افتتاح ۲ طرح عمرانی و حمل نقل در رشت

رسانه ها همراهان همیشگی شورای رشت هستند / تجلیل از اصحاب رسانه در شورای رشت

راه اندازی اتاق شهروند و اتاق ایده

خدمت کردن یکی از شاخصه های مهم نمایندگان ومسئولین در جامعه اسلامی است

اعتماد یکی از بزرگترین سرمایه های اجتماعی است

شهررشت با مردم مهمان نواز آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی است

رضا رسولی: ساخت یادمان دکتر حشمت و حماسه پیلِ داربن از اولویتهای عمرانی سازمان سیما، منظر و فضای سبز در سال ۹۷ است

احیای ابنیه تاریخی شهر وظیفه شهرداری رشت

رشتوندان شایسته کیفی ترین خدمات شهری/لزوم مطالعات کارشناسی برای تعیین اولویت ها در بودجه

ارائه برنامه عملیاتی برای ارتقای کیفیت اسفالت معابر شهری رشت

تایید محدودیت های ترافیکی و یک طرفه کردن خیابان ها از اسفند ماه به صورت آزمایشی/ تصویب جمع آوری نرده های بی آر تی با حفظ خط ویژه

رئیس شورا: فردی مطلع به امور فنی شب شهادت ریسه های تقاطع رازی را روشن می کند و تصاویرش را به رسانه ها می دهد!

کد خبر: 43163 | تاریخ انتشار: ۱۳:۲۳:۵۵ - سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

در چهل و یکمین جلسه کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر رشت؛

لزوم راه اندازی مرکز زلزله نگار در شهر رشت/شهر هوشمند الزامی برای حضور در مسیر توسعه

در چهل و یکمین جلسه کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی در تالار شورا با دستور: بررسی بودجه سال ۹۷ شهرداری شامل سازمانهای، ساماندهی مشاغل و کشاورزی رشت، مدیریت آرامستانهای شهرداری رشت، مدیریت پسماندهای شهرداری رشت،فناوری اطلاعات و ارتباطات رشت، مدیریت حمل و نقل و بار و مسافر، آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری برگزار گردید.

در ابتدای جلسه رییس کمیسیون برنامه بودجه با تسلیت جهت سانحه سقوط هواپیما و فوت ۶۶ نفر از هموطنان با اشاره به نظر مشاورین کمیسیون درباره اشکالات موجود در مراحل انعقاد قرارداد بهره برداری از جایگاه سی ان جی متعلق به شهرداری غفلت و بی توجهی در انعقاد قراردادها را منجر به بروز تخلف دانست و خواستار بکارگیری از آرا کارشناسان در حوزه انعقاد قراردادها شد.

زاهد با ذکر این مطلب که باید سازو کار تشریفات به نحوی برگزار گردد که رقابت در بین پیمانکاران به سمت ارائه خدمات بهتر و در راستای تامین منافع شهرداری و شهروندان پیش رود خواستار ایجاد فضای رقابتی در این حوزه شد.

عبدالهی با تایید سخنان رییس کمیسیون مبنی بر دقت نظر بر عقد قراردادها با نقد از عملکرد نادرست برخی از مدیران در مورد هزینه سازمان تحت امر خود خواستار هزینه کرد از محل بودجه محقق اعتبارات سازمان مربوطه شد.وی با اشاره به برخی بی توجهی هایی که درگذشته در مورد هزینه سازمانها صورت گرفته بود عدم حیف و میل بودجه را حفظ بیت المال دانسته و با یادآوری وظیفه نظارتی شورای شهر در این مورد از برخورد قاطع شورای پنجم با متخلفین به عنوان یک رسالت نام برد.

رمضانپور با بیان این مطلب که متاسفانه شهرداری هنوز در بحث زیرساختهای الکترونیک و فناوری به حد مطلوب نرسیده است اتلاف وقت و صرف هزینه های قابل توجه در این باره را ناشی از این شرایط دانست.وی با اشاره به طرحهایی از قبیل ممیزی املاک و مباحث مربوط به حسابرسی و امور مالی ارتقا سطح کیفی فناوری و استفاده از نرم افزارهای بروز را ضامنی برای تسریع در انجام وظایف و ارائه خدمات شهرداری دانست.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی با ذکر این موضوع که لزوم حضور در مسیر توسعه داشتن مدیریت شهری هوشمند است خواستار یکپارچگی فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شد.

سخنگوی شورای شهر با تایید وجود نقاط ضعف در مورد فقدان نرم افزارهای مورد نیاز،این نقوص را دلیلی بر عدم نظارت صحیح بر عملکرد برخی از حوزه ها دانست.

شیرزاد با ذکر این مطلب که باید با برنامه ریزی های مناسب و بکارگیری فناوری بروز در سازمان فاوا اعضای شورای شهر خروجی اطلاعات مورد نیاز جهت نظارت بر سازمانهای زیرمجموعه شهرداری را در اختیار داشته باشند خواستار توجه ویژه به این موضوع شد.

سخنگوی شورای پنجم با اشاره به وقوع زلزله های مکرر در سال اخیر عدم شناخت درست از مسیر گسلهای شهر رشت و نبود یک مرکز مجهز زلزله نگار را یک عقب ماندگی فاحش برای مدیریت شهری دانست و بر نیاز به وجود این مرکز جهت مدیریت مناسب بحران های احتمالی تاکید کرد.

منبع: برنا

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه