عیدی مخابرات به مشترکین تلفن ثابت

آماده باش بالغ بر ۳۰۰ آتش نشان در چهارشنبه سوری

توصیه‌های محیط زیستی برای مراسم چهارشنبه‌ سوری

۴۷۰۰ میلیارد تومان تفاهم‌نامه در سفر رئیس جمهور به گیلان امضاء شد

۲۰۰ هزار تومان‌های کارکنان چه شد؟

یار و یاور جمهوری اسلامی بودم | دم من گرم که وام گرفتم و برای ورزش کشور هزینه کردم

پرداخت سود سهام عدالت کارمندان و بازنشستگان به سال آینده موکول شد

ثبت بهترین تعطیلات در تونل جنگلی و طویل ترین پل‌ چوبی طبیعی در گیلان

شهروندان در شب چهارشنبه سوری از منازل خود خارج نشوند

آغاز فعالیت کارگاه رنگ آمیزی تخم مرغ های رنگی نوروز در پارک قدس رشت

دولت در مدیریت هزینه‌های درمانی و حمایت از بیماران عزم جدی دارد

قطعاً شرایط سال ۹۸، سخت‌تر از امسال نخواهد بود

کد خبر: 43417 | تاریخ انتشار: ۱۹:۴۸:۰۶ - یکشنبه ۲۰ اسف ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

استاندار گیلان:

تالار مرکزی شهر رشت نیمه نخست سال ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسد

استاندار گیلان با بیان اینکه پروژه ملی ساخت تالار مرکزی رشت بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد گفت: تالار مرکزی شهر رشت نیمه نخست سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

مصطفی سالاری در حاشیه بازدید از روند تکمیل پروژه تالار مرکزی رشت با اشاره به اینکه تلاش است تا پروژه تالار مرکزی شهر رشت در نیمه نخست سال ۹۷ با تجهیزات کامل به بهره‌برداری برسد اظهار داشت: این تالار ظرفیت فرهنگی مطلوبی برای گیلان محسوب می‌شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه برای ساخت و تجهیز این تالار بخش‌های فرهنگی و هنری مختلفی پیش‌بینی شده است خاطرنشان کرد: بهره‌برداری از پروژه بزرگ تالار مرکزی شهر رشت فضای بسیار مطلوبی را برای هنرمندان و شهروندان گیلانی فراهم می‌کند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان تصریح کرد: این پروژه بزرگ در بخش‌های مختلف هنری و فرهنگی شامل سالن‌های تئاتر و موسیقی، آرشیو موسیقی، گالری‌های مورد نیاز و کتابخانه پیش‌بینی شده و ساخته می‌شود.

سالاری پروژه تالار مرکزی شهر رشت را بزرگ‌ترین تالار استان‌های شمالی کشور عنوان کرد و با تاکید بر اینکه این پروژه در مراحل نهایی تکمیل و بهره‌برداری قرار دارد بیان کرد: تالار مرکزی شهر رشت نیمه نخست سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی قدمت فرهنگی و تاریخی استان گیلان را گسترده دانست و با بیان اینکه با توجه به قدمت غنی فرهنگی و هنری گیلان، بهره‌برداری هرچه زودتر از این تالار برای استان ضرورت دارد افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری‌های مطلوبی در راستای تکمیل و بهره‌برداری از این تالار انجام می‌دهد.

استاندار گیلان از پیگیری و حضور مداوم معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل پروژه تالار مرکزی رشت خبر داد و تصریح کرد: روند ساخت و پیشرفت فیزیکی تالار مرکزی رشت به‌طور ویژه از سوی وزارت ارشاد پیگیری می‌شود.

نماینده‌ عالی دولت در استان گیلان با اشاره به اینکه همتی مضاعف و عزمی جدی برای بهره‌برداری از این تالار در استان گیلان وجود دارد بیان کرد: تالار مرکزی رشت یکی از ۸ تالار زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سطح کشور محسوب می‌شود.

سالاری با بیان اینکه این تالار در زمینی به مساحت ۱۲ هزار مترمربع ساخته می‌شود و ساخت این تالار شامل تجهیز سالن کنسرت موسیقی با ظرفیت حدود هزار نفر است اظهار داشت: سالن تئاتر اصلی این تالار ۴۵۰ نفر ظرفیت دارد.

وی ظرفیت سالن تمرین تئاتر تالار مرکزی رشت را ۷۰ نفر دانست و با تاکید بر اینکه سالن موسیقی این تالار با ظرفیت ۱۰۰ نفر احداث می‌شود خاطرنشان کرد: در حال حاضر پروژه بزرگ تالار مرکزی رشت بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش تسنیم، استان گیلان ۳۴ هزار و ۹۴۲ متر مربع مساحت فضای فرهنگی و هنری دارد که با افتتاح طرح ملی تالار مرکزی رشت ۱۲ هزار مترمربع به فضای فرهنگی و هنری استان افزوده می‌شود.

منبع: تسنیم

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه