۴۷۰۰ میلیارد تومان تفاهم‌نامه در سفر رئیس جمهور به گیلان امضاء شد

ثبت بهترین تعطیلات در تونل جنگلی و طویل ترین پل‌ چوبی طبیعی در گیلان

مقدمات راه‌اندازی شرکت‌های‌ حمل و نقل ریلی توسط سرمایه‌گذاران گیلانی فراهم شد

گیلان قهرمان مسابقات آمادگی جسمانی کشور شد

فراخوان جذب نیرو های بومی در فروردین ماه

مطالبات گیلانی‌ها از رئیس جمهور|‌ تسریع در روند تکمیل پروژه‌های در دست احداث

بخشنامه سفر هفتگی مدیران کل دستگاه‌های اجرایی به شهرستان‌ها ابلاغ شد

انتصابات جدید در فرمانداری شهرستان املش

افتتاح پروژه های شهرستان آستارا به ارزش ۱۰ میلیارد تومان با حضور استاندار گیلان

پیوند بیشتر با کشورهای همسایه، با بهره گیری از ظرفیت تجاری کاسپین

تحول چشم گیری طی ۴۰ سال گذشته در روستاهای گیلان اتفاق افتاد/افزایش بهره وری اراضی کشاورزی در دستور کار قرار دارد/ باید از اعمال سلیقه و دخالت های نابجا در امور فرهنگی و هنری پرهیز کرد

هزار و ۲۸۰ پروژه همزمان با دهه فجر در گیلان به بهره برداری می رسد

کد خبر: 43445 | تاریخ انتشار: ۱۷:۴۲:۴۴ - دوشنبه ۲۱ اسف ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

استاندارگیلان:گردشگران پذیرایی متفاوتی را در نوروز امسال شاهد باشند

مصطفی سالاری روز دوشنبه در ستاد خدمات سفر نوروزی استان افزود: هماهنگی و ارتباط تنگاتنگ بین فرمانداران، شهرداران، بخشداران، دهیاران بیشتر شود تا بتوانند ایام خوبی را برای مردم و گردشگران رقم بزنند.
وی با اشاره به اهمیت برخورد رفتاری مناسب کارکنان دستگاه ها با گردشگران اظهار کرد: بیش از تجهیزات، امکانات و زیر ساخت ها نحوه مواجهه شدن با گردشگران اهمیت دارد که از فرهنگ گیلانی ها نیز همین انتظار می رود.
سالاری با تاکید یر ضرورت ساماندهی پسماند در استان گفت: اهتمام داشته باشیم با اطلاع رسانی و اموزش اسیب به محیط زیست از سوی گردشگران کمتر باشد.
وی با بیان اینکه شاید در بخشی از عدم دفع مناسب زباله مقصر باشیم، افزود: با کارهای کوچکی همچون استقرار سطل زباله در محل های گردشگری که نیاز به سرمایه چندانی ندارد ، می توان به این مبحث کمک کرد.
وی گفت: تجهیزات حداقلی ، اطلاع رسانی و اموزش همگانی می تواند به کاهش ریختن پسماند در طبیعت کمک کند.
وی با بیان اینکه باید در ورودی های استان تغییراتی ایجاد کنیم، تصریح کرد: پست های بازرسی و موانع که موجب ترافیک شدید در ایام نوروز در ورودی استان می شود جمع اوری و نظارت ها با شیوه دیگری در این روزها انجام شود
استاندار گیلان تاکید کرد: دستگاهها و ادارات دولتی آمادگی شان برای این ایام را مضاعف کنند ،
وی با اشاره به اینکه به دنبال افزایش آمارهای غیرواقعی نیستیم ،گفت: این فرهنگ که حتماً نسبت به سال گذشته افزایش آمار سفر داشته باشیم باید کنار گذاشته شود و در این مسیر گردشگرانی که وارد گیلان می‌شوند باید رفتاری متمایز از گیلانیان که دارای فرهنگ و تمدنی غنی هستند، شاهد باشند.
وی با بیان اینکه امسال باید بهتر از گذشته نشان دهیم که گیلانیان مهمان نواز هستند اظهار داشت: نحوه‌ی مواجهه با گردشگران یک موضوع بسیار مهم است که باید توسط عوامل اجرایی خدمات سفر رعایت شود.
وی برضرورت آمادگی هرچه بیشتر دستگاه‌های اجرایی باتوجه به حجم ورود گردشگران به استان گیلان تأکید کرد و گفت: در این ایام گردشگران نیازمند خدمات بیشتر هستند که باید به صورت متفاوت‌تر تلاش شود.
نماینده عالی دولت در گیلان بانک ها را ملزم به ارائه‌ی خدمات متفاوت تر در تعطیلات نوروزی کرد و گفت: ارائه برخی از خدمات همچون خودپردازها بصورت شبانه روزی و رعایت مسائل بهداشتی در واحدهای رفاهی می تواند تأثیر بسزایی در سطح رضایتمندی مردم داشته باشد که باید به آن به صورت ویژه پرداخته شود.
وی افزود: ارائه‌ی خدمات بیمه ای مرتبط با تصادفات در ایام تعطیلات نوروزی باید به صورت آنی و فوری باشد تا مسافران با کمترین مشکل مواجه شوند.
سالاری با بیان اینکه به دنبال افزایش آمارها به صورت غیرواقعی نیستیم افزود: باید این فرهنگ که حتماً نسبت به سال گذشته افزایش آمار سفر داشته باشیم کنار گذاشته شود؛ بلکه باید آمارها به صورت واقع بینانه باشد چون براساس آن برای زیرساخت ها در سطح ملی و استانی برنامه ریزی می شود.
وی با تأکید بر همکاری دستگاه ها در تأمین تجهیزات مورد نیاز بخش خدمات سفر اظهار داشت: از ظرفیت سازمان های مردم نهاد که از نقاط قوت خوبی در گیلان برخوردار هستند باید استفاده بهینه شود.
نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه مهمانسراهای دولتی فقط باید مربوط به ارائه‌ی خدمات در این بخش باشد گفت: نباید از مهمانسراهای دولتی همچون هتل و مهمانپذیر استفاده شود چراکه از حیث بازاریابی به مجموعه های گردشگری و اقامتی لطمه وارد می شود.
وی بر ضرورت اهتمام ویژه در مسیر کاهش سوانح جاده ای نیز تأکید و بیان کرد: آمار تصادفات در بخش عابران پیاده و موتورسوارها بسیار بالاست که می توانیم با همکاری شهرداران، دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستا و افزایش علائم جاده ای شاهد کاهش چشمگیر در این حوزه باشیم.
استاندار گیلانهمچنین با بیان اینکه چهارخطه کردن مسیرها به صورت قطعی منجر به کاهش تصادفات نمی شود خاطرنشان کرد: در برخی از مسیرهای چهار خطه خارج از گیلان آمار تصادفات بیش از دو برابر است اما نصب دوربین و علائم در بسیاری از محورها می تواند اثرگذاری بیشتری در کاهش سوانج جاده ای داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه تعریض جاده ها نیز از موارد مورد نیاز در بسیاری از محورها است گفت: با اقدامات اساسی باید آمار تصادفات جاده ای را کاهش دهیم.
سالاری همچنین خواستار فعال شدن اکیپ های بازرسی در بخش خدمات سفر شد و افزود: نظرسنجی از مهمانان در تعطیلات نوروزی یکی از موارد ضروری بشمار می رود که به ما سطح خدمت رسانی به آنان را ارائه می کند.
وی به لزوم ارائه‌ی نقشه ها و کاتالوگ ها در این ایام به صورت واحد نیز اشاره و خاطرنشان کرد: باید در شهرستان ها با محوریت شهرداری مرکز شهرستان و در استان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری متولی اجرای این بخش باشند.
نماینده عالی دولت در گیلان به مصوبه‌ی شورای تأمین استان درخصوص اجرای طرح شهر شبهای روشن نیزاشاره و بیان کرد: این طرح طی روزهای آتی در بخشی از شهر رشت اجرا می شود و انتظارم این است در شهرستان های دیگر استان که شرایط اجرا را دارند با مصوبه‌ی شورای تأمین اجرایی شود.
وی با بیان اینکه طرح شهر شبهای روشن در سطح دنیا مشهور به اقتصاد شهر است گفت: ۲۴ ساعته کردن ارائه خدمات به همشهریان علاوه بر رونق اقتصاد و ایجاد یک شیفت کاری دیگر می تواند باعث ایجاد فضای بانشاط در سطح شهر شود.
استاندار گیلان فرمانداران و شهرداران را ملزم به نظارت بر ارائه‌ی خدمات مطلوب با منظری مناسب در طرح شهر شبهای روشن کرد و گفت: افرادی که در این طرح به صورت سیار خدمات ارائه می کنند باید دارای سازه های مرتب، منظم و با ظاهری مناسب باشند و در این مسیر در صورت نیاز تسهیلات نیز به آنان ارائه می شود.
وی با اشاره به اینکه زیبایی ارائه‌ی خدمات بر افزایش سطح بهداشت نیز اثرگذار است افزود: با ایجاد شرایط مطلوب باید عرصه را برای ورود افراد مختلف به این طرح فراهم کنیم.
سالاری ایجاد مراکز خدمات رفاهی کوچک را از طرح های دیگر در حال اجرا در استان عنوان کرد و گفت: این مراکز رفاهی علاوه بر خدمت رسانی به مردم در بخش های مختلف می تواند نقطه‌ وصل واحدهای بوم گردی با مسافران باشد.
وی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای را موظف به تسریع در اجرای این طرح و جانمایی نقاط قابل اجرا دانست و گفت: تلاش ما بر این است تا حتی المقدور این مراکز در طرح های هادی روستایی و در کنار اورژانس های جاده ای و راهداری تعریف شود تا زیرساخت های لازم به هر دو بخش ارائه و مکمل یکدیگر باشند.
نماینده عالی دولت در گیلان ابراز امیدواری کرد که در سال ۹۷ شاهد تفاوت های چشمگیری در استان گیلان نسبت به گذشته باشیم و گفت: اجرای مطلوب طرح شهر شبهای روشن، ایجاد مراکز خدمات رفاهی کوچک، گردشگری دریایی در دو بخش شناگاه ها و گشت های دریایی از طرح های در دست اجرا است که می تواند نقش بسزایی در حوزه‌ی گردشگری استان داشته باشد.
وی ظرفیت شهرداران، دهیاران و شوراهای اسلامی در سطح استان را بسیار بالا دانست و افزود: حضور این افراد در بخش های مختلف به عنوان منتخبان باواسطه و بی واسطه‌ی مردم می تواند اجرای برنامه ها را تسهیل کند.

منبع: ایرنا

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه