عیدی مخابرات به مشترکین تلفن ثابت

فهرست خدمت رسانی بانک‌ها و بیمه‌ها در ایام نوروز

راه آهن موجب توسعه و بهبود اقتصادی است

یک فروند کشتی در بندر شهید رجایی غرق شد

توجه به حوزه‌های خدماتی اولویت سال ۹۸ شورای شهر رشت است

آماده باش بالغ بر ۳۰۰ آتش نشان در چهارشنبه سوری

بیماری پنهان که راه رفتن را برایتان دشوار می‌کند

توصیه‌های محیط زیستی برای مراسم چهارشنبه‌ سوری

افزایش فرصت دوماهه برای متقاضیان صدور پروانه با نرخ سال ۹۷

۱۲رویداد مهم سیاسی سال ٩٧

آخرین جزئیات تعیین حقوق کارگران در سال ۹۸

۴۷۰۰ میلیارد تومان تفاهم‌نامه در سفر رئیس جمهور به گیلان امضاء شد

کد خبر: 43886 | تاریخ انتشار: ۱۴:۳۵:۱۰ - پنجشنبه ۹ فرو ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

مراجع قضایی گیلان با هنجارشکنان روز طبیعت به‌شدت برخورد می‌کنند

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان گیلان گفت:‌ مراجع قضایی گیلان با آسیب زنندگان به طبیعت و هنجارشکنان روز ۱۳ فروردین با قاطعیت کامل برخورد می‌کنند.

احمد آقایی اظهار داشت:‌ با توجه به در پیش بودن روز ۱۳ فروردین و پاسداشت روز طبیعت دستگاه قضایی استان گیلان با هنجارشکنان و کسانی که درصدد آتش‌زدن و یا تخریب محیط زیست بر آیند با قاطعیت و شدت برخورد می‌کند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان گیلان بیان داشت:‌ قانونگذار بر طبق ماده ۶۷۵ قانون مجازات اسلامی برای کسانی که در سطح جنگل‌ها،‌ مراتع و اراضی ملی آتش‌سوزی ایجاد کنند از ‌۲ تا ۵ سال حبس در نظر گرفته است.

آقایی با بیان اینکه قانونگذار با افرادی که بخواهند برای مردم ایجاد مزاحمت کنند نیز به‌شدت برخورد می‌کند ابراز داشت:‌ برطبق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی تخریب و آلوده کردن محیط زیست جرم تلقی می‌شود و توسط دستگاه قضایی با خاطیان آن قاطعانه برخورد می‌شود.

وی از گشت‌های ویژه برخورد با متخلفان در روز ۱۳ فروردین خبر داد و تصریح کرد: ‌جهت صیانت از طبیعت و حفظ انفال،‌ دستگاه قضایی به کمک ضابطان قضایی،‌ نیروی انتظامی،‌ بسیج،‌ یگان حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی اقدام به برگزاری گشت‌های مشترک در روز طبیعت می‌کند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان گیلان عنوان کرد:‌ در این گشت‌های مشترک با کسانی که نسبت به طبیعت بداخلاقی کنند یا در جهت ایجاد حریق ‌در جنگل، آلوده کردن محیط زیست ‌و‌ تخریب آن اقدام کنند بر طبق مقررات، برخوردهای قانونی انجام می‌شود.

آقایی با بیان اینکه دستگاه قضایی همواره در کنار مردم قرار دارد خاطرنشان کرد:‌ اکثر مردم در ‌نوع رفتار با طبیعت اطراف خود از نجابت، اصالت‌ و فرهنگ بسیار بالایی برخوردارند بنابراین انتظار داریم همکاری لازم را در جهت حفظ محیط زیست و معرفی خاطیان به مراجع ذیربط داشته باشند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان گیلان اظهار داشت:‌ نکوداشت آئین سنتی و کهنی همچون ۱۳ فروردین که از گذشتگان دور برای همه ما به ودیعه نهاده شده است باید به فرصتی برای ایجاد آشتی و دوستی با طبیعت و محیط زیست تبدیل شود.

منبع: تسنیم

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه