افطاری بی سر و صدای شهردار رشت تنها با چند رسانه!

نشست هم اندیشی با ngo ها و فعالان زیست محیطی با موضوع تفکیک زباله از مبدا

کسب نشان عالی آداب نوین میزبانی بین الملل توسط شهرداری رشت

باز هم جذب نیرو خارج از ضوابط قانونی، با اعمال فشار برخی اعضاء شورای رشت!/ اعضاء شورا بر اساس کدام قانون ، نزدیکان خود را در شهرداری مشغول نمودند!؟

جشن بزرگ نیمه شعبان در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار شد

تجلیل از مدیران سابق منطقه ۴ توسط آرش امیرلو مدیر فعلی منطقه

جمع آوری دستفروشان در رشت به اجرا درآمد

پوست اندازی شهر با اتمام حجم پروژه های در حال اجرا

رضا رسولی: توسعه مدرن شهری راهکار حل معضلاتی همچون اشتغال

مدیر شهرداری منطقه یک رشت از تحقق کامل بودجه ۱۷۱ میلیاردی سال ۹۶ این منطقه خبر داد

نقدی برخواسته از مطالبات مردمی یا تخریب جهت دار تنها بانوی حاضر در مدیریت شهری

پیام تبریک رییس شورای اسلامی شهر رشت در پی بقای سپیدرود در لیگ برتر

کد خبر: 43270 | تاریخ انتشار: ۱۴:۵۴:۲۸ - دوشنبه ۷ اسف ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

پنجاه و ششمین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت

احیای ابنیه تاریخی شهر وظیفه شهرداری رشت

پنجاه و ششمین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری یکشنبه ۶ اسفند در تالار شورا با دستور تعیین اولویتهای بودجه عمرانی سال ۹۷ شهرداری رشت برگزار گردید.

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری با تبریک زادروز شاعر رشتی استاد هوشنگ ابتهاج خواستار توجه بیشتر متولیان فرهنگ به بزرگان این حوزه در زمان معاصر شد.

رسولی با تخصیص یک ردیف بودجه جهت احیا و مرمت ساختمان مرکزی شهرداری با بیان این مورد که تاریخ هر شهر نشانگر هویت آن شهر میباشد احیای ابنیه تاریخی موجود در رشت را جزو وظایف محوری شهرداری دانست و توجه به آنها را رسالتی برای همه شهروندان ذکر کرد.

عضو شورای پنجم با اشاره به این مسئله که پروژه بازآفرینی یک طرح بالادستی بوده که توسط شرکت مشاور با اعتبارات ملی زیر نظر مستقیم وزارت راه و شهرسازی در حال اجرا میباشد و شورای پنجم بالاخص کمیسیون تخصصی عمران و توسعه شهری باید در راستای استفاده از فرصت بدست آمده در قالب این طرح و بکارگیری بودجه ملی تخصیص یافته جهت ایجاد بستری مناسب برای رفاه بیشتر شهروندان در ابعاد مختلف گام بردارد خواستار ارائه مشاوره های کارشناسان بومی به شرکت مشاور مجری طرح شد.

در ادامه حاجی پور با نقد از عملکرد شرکت مشاور طرح بازآفرینی شهر رشت با توجه به رقم قابل توجه اعتبار تخصیص یافته به این طرح خواستار شفافیت در مؤلفه های انتخاب شرکت مذکور از سوی وزارت راه و شهرسازی شد.

حاجی پور با ذکر این مطلب که باید در سرفصل های اجرای طرح بازآفرینی شهر توسط نیروهای غیر بومی تجدید نظر کرد با اشاره به حضور مهندیسن کارشناس بومی در شهر خواستار استفاده از آرای فنی کارشناسان بومی شد.

وی با تاکید بر این مطلب که هنوز مصداق و اهداف پروژه بازآفرینی به صورت مبرهن مشخص نشده است تعیین اولویت ها در پروژه های محلی را مستلزم آگاهی و اشراف به موقعیت تاریخی و میدانی حوزه مربوط دانست.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه