ابهام در اولویت بندی هزینه ها/به بهانه شهر خلاق غذا آلوده ترین رودخانه جهان را نشان مهمانها بدهیم؟

دم خروس بیرون زد/نیروهای قراردادی در آستانه جمع آوری طومار به جهت بی عدالتی/نصرتی در تاریخ ۲۷دی نودوشش برای استخدام ماهپسند نامه زده بود؟

پاسخ یک فعال محیط زیست به واکنش مدیر عامل پسماند گیلان

اعلام محدودیت ترافیکی در روزهای تاسوعا و عاشورا درشهر رشت

اقامه نماز ظهر عاشورا به امامت آیت‌الله فلاحتی در میدان شهدای ذهاب رشت

گزارش تصویری از هیئت عزاداری کارکنان شهرداری و شورای اسلامی شهر

پیام تسلیت علی بهارمست به مناسبت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی

استخدام کارکنان شهرداری ها بدون رعایت ضوابط استخدامی غیر ممکن است!

گزارشی از تاثیر ثبت رشت در شبکه جهانی خوراک بر اقتصاد شهروندان

استخدام سوگلی های شهرداری و شورا بصورت پنهانی + نامه اعضای شورا

همکاری لازم شهروندان با پاکبانان جهت حفظ نظافت معبرهای عمومی و فرعی

دانشگاه علوم پزشکی گیلان ۷۲ میلیارد بدهی دارد

کد خبر: 43886 | تاریخ انتشار: ۱۴:۳۵:۱۰ - پنجشنبه ۹ فرو ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

مراجع قضایی گیلان با هنجارشکنان روز طبیعت به‌شدت برخورد می‌کنند

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان گیلان گفت:‌ مراجع قضایی گیلان با آسیب زنندگان به طبیعت و هنجارشکنان روز ۱۳ فروردین با قاطعیت کامل برخورد می‌کنند.

احمد آقایی اظهار داشت:‌ با توجه به در پیش بودن روز ۱۳ فروردین و پاسداشت روز طبیعت دستگاه قضایی استان گیلان با هنجارشکنان و کسانی که درصدد آتش‌زدن و یا تخریب محیط زیست بر آیند با قاطعیت و شدت برخورد می‌کند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان گیلان بیان داشت:‌ قانونگذار بر طبق ماده ۶۷۵ قانون مجازات اسلامی برای کسانی که در سطح جنگل‌ها،‌ مراتع و اراضی ملی آتش‌سوزی ایجاد کنند از ‌۲ تا ۵ سال حبس در نظر گرفته است.

آقایی با بیان اینکه قانونگذار با افرادی که بخواهند برای مردم ایجاد مزاحمت کنند نیز به‌شدت برخورد می‌کند ابراز داشت:‌ برطبق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی تخریب و آلوده کردن محیط زیست جرم تلقی می‌شود و توسط دستگاه قضایی با خاطیان آن قاطعانه برخورد می‌شود.

وی از گشت‌های ویژه برخورد با متخلفان در روز ۱۳ فروردین خبر داد و تصریح کرد: ‌جهت صیانت از طبیعت و حفظ انفال،‌ دستگاه قضایی به کمک ضابطان قضایی،‌ نیروی انتظامی،‌ بسیج،‌ یگان حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی اقدام به برگزاری گشت‌های مشترک در روز طبیعت می‌کند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان گیلان عنوان کرد:‌ در این گشت‌های مشترک با کسانی که نسبت به طبیعت بداخلاقی کنند یا در جهت ایجاد حریق ‌در جنگل، آلوده کردن محیط زیست ‌و‌ تخریب آن اقدام کنند بر طبق مقررات، برخوردهای قانونی انجام می‌شود.

آقایی با بیان اینکه دستگاه قضایی همواره در کنار مردم قرار دارد خاطرنشان کرد:‌ اکثر مردم در ‌نوع رفتار با طبیعت اطراف خود از نجابت، اصالت‌ و فرهنگ بسیار بالایی برخوردارند بنابراین انتظار داریم همکاری لازم را در جهت حفظ محیط زیست و معرفی خاطیان به مراجع ذیربط داشته باشند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان گیلان اظهار داشت:‌ نکوداشت آئین سنتی و کهنی همچون ۱۳ فروردین که از گذشتگان دور برای همه ما به ودیعه نهاده شده است باید به فرصتی برای ایجاد آشتی و دوستی با طبیعت و محیط زیست تبدیل شود.

منبع: تسنیم

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه