درخواست عجیب مدیر روابط عمومی شهرداری از سرپرست شهرداری رشت!

۶ گزینه نهایی شهرداری رشت اعلام شد+اسامی

۱۳+۱ گزینه برای تصدی شهرداری رشت معرفی شدند

از نامه ۷ عضو شورا برای تسریع انتخاب شهردار تا تداوم لابی ها

زنگ مهر و مقاومت در دبیرستان شهید بهشتی رشت نواخته شد

تصمیم گیری درباره میزبانی شهر خلاق به شورای شهر رشت واگذار شد

شهردار بومی انتخاب ویژه شورانشینان رشت

حل مشکلات ترافیک شهر با تقویت سیستم انبوه بر در آینده نزدیک

رویکرد نمایش خیابانی دائمی رشت اجرای نمایشهای مذهبی و آیینی خواهد بود

اعضای کمیسیون های شورا انتخاب شدند

سندروم “خود درجه یک پندارى” مزمن!

وزیر کشاورزی از دخالت وزیر صنعت و معدن نگران است/از وضعیت صنعت و کشاورزی در گیلان گله‌مند هستیم/در گمرکات به تاجر زور گفته می‌شود

کد خبر: 44210 | تاریخ انتشار: ۹:۳۲:۵۴ - پنجشنبه ۲۳ فرو ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

رضا رسولی: اجرای برنامه عملیاتی بهبود روکش آسفالت اولویت کمیسیون عمران در سال جاری

شصت و پنجمین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری چهارشنبه ۲۲ فروردین با دستور:
-بررسی نحوه اجرایی شدن طرح بهبود کیفیت روکش آسفالت معابر شهری
در تالار شورا برگزار گردید.
رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری با بیان این مطلب که در سالهای اخیر یکی از معضلات موجود در شهر که باعث نارضایتی بحق شهروندان میباشد وضعیت نابسامان و بی کیفیت روکش آسفالت معابر و خیابانها میباشد.
رسولی با اشاره به اینکه در شش ماه اول عمر شورای پنجم کمیسیون عمران و توسعه شهری با درک این معضل با استفاده از مشاورین کارشناس خود اقدام به تدوین طرح و برنامه عملیاتی در این باره موسوم به سند بهبود کیفیت روکش آسفات معابر شهر کرده و پس از بررسی های آکادمیک و ایجاد یک ساختار اجرایی به طرحی مناسب و قابل اجرا دست یافت که مورد تصویب شورای پنجم نیز قرار گرفت.
این پیگیری ها و تصویب و حمایت از این طرح نشان از عزم جدی اعضای شورا در بهبود کیفیت آسفالت شهر دارد.
رییس کمیسیون عمران با ذکر این مورد که در سالهای اخیر همواره مبالغ هنگفتی برای آسفالت معابر هزینه میشد لیکن نتیجه نهایی به دلایلی از قبیل کیفیت پایین قیر،نبود نظارت و عدم اجرای کارشناسی پروسه آسفالت و فقدان امکانات لازم مکانیزه قابل قبول نبود شهروندان همواره در این زمینه با مشکلات متعددی روبرو بودند.
وی افزود سند بهبود کیفیت آسفالت در هفت بند به صورت جامع و با دیدگاهی کارشناسی با شناسایی همه نقاط ضعف موجود و ارایه راهکارهای و رفع نواقص تبدیل به مرجع ای قابل اتکا برای موضوع آسفالت شده است و شهرداری و مناطق آن موظف به پیروی از این سند میباشند.
در ادامه زاهد با تایید سخنان رسولی در ضرورت بهبود کیفیت آسفالت وضعیت کنونی را در شان شهروندان رشت ندانسته و خواستار تغییر رویکردی عملیاتی در حوزه آسفالت شد.
رییس کمیسیون برنامه و بودجه با تاکید بر این موضوع که باید متولی اصلی آسفالت شهر مشخص شود بر بکارگیری پیمانکاران مجرب و خوش سابقه که مجز به ماشین آلات بروز و نیروی تخصصی در زمینه آسفالت هستند شد.
وی در ادامه با بیان این مطلب که در موضوع آسفالت باید با یک الگو و مدل کارامد پروژه ها را جلو ببریم از تقویت لجستیکی معاونت عمران به عنوان وظیفه مدیریت شهری و شورا و هزینه کرد این معاونت از روی اولویتهای موجود را خط مشی صحیح این سازمان در انجام پروژه ها علی الخصوص آسفالت صحیح معابر دانست.
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه