نقد منصفانه باید بازتابی اصلاحی ارائه دهد

مدیرکل جدید راه و شهرسازی گیلان منصوب شد

تصویب دستورالعمل طرح ساماندهی آب بندان‌های گیلان

نیروهای راه‌آهن شمال به صورت رقابتی و با اولویت اشتغال گیلانی ها جذب می‌شوند

حل و فصل مشکلات شهرداری و شورای اسلامی شهرستان تالش در وزارت کشور

انتصاب اولین مدیرکل راه آهن شمال(۲)

به دنبال استفاده حداکثری از ظرفیت قطار در گیلان هستیم/ رئیس جمهور راه آهن گیلان را رسما افتتاح می کند

افتتاح راه‌آهن قزوین – رشت با ۱۸۰۰ میلیارد تومان هزینه

راه‌اندازی اولیه قطار در پنجشنبه هفته جاری

انتصابات جدید از سوی استاندار گیلان

سوت قطار در گیلان هفته آینده شنیده می شود

جنگل‌های شمال هم دارد نابود می‌شود / تا ۳۰ سال آینده، جنگلی نداریم

کد خبر: 43871 | تاریخ انتشار: ۱۳:۳۵:۰۰ - پنجشنبه ۹ فرو ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

برگزاری مراسم آئینی هر شب در پیاده راه فرهنگی رشت

حسین میرزایی ولدی با اشاره به فعالیت ایستگاه‌های اطلاع‌رسانی گردشگری در سطح شهرستان رشت در ایام نوروز اظهار کرد: اداره میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان رشت برای رعایت حال مسافران و میهمانان نوروزی در ورودی‌های شهر رشت، ایستگاه اطلاع‌رسانی را با حضور راهنمایان گردشگری برای آشنایی مسافران از مناطق و جذابیت‌های گردشگری شهرستان رشت دایر کرده است.

وی با اشاره به تأکیدات استاندار گیلان و فرماندار رشت مبنی بر فعالیت واحدهای بوم گردی در روستاها گفت: راهنمایی مسافران برای دیدن و اسکان در مناطق بوم گردی نیز از برنامه‌های ایستگاه‌های اطلاع‌رسانی گردشگری است.

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان رشت با اشاره به برپایی ۲۰ غرفه صنایع‌دستی در کنار ایستگاه‌های اطلاع‌رسانی بیان کرد: نمایشگاه صنایع‌دستی و غذای محلی در پارک ملت با ۲۰ غرفه، نمایشگاه صنایع‌دستی در هتل گیلان و میدان شهرداری، ورودی جاده رشت به خمام (روبه روی بازار ماهی‌فروشان) با حدود ۲۰ غرفه و نیز جاده رشت به فومن در مسیر امام‌زاده هارون در راستای گردشگری مذهبی، در نظر گرفته‌شده است.

میرزایی با اشاره به برگزاری نمایشگاه در بافت تاریخی میدان شهرداری رشت با برنامه «شب‌های روشن» تصریح کرد: در این نمایشگاه علاوه بر غرفه‌های صنایع‌دستی هر شب از ساعت ۲۲ برنامه‌هایی با عنوان «شب بازار» شروع به فعالیت می‌کند که مراسم لافند بازی، ساز و سورنا، در راستای برنامه‌های آئینی شهرستان رشت ازجمله آن‌هاست.

وی هدف از برگزاری مراسمات و نمایشگاه‌های مختلف را آشنایی با صنایع‌دستی و آئین سنتی شهرستان رشت عنوان کرد و افزود: بازدید گردشگران از روستاهای هدف گردشگری نیز از اهداف این اداره است تا گردشگران در آن روستاها اقامت کرده و صرفاً رشت را به‌عنوان مرکز تردد انتخاب نکنند.

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان رشت با تأکید بر اینکه تمامی دستگاه‌ها در تلاش هستند تا با میزبانی مطلوب شاهد ماندگاری مسافران و ترغیب دیگر گردشگران برای سفر به رشت باشند گفت: برگزاری تورهای رشت گردی با استفاده از یک اتوبوس که به‌صورت سنتی نقاشی شده از دیگر برنامه‌ها برای بازدید گردشگران از اماکن دیدنی رشت است.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه