انعقاد قرارداد طراحی، ساخت، تجهیز و بهره برداری شهربازی پارک قدس رشت

 رژه اتوبوس های جدید در روز حمل و نقل /سرویس رایگان اتوبوسرانی بمناسبت روز رشت

بروکراسی اداری علت عدم دریافت بودجه قطار شهری

آشتی شهروندان با شهرداری، افزایش کیفیت آسفالت معابر و ایجاد تعامل با هدف جذب سرمایه‌گذار اولویت‌های شهردار منتخب رشت

رشت شهر اولین ها در قطار شهری خواهد شد

کره جنوبی از تحریم ها معاف شده است/ استقبال از خواهر خواندگی بین رشت و یکی از شهرهای کره

توضیحات مدیریت اجرایی ارتباط با رسانه ها در حوزه شهردار رشت درباره گزارش خبری پایگاه تحلیلی خبری خبر راست

فساد در شهرداری رشت ریشه‌کن می‌شود/ از امروز همه با همکاری و همدلی برای رفع مشکلات رشت تلاش کنیم

همایش “راه اندازی یک کسب و کار موفق” برگزار شد

انعقاد قرارداد ۱۶ پروژه عمرانی به ارزش بیش از ۳۷۵ میلیارد ریال، ۲ قرارداد در حوزه سرمایه گذاری به مبلغ بیش از ۶ میلیارد ریال و قرارداد خرید اتوبوس به مبلغ ۱۲۸ میلیارد ریال

درخواست عجیب مدیر روابط عمومی شهرداری از سرپرست شهرداری رشت!

۶ گزینه نهایی شهرداری رشت اعلام شد+اسامی

کد خبر: 43971 | تاریخ انتشار: ۱۴:۲۹:۰۰ - چهارشنبه ۱۵ فرو ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

رضا رسولی:

لزوم وجود دیدگاه شهروند محور در ساز و کار مدیریت و اجرای پروژه های شهرداری

چهارشنبه ۱۵ فروردین شصت و سومین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری با دستور “بحث و بررسی در مورد کنترل و نظارت بر رعایت اولویتهای پروژه های مصوب شورای اسلامی” در تالار شورای شهر رشت برگزار شد.
رییس کمیسیون عمران با تبریک سال جدید و تقدیر از عملکرد اعضا و مشاورین کمیسیون عمران، کارنامه این کمیسیون در سال گذشته را مثبت ارزیابی کرده و ادامه رویکرد شش ماهه اول را در سال پیش رو خواستار شد.
وی با اشاره به حجم مصوبات شورا در شش ماهه نخست علی الخصوص در حوزه عمرانی و با ذکر این موضوع که برای اولین بار در عمر شورای شهر اولویت بندیهای کارشناسی در زمینه بودجه عمرانی بدین شکل با دقت صورت گرفته از لزوم نظارت بر انجام پروژه های عمرانی و تحقق بودجه در تکمیل این روند یاد کرد.
رسولی با بیان این موضوع که در لایحه شفاف سازی که مورد تصویب شورای شهر قرار گرفت بخش مهمی در مورد کنترل پروژه وجود دارد که تاکنون به آن توجه لازم صورت نگرفت فقدان وجود ساختار کنترل پروژه را علتی جهت ایراد لطمات قابل توجهی به پروژه های شهرداری دانست که باید سریعا برای آن راهکاری کارشناسی و اجرایی مدون کرد.
وی با تاکید بر اهمیت ایجاد زیرساخت های لازم در این باره خواستار ایجاد فضایی جهت بررسی و نظارت بروز اعضای شورا،شهردار و مدیران شهری بر روند پروژه ها شد.
رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری با ذکر این مطلب که باید از توان مشاورین توانای کمیسیون عمران در بحث نظارت بر پروژه ها استفاده کرد بر لزوم تعیین تکلیف و چگونگی ارائه خدمات ۵۳ گانه شهرداری با مکانیزم نظارتی تعریف شده تاکید کرد.
عضو شورای پنجم رسیدگی به معضلات زیست محیطی همچون لندفیلد سراوان و رودخانه های شهر را زیر نظر کارگروههای تشکیل شده در کمیسیون عمران جزو اولویتهای سال جاری دانست.
دکتر رسولی با اشاره به عنوان شهر شبهای روشن، این موضوع را فرصتی ایجاد شده از سوی فرهنگ غنی شهروندان دانست که مدیران شهری باید با نبوغ و اجرای ایده های نوین از این ظرفیت حداکثر استفاده را کرده و این پتانسیل منحصر به رشت را مبدل به فرصتی برای بهره برداری کنند. وی با ذکر این موضوع که استفاده از ظرفیتهای بخش خصوصی باعث اقتصادی شدن سیستم مدیریت شهری خواهد شد ایجاد فضای سرمایه گذاری و جذب افرادی که تمایل به این مهم در شهر را دارند جزو وظایف سازمان سرمایه گذاری شهرداری دانست که باید به آن توجه ویژه کرد.
رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری انجام پروژه هایی همچون بازگشایی معابر را که در کنار کمک به حل مشکلات ترافیکی با ارتقای تقاضای صدور پروانه ساخت و ساز در معابر آزاد شده باعث درآمد زایی برای شهرداری خواهد شد را از اولویتهای سال جاری دانست و با اشاره به لزوم اتمام پروژه های عمرانی در زمان بندی مقرر نظارت صحیح را حلقه مفقوده مدیریت شهری در رشت دانست.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه