمین جلسه کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر رشت؛

لزوم راه اندازی مرکز زلزله نگار در شهر رشت/شهر هوشمند الزامی برای حضور در مسیر توسعه

در چهل و یکمین جلسه کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی در تالار شورا با دستور: بررسی بودجه سال ۹۷ شهرداری شامل سازمانهای، ساماندهی مشاغل و کشاورزی رشت، مدیریت آرامستانهای شهرداری رشت، مدیریت پسماندهای شهرداری رشت،فناوری اطلاعات و ارتباطات رشت، مدیریت حمل و نقل و بار و مسافر، آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری برگزار گردید.

در ابتدای جلسه رییس کمیسیون برنامه بودجه با تسلیت جهت سانحه سقوط هواپیما و فوت ۶۶ نفر از هموطنان با اشاره به نظر مشاورین کمیسیون درباره اشکالات موجود در مراحل انعقاد قرارداد بهره برداری از جایگاه سی ان جی متعلق به شهرداری غفلت و بی توجهی در انعقاد قراردادها را منجر به بروز تخلف دانست و خواستار بکارگیری از آرا کارشناسان در حوزه انعقاد قراردادها شد.

زاهد با ذکر این مطلب که باید سازو کار تشریفات به نحوی برگزار گردد که رقابت در بین پیمانکاران به سمت ارائه خدمات بهتر و در راستای تامین منافع شهرداری و شهروندان پیش رود خواستار ایجاد فضای رقابتی در این حوزه شد.

عبدالهی با تایید سخنان رییس کمیسیون مبنی بر دقت نظر بر عقد قراردادها با نقد از عملکرد نادرست برخی از مدیران در مورد هزینه سازمان تحت امر خود خواستار هزینه کرد از محل بودجه محقق اعتبارات سازمان مربوطه شد.وی با اشاره به برخی بی توجهی هایی که درگذشته در مورد هزینه سازمانها صورت گرفته بود عدم حیف و میل بودجه را حفظ بیت المال دانسته و با یادآوری وظیفه نظارتی شورای شهر در این مورد از برخورد قاطع شورای پنجم با متخلفین به عنوان یک رسالت نام برد.

رمضانپور با بیان این مطلب که متاسفانه شهرداری هنوز در بحث زیرساختهای الکترونیک و فناوری به حد مطلوب نرسیده است اتلاف وقت و صرف هزینه های قابل توجه در این باره را ناشی از این شرایط دانست.وی با اشاره به طرحهایی از قبیل ممیزی املاک و مباحث مربوط به حسابرسی و امور مالی ارتقا سطح کیفی فناوری و استفاده از نرم افزارهای بروز را ضامنی برای تسریع در انجام وظایف و ارائه خدمات شهرداری دانست.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی با ذکر این موضوع که لزوم حضور در مسیر توسعه داشتن مدیریت شهری هوشمند است خواستار یکپارچگی فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شد.

سخنگوی شورای شهر با تایید وجود نقاط ضعف در مورد فقدان نرم افزارهای مورد نیاز،این نقوص را دلیلی بر عدم نظارت صحیح بر عملکرد برخی از حوزه ها دانست.

شیرزاد با ذکر این مطلب که باید با برنامه ریزی های مناسب و بکارگیری فناوری بروز در سازمان فاوا اعضای شورای شهر خروجی اطلاعات مورد نیاز جهت نظارت بر سازمانهای زیرمجموعه شهرداری را در اختیار داشته باشند خواستار توجه ویژه به این موضوع شد.

سخنگوی شورای پنجم با اشاره به وقوع زلزله های مکرر در سال اخیر عدم شناخت درست از مسیر گسلهای شهر رشت و نبود یک مرکز مجهز زلزله نگار را یک عقب ماندگی فاحش برای مدیریت شهری دانست و بر نیاز به وجود این مرکز جهت مدیریت مناسب بحران های احتمالی تاکید کرد.

منبع: برنا

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه