انعقاد قرارداد طراحی، ساخت، تجهیز و بهره برداری شهربازی پارک قدس رشت

 رژه اتوبوس های جدید در روز حمل و نقل /سرویس رایگان اتوبوسرانی بمناسبت روز رشت

بروکراسی اداری علت عدم دریافت بودجه قطار شهری

آشتی شهروندان با شهرداری، افزایش کیفیت آسفالت معابر و ایجاد تعامل با هدف جذب سرمایه‌گذار اولویت‌های شهردار منتخب رشت

رشت شهر اولین ها در قطار شهری خواهد شد

کره جنوبی از تحریم ها معاف شده است/ استقبال از خواهر خواندگی بین رشت و یکی از شهرهای کره

توضیحات مدیریت اجرایی ارتباط با رسانه ها در حوزه شهردار رشت درباره گزارش خبری پایگاه تحلیلی خبری خبر راست

فساد در شهرداری رشت ریشه‌کن می‌شود/ از امروز همه با همکاری و همدلی برای رفع مشکلات رشت تلاش کنیم

همایش “راه اندازی یک کسب و کار موفق” برگزار شد

انعقاد قرارداد ۱۶ پروژه عمرانی به ارزش بیش از ۳۷۵ میلیارد ریال، ۲ قرارداد در حوزه سرمایه گذاری به مبلغ بیش از ۶ میلیارد ریال و قرارداد خرید اتوبوس به مبلغ ۱۲۸ میلیارد ریال

درخواست عجیب مدیر روابط عمومی شهرداری از سرپرست شهرداری رشت!

۶ گزینه نهایی شهرداری رشت اعلام شد+اسامی

کد خبر: 43265 | تاریخ انتشار: ۱۱:۴۶:۳۳ - یکشنبه ۶ اسف ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

پنجاه و پنجمین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر؛

رشتوندان شایسته کیفی ترین خدمات شهری/لزوم مطالعات کارشناسی برای تعیین اولویت ها در بودجه

 شنبه ۵ اسفند پنجاه و پنجمین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری در تالار شورا با دستور بررسی تعیین اولویتهای عمرانی سال ۹۷ شهرداری رشت برگزار گردید.

رییس کمیسیون عمران با تبریک روز مهندس،فارغ التحصیلان رشته های مهندسی را معماران اجرایی هر جامعه دانسته و حضور در این قشر را برای خود افتخار قلمداد کرد.وی با اشاره به اتخاذ سیاستهای این کمیسیون در قالب کارگروه مشورتی و با نظر مشاورین کارشناس در این حوزه فواید این کار را در آینده ای نزدیک مشهود دانست.

رسولی با ذکر این مطلب که در شورای پنجم مدیریت منابع محدود موجود یک اصل محسوب میشود،مدیریت صحیح پروژه ها و اولویت بندی آنها بر پایه نیازهای روز شهر و شهروندان را مؤلفه های اصلی برای رسیدن به این اصل دانست.

رسولی با بیان این موضوع که تعیین اولویت های بودجه باید بر طبق مطالعات کارشناسی و فنی صورت گیرد شهروندان فهیم و صبور رشت را لایق ارائه بهترین خدمات شهری دانست.

عضو شورای شهر رشت با تاکید بر این مطلب که مناطق و معاونت های شهرداری باید بنا بر مطالبات شهروندان اولویتهای خود را به تفکیک اولویت های مهم در قالب اولویتA و اولویتهای جانبی یا B تعیین و جهت تایید به کمیسیون های تخصصی شورا ارائه دهند،در حوزه معاونت خدمات شهری عملیات ایجاد و گسترش ایستگاه آتشنشانی مسکن مهر،احداث انبار مورد نیاز در ایستگاههای آتشنشانی در مناطق مختلف،انجام مطالعات تحقیقی در مورد ایجاد زیرساخت در صورت اطفا حریق احتمالی در بازار رشت،خرید ماشین آلات آتشنشانی،عملیات بهسازی محل پسماند شهر رشت،احداث و تجهیز سامانکده و گرم خانه و حفظ سلامت و رفاه اجتماعی را به عنوان اولویتهای پیش رو و همچنین در حوزه معاونت عمرانی شهرداری عملیات هدایت آبهای سطحی،خرید لوله برای پروژه های عمرانی و اتمام پروژه های نیمه تمام را از اولویت های موجود دانست که باید به آن توجه شود.

در ادامه زاهد با تاکید بر این موضوع که باید به صورت شفاف میزان منابع درآمدی متعلق به اولویت ها مشخص شود با ذکر مثال بازار رشت و بافت های فرسوده خواستار توجه ویژه در تخصیص بودجه به نقاط حادثه خیزی که با حفظ جان شهروندان ارتباط دارند شد.

وی با ذکر این موضوع که با توجه به تلاشهای صورت گرفته در بحث گردشگری هنوز زیرساختهای مناسب جذب درآمدزایی از این حوزه ایجاد نشده خواستار احیای بناهای تاریخی شهر و تقویت بخش خصوصی در این حوزه شد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه