مصرف ماهی از ابتلا به پارکینسون جلوگیری می کند

هرآنچه باید درخصوص عصب‌کشی دندان‌ها بدانید

با دوستان خوب مراوده داشته باشید، شاد و سالم بمانید

آب مروارید شایع‌ترین بیماری چشم در دوران سالمندی

کمبود ۴۶ تا ۱۰۰ درصدی ویتامین D در کودکان ایرانی

امکان استعلام آخرین مالک سیم کارت موبایل ممکن شد

تولید نانو ذرات طلا با آب

جزئیات جذب سرباز معلم برای سال تحصیلی ۹۸-۹۷

واریز سود سهام عدالت مشمولان هفته آینده پایان می یابد

واکنش علی کریمی پس از پیروزی بر فولاد ؛ سپیدرود ماندنی شد

خسارت ۳۰ درصدی سرمازدگی به چین بهاره چای/ صندوق بیمه کشاورزی خسارت چایکاران را می‌دهد

شورایاری ها و برون رفت از مشکلات شهری

کد خبر: 44126 | تاریخ انتشار: ۲۲:۵۹:۰۱ - دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

خروجی کمپ اقامتی و مسافرتی پارک ملت رشت چه بوده است؟

 

 

همواره اسکان مناسب  گردشگران یکی از دغدغه های مسئولین بوده تا بتوانند با ایجاد فضای اقامتی مناسب هم برای شهروندان و هم برای مسافران شرایط مطلوبی ایجاد کنند.

در شهر رشت نیز مسئولین شهری با ایجاد کمپ اقامتی و مسافرتی پارک ملت رشت در سالهای گذشته در صدد این بودند تا در کنار انتفاع از این موضوع گوشه ای از دغدغه های مسافران را نیز رفع نمایند.

با این وصف آیا کمپ اقامتی و مسافرتی پارک ملت رشت خروجی مناسبی برای شهروندان و شهرداری داشته است و توانسته هدف مورد نظر را محقق سازد؟

در حالی کمپ اقامتی و مسافرتی پارک ملت رشت در مرکز شهر قرار گرفته است که در نقاط مختلف دنیا، از کمپ ها در دل طبیعت و یا در خارج از محدوده شهری استفاده می شود.

اما متاسفانه در شهر رشت به دلیل منافع برخی افراد این کمپ در درون بوستان ملت از دل زمین خارج شده است. در سال های گذشته این مکان همواره مورد انتقاد شهروندان بوده و به نظر نمی رسد فعالیت آن جز افزایش بار ترافیکی آورده دیگری برای رشت داشته باشد.

شنیده ها هم حکایت از آن دارد که برخی اعضای شورای شهر به شدت پیگیر آن هستند تا بدون توجه به خروجی کمپ اقامتی و مسافرتی پارک ملت رشت این کمپ را به صورت ترک تشریفات به برخی از افراد خاص واگذار کنند.
منطق حکم می کند که از فضای موجود در مرکز شهر برای افزایش فضای سبز و یا اماکن تفریحی استفاده شود؛ با این اوصاف آیا بهتر نیست که شهرداری رشت به جای راه اندازی یک کمپ در دل شهر، فضای مناسبی را در محدوده بیرونی شهر جانمایی کند تا علاوه بر کاهش بارترافیکی منطقه، مسافران از طبیعت شهر رشت لذت ببرند؟

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه