عیدی مخابرات به مشترکین تلفن ثابت

فهرست خدمت رسانی بانک‌ها و بیمه‌ها در ایام نوروز

راه آهن موجب توسعه و بهبود اقتصادی است

یک فروند کشتی در بندر شهید رجایی غرق شد

توجه به حوزه‌های خدماتی اولویت سال ۹۸ شورای شهر رشت است

آماده باش بالغ بر ۳۰۰ آتش نشان در چهارشنبه سوری

بیماری پنهان که راه رفتن را برایتان دشوار می‌کند

توصیه‌های محیط زیستی برای مراسم چهارشنبه‌ سوری

افزایش فرصت دوماهه برای متقاضیان صدور پروانه با نرخ سال ۹۷

۱۲رویداد مهم سیاسی سال ٩٧

آخرین جزئیات تعیین حقوق کارگران در سال ۹۸

۴۷۰۰ میلیارد تومان تفاهم‌نامه در سفر رئیس جمهور به گیلان امضاء شد

کد خبر: 44126 | تاریخ انتشار: ۲۲:۵۹:۰۱ - دوشنبه ۲۰ فرو ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

خروجی کمپ اقامتی و مسافرتی پارک ملت رشت چه بوده است؟

 

 

همواره اسکان مناسب  گردشگران یکی از دغدغه های مسئولین بوده تا بتوانند با ایجاد فضای اقامتی مناسب هم برای شهروندان و هم برای مسافران شرایط مطلوبی ایجاد کنند.

در شهر رشت نیز مسئولین شهری با ایجاد کمپ اقامتی و مسافرتی پارک ملت رشت در سالهای گذشته در صدد این بودند تا در کنار انتفاع از این موضوع گوشه ای از دغدغه های مسافران را نیز رفع نمایند.

با این وصف آیا کمپ اقامتی و مسافرتی پارک ملت رشت خروجی مناسبی برای شهروندان و شهرداری داشته است و توانسته هدف مورد نظر را محقق سازد؟

در حالی کمپ اقامتی و مسافرتی پارک ملت رشت در مرکز شهر قرار گرفته است که در نقاط مختلف دنیا، از کمپ ها در دل طبیعت و یا در خارج از محدوده شهری استفاده می شود.

اما متاسفانه در شهر رشت به دلیل منافع برخی افراد این کمپ در درون بوستان ملت از دل زمین خارج شده است. در سال های گذشته این مکان همواره مورد انتقاد شهروندان بوده و به نظر نمی رسد فعالیت آن جز افزایش بار ترافیکی آورده دیگری برای رشت داشته باشد.

شنیده ها هم حکایت از آن دارد که برخی اعضای شورای شهر به شدت پیگیر آن هستند تا بدون توجه به خروجی کمپ اقامتی و مسافرتی پارک ملت رشت این کمپ را به صورت ترک تشریفات به برخی از افراد خاص واگذار کنند.
منطق حکم می کند که از فضای موجود در مرکز شهر برای افزایش فضای سبز و یا اماکن تفریحی استفاده شود؛ با این اوصاف آیا بهتر نیست که شهرداری رشت به جای راه اندازی یک کمپ در دل شهر، فضای مناسبی را در محدوده بیرونی شهر جانمایی کند تا علاوه بر کاهش بارترافیکی منطقه، مسافران از طبیعت شهر رشت لذت ببرند؟

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه