افتتاح ۲ طرح عمرانی و حمل نقل در رشت

رسانه ها همراهان همیشگی شورای رشت هستند / تجلیل از اصحاب رسانه در شورای رشت

راه اندازی اتاق شهروند و اتاق ایده

خدمت کردن یکی از شاخصه های مهم نمایندگان ومسئولین در جامعه اسلامی است

اعتماد یکی از بزرگترین سرمایه های اجتماعی است

شهررشت با مردم مهمان نواز آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی است

رضا رسولی: ساخت یادمان دکتر حشمت و حماسه پیلِ داربن از اولویتهای عمرانی سازمان سیما، منظر و فضای سبز در سال ۹۷ است

احیای ابنیه تاریخی شهر وظیفه شهرداری رشت

ارائه برنامه عملیاتی برای ارتقای کیفیت اسفالت معابر شهری رشت

تایید محدودیت های ترافیکی و یک طرفه کردن خیابان ها از اسفند ماه به صورت آزمایشی/ تصویب جمع آوری نرده های بی آر تی با حفظ خط ویژه

رئیس شورا: فردی مطلع به امور فنی شب شهادت ریسه های تقاطع رازی را روشن می کند و تصاویرش را به رسانه ها می دهد!

لزوم راه اندازی مرکز زلزله نگار در شهر رشت/شهر هوشمند الزامی برای حضور در مسیر توسعه

کد خبر: 43265 | تاریخ انتشار: ۱۱:۴۶:۳۳ - یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

پنجاه و پنجمین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر؛

رشتوندان شایسته کیفی ترین خدمات شهری/لزوم مطالعات کارشناسی برای تعیین اولویت ها در بودجه

 شنبه ۵ اسفند پنجاه و پنجمین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری در تالار شورا با دستور بررسی تعیین اولویتهای عمرانی سال ۹۷ شهرداری رشت برگزار گردید.

رییس کمیسیون عمران با تبریک روز مهندس،فارغ التحصیلان رشته های مهندسی را معماران اجرایی هر جامعه دانسته و حضور در این قشر را برای خود افتخار قلمداد کرد.وی با اشاره به اتخاذ سیاستهای این کمیسیون در قالب کارگروه مشورتی و با نظر مشاورین کارشناس در این حوزه فواید این کار را در آینده ای نزدیک مشهود دانست.

رسولی با ذکر این مطلب که در شورای پنجم مدیریت منابع محدود موجود یک اصل محسوب میشود،مدیریت صحیح پروژه ها و اولویت بندی آنها بر پایه نیازهای روز شهر و شهروندان را مؤلفه های اصلی برای رسیدن به این اصل دانست.

رسولی با بیان این موضوع که تعیین اولویت های بودجه باید بر طبق مطالعات کارشناسی و فنی صورت گیرد شهروندان فهیم و صبور رشت را لایق ارائه بهترین خدمات شهری دانست.

عضو شورای شهر رشت با تاکید بر این مطلب که مناطق و معاونت های شهرداری باید بنا بر مطالبات شهروندان اولویتهای خود را به تفکیک اولویت های مهم در قالب اولویتA و اولویتهای جانبی یا B تعیین و جهت تایید به کمیسیون های تخصصی شورا ارائه دهند،در حوزه معاونت خدمات شهری عملیات ایجاد و گسترش ایستگاه آتشنشانی مسکن مهر،احداث انبار مورد نیاز در ایستگاههای آتشنشانی در مناطق مختلف،انجام مطالعات تحقیقی در مورد ایجاد زیرساخت در صورت اطفا حریق احتمالی در بازار رشت،خرید ماشین آلات آتشنشانی،عملیات بهسازی محل پسماند شهر رشت،احداث و تجهیز سامانکده و گرم خانه و حفظ سلامت و رفاه اجتماعی را به عنوان اولویتهای پیش رو و همچنین در حوزه معاونت عمرانی شهرداری عملیات هدایت آبهای سطحی،خرید لوله برای پروژه های عمرانی و اتمام پروژه های نیمه تمام را از اولویت های موجود دانست که باید به آن توجه شود.

در ادامه زاهد با تاکید بر این موضوع که باید به صورت شفاف میزان منابع درآمدی متعلق به اولویت ها مشخص شود با ذکر مثال بازار رشت و بافت های فرسوده خواستار توجه ویژه در تخصیص بودجه به نقاط حادثه خیزی که با حفظ جان شهروندان ارتباط دارند شد.

وی با ذکر این موضوع که با توجه به تلاشهای صورت گرفته در بحث گردشگری هنوز زیرساختهای مناسب جذب درآمدزایی از این حوزه ایجاد نشده خواستار احیای بناهای تاریخی شهر و تقویت بخش خصوصی در این حوزه شد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه