افطاری بی سر و صدای شهردار رشت تنها با چند رسانه!

نشست هم اندیشی با ngo ها و فعالان زیست محیطی با موضوع تفکیک زباله از مبدا

کسب نشان عالی آداب نوین میزبانی بین الملل توسط شهرداری رشت

باز هم جذب نیرو خارج از ضوابط قانونی، با اعمال فشار برخی اعضاء شورای رشت!/ اعضاء شورا بر اساس کدام قانون ، نزدیکان خود را در شهرداری مشغول نمودند!؟

جشن بزرگ نیمه شعبان در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار شد

تجلیل از مدیران سابق منطقه ۴ توسط آرش امیرلو مدیر فعلی منطقه

جمع آوری دستفروشان در رشت به اجرا درآمد

پوست اندازی شهر با اتمام حجم پروژه های در حال اجرا

رضا رسولی: توسعه مدرن شهری راهکار حل معضلاتی همچون اشتغال

مدیر شهرداری منطقه یک رشت از تحقق کامل بودجه ۱۷۱ میلیاردی سال ۹۶ این منطقه خبر داد

نقدی برخواسته از مطالبات مردمی یا تخریب جهت دار تنها بانوی حاضر در مدیریت شهری

پیام تبریک رییس شورای اسلامی شهر رشت در پی بقای سپیدرود در لیگ برتر

کد خبر: 43265 | تاریخ انتشار: ۱۱:۴۶:۳۳ - یکشنبه ۶ اسف ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

پنجاه و پنجمین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر؛

رشتوندان شایسته کیفی ترین خدمات شهری/لزوم مطالعات کارشناسی برای تعیین اولویت ها در بودجه

 شنبه ۵ اسفند پنجاه و پنجمین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری در تالار شورا با دستور بررسی تعیین اولویتهای عمرانی سال ۹۷ شهرداری رشت برگزار گردید.

رییس کمیسیون عمران با تبریک روز مهندس،فارغ التحصیلان رشته های مهندسی را معماران اجرایی هر جامعه دانسته و حضور در این قشر را برای خود افتخار قلمداد کرد.وی با اشاره به اتخاذ سیاستهای این کمیسیون در قالب کارگروه مشورتی و با نظر مشاورین کارشناس در این حوزه فواید این کار را در آینده ای نزدیک مشهود دانست.

رسولی با ذکر این مطلب که در شورای پنجم مدیریت منابع محدود موجود یک اصل محسوب میشود،مدیریت صحیح پروژه ها و اولویت بندی آنها بر پایه نیازهای روز شهر و شهروندان را مؤلفه های اصلی برای رسیدن به این اصل دانست.

رسولی با بیان این موضوع که تعیین اولویت های بودجه باید بر طبق مطالعات کارشناسی و فنی صورت گیرد شهروندان فهیم و صبور رشت را لایق ارائه بهترین خدمات شهری دانست.

عضو شورای شهر رشت با تاکید بر این مطلب که مناطق و معاونت های شهرداری باید بنا بر مطالبات شهروندان اولویتهای خود را به تفکیک اولویت های مهم در قالب اولویتA و اولویتهای جانبی یا B تعیین و جهت تایید به کمیسیون های تخصصی شورا ارائه دهند،در حوزه معاونت خدمات شهری عملیات ایجاد و گسترش ایستگاه آتشنشانی مسکن مهر،احداث انبار مورد نیاز در ایستگاههای آتشنشانی در مناطق مختلف،انجام مطالعات تحقیقی در مورد ایجاد زیرساخت در صورت اطفا حریق احتمالی در بازار رشت،خرید ماشین آلات آتشنشانی،عملیات بهسازی محل پسماند شهر رشت،احداث و تجهیز سامانکده و گرم خانه و حفظ سلامت و رفاه اجتماعی را به عنوان اولویتهای پیش رو و همچنین در حوزه معاونت عمرانی شهرداری عملیات هدایت آبهای سطحی،خرید لوله برای پروژه های عمرانی و اتمام پروژه های نیمه تمام را از اولویت های موجود دانست که باید به آن توجه شود.

در ادامه زاهد با تاکید بر این موضوع که باید به صورت شفاف میزان منابع درآمدی متعلق به اولویت ها مشخص شود با ذکر مثال بازار رشت و بافت های فرسوده خواستار توجه ویژه در تخصیص بودجه به نقاط حادثه خیزی که با حفظ جان شهروندان ارتباط دارند شد.

وی با ذکر این موضوع که با توجه به تلاشهای صورت گرفته در بحث گردشگری هنوز زیرساختهای مناسب جذب درآمدزایی از این حوزه ایجاد نشده خواستار احیای بناهای تاریخی شهر و تقویت بخش خصوصی در این حوزه شد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه