انعقاد قرارداد طراحی، ساخت، تجهیز و بهره برداری شهربازی پارک قدس رشت

 رژه اتوبوس های جدید در روز حمل و نقل /سرویس رایگان اتوبوسرانی بمناسبت روز رشت

بروکراسی اداری علت عدم دریافت بودجه قطار شهری

آشتی شهروندان با شهرداری، افزایش کیفیت آسفالت معابر و ایجاد تعامل با هدف جذب سرمایه‌گذار اولویت‌های شهردار منتخب رشت

رشت شهر اولین ها در قطار شهری خواهد شد

کره جنوبی از تحریم ها معاف شده است/ استقبال از خواهر خواندگی بین رشت و یکی از شهرهای کره

توضیحات مدیریت اجرایی ارتباط با رسانه ها در حوزه شهردار رشت درباره گزارش خبری پایگاه تحلیلی خبری خبر راست

فساد در شهرداری رشت ریشه‌کن می‌شود/ از امروز همه با همکاری و همدلی برای رفع مشکلات رشت تلاش کنیم

همایش “راه اندازی یک کسب و کار موفق” برگزار شد

انعقاد قرارداد ۱۶ پروژه عمرانی به ارزش بیش از ۳۷۵ میلیارد ریال، ۲ قرارداد در حوزه سرمایه گذاری به مبلغ بیش از ۶ میلیارد ریال و قرارداد خرید اتوبوس به مبلغ ۱۲۸ میلیارد ریال

درخواست عجیب مدیر روابط عمومی شهرداری از سرپرست شهرداری رشت!

۶ گزینه نهایی شهرداری رشت اعلام شد+اسامی

کد خبر: 43270 | تاریخ انتشار: ۱۴:۵۴:۲۸ - دوشنبه ۷ اسف ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

پنجاه و ششمین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت

احیای ابنیه تاریخی شهر وظیفه شهرداری رشت

پنجاه و ششمین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری یکشنبه ۶ اسفند در تالار شورا با دستور تعیین اولویتهای بودجه عمرانی سال ۹۷ شهرداری رشت برگزار گردید.

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری با تبریک زادروز شاعر رشتی استاد هوشنگ ابتهاج خواستار توجه بیشتر متولیان فرهنگ به بزرگان این حوزه در زمان معاصر شد.

رسولی با تخصیص یک ردیف بودجه جهت احیا و مرمت ساختمان مرکزی شهرداری با بیان این مورد که تاریخ هر شهر نشانگر هویت آن شهر میباشد احیای ابنیه تاریخی موجود در رشت را جزو وظایف محوری شهرداری دانست و توجه به آنها را رسالتی برای همه شهروندان ذکر کرد.

عضو شورای پنجم با اشاره به این مسئله که پروژه بازآفرینی یک طرح بالادستی بوده که توسط شرکت مشاور با اعتبارات ملی زیر نظر مستقیم وزارت راه و شهرسازی در حال اجرا میباشد و شورای پنجم بالاخص کمیسیون تخصصی عمران و توسعه شهری باید در راستای استفاده از فرصت بدست آمده در قالب این طرح و بکارگیری بودجه ملی تخصیص یافته جهت ایجاد بستری مناسب برای رفاه بیشتر شهروندان در ابعاد مختلف گام بردارد خواستار ارائه مشاوره های کارشناسان بومی به شرکت مشاور مجری طرح شد.

در ادامه حاجی پور با نقد از عملکرد شرکت مشاور طرح بازآفرینی شهر رشت با توجه به رقم قابل توجه اعتبار تخصیص یافته به این طرح خواستار شفافیت در مؤلفه های انتخاب شرکت مذکور از سوی وزارت راه و شهرسازی شد.

حاجی پور با ذکر این مطلب که باید در سرفصل های اجرای طرح بازآفرینی شهر توسط نیروهای غیر بومی تجدید نظر کرد با اشاره به حضور مهندیسن کارشناس بومی در شهر خواستار استفاده از آرای فنی کارشناسان بومی شد.

وی با تاکید بر این مطلب که هنوز مصداق و اهداف پروژه بازآفرینی به صورت مبرهن مشخص نشده است تعیین اولویت ها در پروژه های محلی را مستلزم آگاهی و اشراف به موقعیت تاریخی و میدانی حوزه مربوط دانست.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه