افزایش فرصت دوماهه برای متقاضیان صدور پروانه با نرخ سال ۹۷

آغاز فعالیت کارگاه رنگ آمیزی تخم مرغ های رنگی نوروز در پارک قدس رشت

تقدیر از سرپرست شهرداری رشت به جهت برگزاری شایسته برنامه های ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

شهروندان نگران تامین میوه شب عید نباشند/ توزیع میوه با قیمت مناسبت در ۱۶ جایگاه تعیین شده

فعالیت شبانه روزی گشت اورژانس اجتماعی شهرداری رشت در ایام نوروز

اعطای جوایز تشویقی برای پرداخت نقدی عوارض در روزهای پایانی سال

کاشت نهال در پارک های ابریشم و بهاران رشت

برپایی ایستگاه صلواتی به مناسبت شهادت امام علی النقی هادی (ع) توسط موکب خدام العتره شهرداری رشت

پیش بینی اسکان موقت مسافران نوروزی در پنج نقطه از شهر رشت

با اهدای اسباب بازی به کودکان نیازمند لبخند را به آن ها هدیه دهیم

مراسم روز درختکاری در پارک شهر رشت برگزار شد

رفع دغدغه کارکنان شهرداری رشت برای حقوق و مزایا

کد خبر: 43617 | تاریخ انتشار: ۱۴:۴۱:۲۸ - دوشنبه ۲۸ اسف ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ |

در نشست خبری اعضای شورای اسلامی رشت با اصحاب رسانه بیان شد:

خبرنگاران سربازان بی‌ادعا در عرصه اطلاع‌رسانی هستند/ رانت بازی در پروژه‌های پیمانکاری شهرداری رشت

در نشست خبری اعضای شورای اسلامی شهر رشت با اصحاب رسانه از خبرنگاران به‌عنوان سربازان بی‌ادعا در عرصه اطلاع‌رسانی نام‌برده شد.

 رئیس شورای اسلامی شهر رشت در ابتدای این جلسه با قدردانی از تلاش رسانه‌ها در پوشش اخبار شورا اظهار کرد: بابت پوشش درست، صادقانه و دقیق اخبار شورای رشت از رسانه‌ها تشکر می‌کنم.

سید امیرحسین علوی افزود: باگذشت چهار دهه از انقلاب باید به دنبال شهر ایده آل بوده و در مدیریت شهری به دنبال توسعه اقتصاد شهری هستیم.

وی با بیان اینکه از شفاف‌سازی هراسی نداریم گفت: مباحثی که اخیراً پیرامون پرداخت مالی به برخی از رسانه‌ها مطرح‌شده چالش‌هایی ایجاد کرده است.

رئیس شورای اسلامی رشت با اشاره به اینکه شهر رشت توان پرداختن به چالش جدیدی را ندارد بیان کرد: برخی از این پرداخت‌ها در قالب آگهی، مناقصه و غیره انجام‌شده و باید به‌گونه‌ای حرکت کنیم که جریانات به نفع شهر باشد.

علوی با اذعان به اینکه از صحت‌وسقم مطالبی که درباره پرداخت به رسانه‌ها مطرح شد اطمینان ندارد خاطرنشان کرد: برخی از این رسانه‌ها در قبال قراردادهای گذشته پیرامون انعکاس خبر مبالغی دریافت کرده‌اند و برخی‌ نیز بدون علت این مبالغ را دریافت کرده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه پرداختی‌ها به رسانه‌ها باید نظام‌مند شود گفت: کمیسیون فرهنگی و برنامه‌وبودجه شورای رشت در این حوزه ورود کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به مشکلات پیرامون نیروهای شرکتی و حجمی شهرداری رشت افزود: ساماندهی نیروهای حجمی و شرکتی شهرداری رشت دغدغه همه اعضای شورا بوده و در این راستا طرح ایجاد شرکتی در شهرداری رشت مطرح‌شده است.

علوی با اذعان به اینکه قرار نیست اعضای شورا رانت ایجاد کنند اظهار کرد: سیستم واگذاری پروژه‌ها به پیمانکاران مشخص بوده و درگذشته تلاش‌هایی به‌منظور ایجاد رانت در پروژه‌ها انجام شد اما در طی این مدت هیچ موردی مشاهده نشده و از رسانه‌ها تقاضا دارم چنانچه دراین‌باره اطلاعاتی در اختیاردارند شفاف مطرح کنند.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی رشت نیز در این جلسه با اشاره به عملکرد کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای رشت اظهار کرد: کمیسیون برنامه‌وبودجه شورا از هفت نفر عضو تشکیل‌شده و با درایت و همکاری مابین اعضای شورای اسلامی بودجه سال ۹۷ شهرداری در موعد مقرر بررسی و به تصویب رسید.

فرهام زاهد با بیان اینکه بودجه سال ۹۷ در مقایسه با سال ۹۶ افزایش چشمگیری نداشته است گفت: ۹۹۲ میلیارد تومان در قالب بودجه جاری و عمرانی برای سال ۹۷ مصوب شده است.

وی با تأکید بر اینکه بودجه سال آینده شهرداری به‌صورت واقعی تدوین‌شده است تصریح کرد: در سال گذشته در بودجه مصوب کدهای پیش‌بینی‌شده در بخش وام و غیره شهرداری رشت محقق نشد و شهردار رشت طی لایحه‌ای تقاضای خرید سهام بانک شهر رشت را مطرح و با این مهم هر زمان که شهرداری نیازمند دریافت تسهیلات و غیره باشد می‌تواند از این ظرفیت استفاده کند.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر رشت با اشاره به اینکه مدیران نباید عبوس باشند گفت: بنده اصلاح‌طلب هستم و ادبیاتم ادبیات گفتمان است و کسی را نقد غیرمنصفانه نمی‌کنم و معتقدم باید شادباشیم و عادی زندگی کنیم.

زاهد با اشاره به ساماندهی نیروهای حجمی و شرکتی شهرداری رشت بیان کرد: مشکلاتی قانونی دراین‌باره وجود دارد و قصد ساماندهی آنان را داریم.

وی افزود: در سال ۹۷ با تشکیل شرکتی نسبت به ساماندهی نیروهای شرکتی و حجمی اقدام کرده و معتقدم هر شخصی در قبال اشتباهاتش باید عذرخواهی کند.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر رشت با اشاره به اینکه انتظار تحقق بودجه سال ۹۷ شهرداری رشت را داریم گفت: با آرامشی که در شورا حاکم است امیدواریم در مسیر توسعه گام برداریم و همدلی و همراهی مابین اعضای شورا به پیشبرد اهداف شهری بیانجامد.

زاهد با بیان اینکه حضور رسانه‌ها به داشتن نمای شیشه‌ای و شفاف در عملکردها کمک می‌کند اظهار کرد: هراندازه این فضا شفاف‌تر باشد امکان بروز هرگونه اقدام نامیمون و نامبارک کاهش پیدا می‌کند و حضور خبرنگاران در همه جوامع الزامی است.

وی با اذعان به اینکه حضور در شورا تفننی و تفریحی نیست گفت: برای خدمت کردن به شهروندان به شورا ورود کرده و امیدوارم در سال جدید کینه و کدورتی وجود نداشته باشد.

عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر رشت نیز با تبریک پیشاپیش به مناسبت فرارسیدن سال نو اظهار کرد: خبرنگاران سربازان بی‌ادعا در عرصه اطلاع‌رسانی هستند.

محمدحسن علیپور با اشاره به اینکه همراهی رسانه‌ها در تحقق اهداف شورا ضروری است گفت: تاکنون به وعده‌هایمان عمل کرده‌ایم و امیدوارم با همراهی رسانه‌ها در ادامه مسیر نیز موفق باشیم.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای رشت نیز اصحاب رسانه را یاران و دوستان شورای شهر دانست و اظهار کرد: امروز رشت نیاز به آرامش دارد و همه ما به این شهر علاقه‌مند هستیم.

اسماعیل حاجی پور با اذعان به اینکه رسانه‌ها باید انتقاد سازنده کنند گفت: رسانه‌ها یار دوازدهم شورای رشت هستند و با همدلی و تعامل در راستای رفع کاستی‌ها گام برمی‌دارند.

 حاجی پور با اشاره به عملکرد کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای رشت بیان کرد: در این کمیسیون افراد توانمندی به‌عنوان مشاور انتخاب کرده‌ام.

وی با ابراز نگرانی از آمار تخلفات رانندگی در رشت تصریح کرد: طی ۷۲ ساعت ۳۲ هزار و ۷۰۰ مورد تخلف رانندگی توسط ۳۹ دستگاه دوربین در رشت ثبت‌شده است و به‌زودی ۱۰۰ دستگاه دوربین جدید با مشارکت بانک شهر خریداری و نصب می‌شود.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورا به بازسازی و نوسازی ناوگان تاکسی‌رانی رشت اشاره و تصریح کرد: قصد داریم از طریق پرداخت تسهیلات کم‌بهره به رانندگان تاکسی در رشت نسبت به نوسازی این ناوگان اقدام کنیم، در مرحله نخست از این پروژه ۱۸۰ دستگاه تاکسی جدید وارد ناوگان تاکسی‌رانی رشت می‌شود.

 حاجی پور با قدردانی از عملکرد رسانه‌ها در پوشش اخبار شورای رشت گفت: رسانه‌ها مثل آینه هستند و باید واقعیت‌ها را منعکس کرده و اعضای شورا نیز برای خدمت به شهر و شهروندان تلاش می‌کنند.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر رشت نیز با بیان اینکه اعضای شورا رشت باید به چرخه توسعه شهر سرعت بیشتری ببخشند اظهار کرد: امیدوارم دولت نیز در سال ۹۷ پاسخگوتر باشد و اختلاس‌ها و فسادهای مالی کاهش پیدا کند.

فاطمه شیرزاد با اشاره به نصب المان‌های نوروزی در رشت گفت: این المان‌ها طرح‌های شاد و جذابی دارند و امیدوارم موردپسند شهروندان و گردشگران واقع شود.

وی با بیان اینکه مدیران با انتقادات سازنده رسانه‌ها رفتارهای مدیریتی خود را اصلاح می‌کنند افزود: رفاه شهروندان و توسعه فضای سبز از اهداف کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی است.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت به پروژه تصفیه‌خانه سراوان اشاره و بیان کرد: اختصاص اسناد خزانه به ارزش ۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به تصفیه‌خانه سراوان اقدام خوبی است و زمین مناسب برای احداث تصفیه‌خانه و راه دسترسی به آن باید از طریق منابع طبیعی تأمین شود.

شیرزاد با بیان اینکه ظرفیت تصفیه‌خانه شیرآبه سراوان سه لیتر در ثانیه است گفت: با راه‌اندازی این تصفیه‌خانه بسیاری از مشکلات زیست‌محیطی ناشی از شیرآبه های زباله در سراوان برطرف می‌شود.

وی با اذعان به خرید تجهیزات موردنیاز برای سازمان آتش‌نشانی شهرداری رشت افزود: ۱۳ دستگاه خودروی سبک، نیمه سبک و سنگین برای سازمان خریداری‌شده و تعدادی از این خودروها نیز در حال حاضر آماده و بخشی از آن تا پایان فروردین سال ۹۷ تحویل سازمان آتش‌نشانی می‌شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت با اشاره به اینکه شهردار رشت بومی نیست تصریح کرد: اعضای شورا پشتیبان شهردار رشت هستند و تمام تذکرات به وی نیز در راستای توسعه شهر و حفظ منافع شهروندان انجام می‌شود.

شیرزاد با ابراز گلایه از عملکرد دولت درباره وضعیت دو رودخانه رشت خاطرنشان کرد: مردم گیلان و شهر رشت رأی بسیار بالایی به دولت دادند و انتظار دارند دولت به‌دوراز هرگونه سلایق حزبی و گروهی به رفع مشکلات بپردازد و متأسفانه از نخبگان گیلانی در بدنه دولت استفاده‌نشده است.

وی بهره‌برداری از سه ایستگاه آتش‌نشانی، راه‌اندازی درمانگاه بیماران هموفیلی، ایجاد باغ گل‌ها و غیره در رشت را از برنامه‌های سال ۹۷ کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت دانست.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی رشت نیز پیشاپیش فرارسیدن سال نو را تبریک و اظهار کرد: رسانه‌ها نقش تأثیرگذاری در جامعه دارند.

محمدحسن عاقل منش افزود: در جلسه امشب شورا می‌خواهم به‌عنوان یک شنونده عمل کرده و از سخنان رسانه‌ها استفاده کنم.

رئیس شورای اسلامی رشت در این جلسه با بیان اینکه از همراهی رسانه‌ها با شورا بسیار راضی هستم گفت: رسانه‌ها درباره شهر ایده آل و دیگر مباحث جریان سازی کنند.

 سید امیرحسین علوی با اشاره به اینکه رسانه‌ها توان مطالبه گری اجتماعی و جریان سازی را دارند تصریح کرد: رسانه‌ها نقد منصفانه کنند و مقتدرانه پیگیر مباحث باشند.

منبع: فارس

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه