افطاری بی سر و صدای شهردار رشت تنها با چند رسانه!

نشست هم اندیشی با ngo ها و فعالان زیست محیطی با موضوع تفکیک زباله از مبدا

کسب نشان عالی آداب نوین میزبانی بین الملل توسط شهرداری رشت

باز هم جذب نیرو خارج از ضوابط قانونی، با اعمال فشار برخی اعضاء شورای رشت!/ اعضاء شورا بر اساس کدام قانون ، نزدیکان خود را در شهرداری مشغول نمودند!؟

جشن بزرگ نیمه شعبان در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار شد

تجلیل از مدیران سابق منطقه ۴ توسط آرش امیرلو مدیر فعلی منطقه

جمع آوری دستفروشان در رشت به اجرا درآمد

پوست اندازی شهر با اتمام حجم پروژه های در حال اجرا

رضا رسولی: توسعه مدرن شهری راهکار حل معضلاتی همچون اشتغال

مدیر شهرداری منطقه یک رشت از تحقق کامل بودجه ۱۷۱ میلیاردی سال ۹۶ این منطقه خبر داد

نقدی برخواسته از مطالبات مردمی یا تخریب جهت دار تنها بانوی حاضر در مدیریت شهری

پیام تبریک رییس شورای اسلامی شهر رشت در پی بقای سپیدرود در لیگ برتر

کد خبر: 43277 | تاریخ انتشار: ۲۰:۰۶:۵۶ - سه شنبه ۸ اسف ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

پنجاه و هشتمین جلسه کمیسیون عمران شورای شهر رشت برگزار شد؛

رضا رسولی: ساخت یادمان دکتر حشمت و حماسه پیلِ داربن از اولویتهای عمرانی سازمان سیما، منظر و فضای سبز در سال ۹۷ است

پنجاه و هشتمین جلسه کمیسیون عمران و توسعه سه شنبه ۸ اسفند در تالار شورا با دستور “تعیین اولویتهای بودجه عمرانی سال ۹۷ سازمانهای شهرداری رشت” برگزار گردید.
رییس کمیسیون عمران با اشاره به رویکرد اینکمیسیون در اولویت بندی بودجه عمرانی سازمانها و مناطق مختلف شهرداری،اتخاذ این سیاست را با بهره گیری از نظرات کارشناسان راهکاری جهت مدیریت هزینه و رویکردی مثبت برای برنامه ریزی صحیح جهت اجرای پروژه های ضروری دانست و خواستار توجه و همکاری مدیران در این حوزه شد.
رسولی با اشاره به دوگانگی تفسیر قانون و برداشتهای متفاوت از آن در موضوعاتی همچون معافیت مالیاتی سازمانهای خدماتی خواستار رسیدگی مسئولین و متولیان امر در این قبیل موارد شد.
وی با ذکر این موضوع که بسیاری از بازارچه های شهری شرایط مناسبی را نداشته و به دلیل عدم مکان یابی کارشناسی فاقد بستر مناسب برای ارائه خدمات به شهروندان هستند با پیشنهاد تخصصی کردن بازارچه ها در مورد فروش کالاهای مشخص خواستار برنامه ریزی جهت ارتقا کیفی خدمات این اماکن به شهروندان شد و بر ضرورت اعطای کاربری براساس شناختی درست از نیازهای منطقه تاکید کرد.
رسولی با بیان این مطلب که با توجه به حجم فعالیتهای سازمانها باید انجام پروژه های کوچک را به مناطق سپرد و سازمان در این باره وظیفه نظارتی برعهده گیرد ساخت یادمان دکتر حشمت و حماسه پیلِ داربن را از اولویت های عمرانی سازمان سیما، منظر و فضای سبز دانست.
فرهام زاهد با تقدیر از تلاشهایی که سازمان سیما،منظر و فضای سبز در آماده سازی شهر برای استقبال از عید صورت داده است،عدم مدیریت و نگاه کلان در هزینه های قابل توجه موقتی که به صورت مناسبتی میشود نظیر انبوه گل کاریها در میادین را باعث ایجاد هزینه های هنگفت از بیت المال دانست و خواستار تغییر رویکرد و اعمال اقداماتی پایدار نظیر درختکاری های بیشتر شد.
عضو کمیسیون عمران شورای شهر با اشاره به فعالیتهای فرهنگی و هنری همچون تئاتر و گالری های مختلف که از سوی شهروندان و در قالب سازمانهای مردمی برگزار میشود بر لزوم حمایت شهرداری از آنها در قالب تبلیغات رایگان تاکید کرد و با اشاره به فضاهایی همچون پیاده راه فرهنگی خواستار ایجاد پاتوق های فرهنگی برای خیل جوانان علاقمند و مستعد شهر در این حوزه شد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه