تصمیم گیری درباره میزبانی شهر خلاق به شورای شهر رشت واگذار شد

شهردار بومی انتخاب ویژه شورانشینان رشت

حل مشکلات ترافیک شهر با تقویت سیستم انبوه بر در آینده نزدیک

رویکرد نمایش خیابانی دائمی رشت اجرای نمایشهای مذهبی و آیینی خواهد بود

اعضای کمیسیون های شورا انتخاب شدند

سندروم “خود درجه یک پندارى” مزمن!

وزیر کشاورزی از دخالت وزیر صنعت و معدن نگران است/از وضعیت صنعت و کشاورزی در گیلان گله‌مند هستیم/در گمرکات به تاجر زور گفته می‌شود

مراسمی متفاوت و با شکوه برای تجلیل از خبرنگاران در رشت

جدیت سرپرست شهرداری رشت در پی گیری پروژه های سرمایه گذاری و درآمد زایی

انتخاب شهردار جدید در اولویت فعالیت شورا قرار دارد

خرید لباس مخصوص برای ۳۵۰ آتش نشان رشت

آشنایی با گزینه های احتمالی شهرداری رشت؛ چه کسی شهردار رشت می شود؟

کد خبر: 43270 | تاریخ انتشار: ۱۴:۵۴:۲۸ - دوشنبه ۷ اسف ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

پنجاه و ششمین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت

احیای ابنیه تاریخی شهر وظیفه شهرداری رشت

پنجاه و ششمین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری یکشنبه ۶ اسفند در تالار شورا با دستور تعیین اولویتهای بودجه عمرانی سال ۹۷ شهرداری رشت برگزار گردید.

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری با تبریک زادروز شاعر رشتی استاد هوشنگ ابتهاج خواستار توجه بیشتر متولیان فرهنگ به بزرگان این حوزه در زمان معاصر شد.

رسولی با تخصیص یک ردیف بودجه جهت احیا و مرمت ساختمان مرکزی شهرداری با بیان این مورد که تاریخ هر شهر نشانگر هویت آن شهر میباشد احیای ابنیه تاریخی موجود در رشت را جزو وظایف محوری شهرداری دانست و توجه به آنها را رسالتی برای همه شهروندان ذکر کرد.

عضو شورای پنجم با اشاره به این مسئله که پروژه بازآفرینی یک طرح بالادستی بوده که توسط شرکت مشاور با اعتبارات ملی زیر نظر مستقیم وزارت راه و شهرسازی در حال اجرا میباشد و شورای پنجم بالاخص کمیسیون تخصصی عمران و توسعه شهری باید در راستای استفاده از فرصت بدست آمده در قالب این طرح و بکارگیری بودجه ملی تخصیص یافته جهت ایجاد بستری مناسب برای رفاه بیشتر شهروندان در ابعاد مختلف گام بردارد خواستار ارائه مشاوره های کارشناسان بومی به شرکت مشاور مجری طرح شد.

در ادامه حاجی پور با نقد از عملکرد شرکت مشاور طرح بازآفرینی شهر رشت با توجه به رقم قابل توجه اعتبار تخصیص یافته به این طرح خواستار شفافیت در مؤلفه های انتخاب شرکت مذکور از سوی وزارت راه و شهرسازی شد.

حاجی پور با ذکر این مطلب که باید در سرفصل های اجرای طرح بازآفرینی شهر توسط نیروهای غیر بومی تجدید نظر کرد با اشاره به حضور مهندیسن کارشناس بومی در شهر خواستار استفاده از آرای فنی کارشناسان بومی شد.

وی با تاکید بر این مطلب که هنوز مصداق و اهداف پروژه بازآفرینی به صورت مبرهن مشخص نشده است تعیین اولویت ها در پروژه های محلی را مستلزم آگاهی و اشراف به موقعیت تاریخی و میدانی حوزه مربوط دانست.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه