افتتاح ۲ طرح عمرانی و حمل نقل در رشت

رسانه ها همراهان همیشگی شورای رشت هستند / تجلیل از اصحاب رسانه در شورای رشت

راه اندازی اتاق شهروند و اتاق ایده

خدمت کردن یکی از شاخصه های مهم نمایندگان ومسئولین در جامعه اسلامی است

اعتماد یکی از بزرگترین سرمایه های اجتماعی است

شهررشت با مردم مهمان نواز آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی است

رضا رسولی: ساخت یادمان دکتر حشمت و حماسه پیلِ داربن از اولویتهای عمرانی سازمان سیما، منظر و فضای سبز در سال ۹۷ است

رشتوندان شایسته کیفی ترین خدمات شهری/لزوم مطالعات کارشناسی برای تعیین اولویت ها در بودجه

ارائه برنامه عملیاتی برای ارتقای کیفیت اسفالت معابر شهری رشت

تایید محدودیت های ترافیکی و یک طرفه کردن خیابان ها از اسفند ماه به صورت آزمایشی/ تصویب جمع آوری نرده های بی آر تی با حفظ خط ویژه

رئیس شورا: فردی مطلع به امور فنی شب شهادت ریسه های تقاطع رازی را روشن می کند و تصاویرش را به رسانه ها می دهد!

لزوم راه اندازی مرکز زلزله نگار در شهر رشت/شهر هوشمند الزامی برای حضور در مسیر توسعه

کد خبر: 43270 | تاریخ انتشار: ۱۴:۵۴:۲۸ - دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

پنجاه و ششمین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت

احیای ابنیه تاریخی شهر وظیفه شهرداری رشت

پنجاه و ششمین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری یکشنبه ۶ اسفند در تالار شورا با دستور تعیین اولویتهای بودجه عمرانی سال ۹۷ شهرداری رشت برگزار گردید.

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری با تبریک زادروز شاعر رشتی استاد هوشنگ ابتهاج خواستار توجه بیشتر متولیان فرهنگ به بزرگان این حوزه در زمان معاصر شد.

رسولی با تخصیص یک ردیف بودجه جهت احیا و مرمت ساختمان مرکزی شهرداری با بیان این مورد که تاریخ هر شهر نشانگر هویت آن شهر میباشد احیای ابنیه تاریخی موجود در رشت را جزو وظایف محوری شهرداری دانست و توجه به آنها را رسالتی برای همه شهروندان ذکر کرد.

عضو شورای پنجم با اشاره به این مسئله که پروژه بازآفرینی یک طرح بالادستی بوده که توسط شرکت مشاور با اعتبارات ملی زیر نظر مستقیم وزارت راه و شهرسازی در حال اجرا میباشد و شورای پنجم بالاخص کمیسیون تخصصی عمران و توسعه شهری باید در راستای استفاده از فرصت بدست آمده در قالب این طرح و بکارگیری بودجه ملی تخصیص یافته جهت ایجاد بستری مناسب برای رفاه بیشتر شهروندان در ابعاد مختلف گام بردارد خواستار ارائه مشاوره های کارشناسان بومی به شرکت مشاور مجری طرح شد.

در ادامه حاجی پور با نقد از عملکرد شرکت مشاور طرح بازآفرینی شهر رشت با توجه به رقم قابل توجه اعتبار تخصیص یافته به این طرح خواستار شفافیت در مؤلفه های انتخاب شرکت مذکور از سوی وزارت راه و شهرسازی شد.

حاجی پور با ذکر این مطلب که باید در سرفصل های اجرای طرح بازآفرینی شهر توسط نیروهای غیر بومی تجدید نظر کرد با اشاره به حضور مهندیسن کارشناس بومی در شهر خواستار استفاده از آرای فنی کارشناسان بومی شد.

وی با تاکید بر این مطلب که هنوز مصداق و اهداف پروژه بازآفرینی به صورت مبرهن مشخص نشده است تعیین اولویت ها در پروژه های محلی را مستلزم آگاهی و اشراف به موقعیت تاریخی و میدانی حوزه مربوط دانست.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه