ابهام در اولویت بندی هزینه ها/به بهانه شهر خلاق غذا آلوده ترین رودخانه جهان را نشان مهمانها بدهیم؟

دم خروس بیرون زد/نیروهای قراردادی در آستانه جمع آوری طومار به جهت بی عدالتی/نصرتی در تاریخ ۲۷دی نودوشش برای استخدام ماهپسند نامه زده بود؟

پاسخ یک فعال محیط زیست به واکنش مدیر عامل پسماند گیلان

اعلام محدودیت ترافیکی در روزهای تاسوعا و عاشورا درشهر رشت

اقامه نماز ظهر عاشورا به امامت آیت‌الله فلاحتی در میدان شهدای ذهاب رشت

گزارش تصویری از هیئت عزاداری کارکنان شهرداری و شورای اسلامی شهر

استخدام کارکنان شهرداری ها بدون رعایت ضوابط استخدامی غیر ممکن است!

گزارشی از تاثیر ثبت رشت در شبکه جهانی خوراک بر اقتصاد شهروندان

استخدام سوگلی های شهرداری و شورا بصورت پنهانی + نامه اعضای شورا

همکاری لازم شهروندان با پاکبانان جهت حفظ نظافت معبرهای عمومی و فرعی

دانشگاه علوم پزشکی گیلان ۷۲ میلیارد بدهی دارد

آغاز به کار تنها سامانه کشوری سیار خونگیری در رشت

کد خبر: 44625 | تاریخ انتشار: ۱۳:۰۵:۴۵ - دوشنبه ۳ ارد ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

معاون بازاریابی و تنظیم بازار سازمان چای مطرح کرد:

خسارت ۳۰ درصدی سرمازدگی به چین بهاره چای/ صندوق بیمه کشاورزی خسارت چایکاران را می‌دهد

معاون بازاریابی و تنظیم بازار سازمان چای کشور می‎گوید که سرمای نابهنگام اخیر به ۳۰ درصد محصول در چین بهاره خسارت وارد کرده است.چین اول بهاره ۴۵ درصد تولید سال برگ سبز چایکاران را شامل می‌شود.

مهندس گودرزخردادپور معاون بازاریابی و تنظیم بازار سازمان چای کشور گفت:« با توجه به بررسی‌های انجام گرفته در شهرستان‌های مختلف چایخیز گیلان و مازندران، سرمای دیررس بهاره سبب آسیب رساندن باغات چای در دامنه کوه‌ها و به ویژه مناطق جلگه‌ای شده است. این سرما همچنین سبب تاخیر در رشد شاخساره‎های بوته‌ها در ارتفاعات نیز شده است. بطور کلی با عنایت به اینکه چین اول بهاره ۴۵ درصد تولید سال برگ سبز چای را به خود اختصاص می‌دهد براساس بررسی‌های انجام گرفته توسط کارشناسان سازمان چای کشور، نظر بر آنست که حدوداً به ۳۰ درصد محصول در چین بهاره خسارت وارد شده است.»

گودرز خرداد پور

او افزود: «خسارت حدود ۳۰ درصدی وارد شده در چین اول در کل می‌تواند تاثیر در میزان تولید برگ سبز چای در سال ۹۷ داشته باشد. اما با توجه به بهزراعی انجام گرفته در باغات چای و شرایط جوی مناسب میزان خسارت در دور برداشت‌های بعدی ممکن است جبران شود. بنابراین در پایان دوره بهره برداری و با میزان برداشت برگ سبز چای سال ۹۷ به طو صریح می‌توان به آن رسید.»

پیش از این ذبیح الله نیکفر لیالستانی نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل هم گفته بود با اعلام ارزیابی سازمان چای از میزان خسارت‌های وارده به چایکاران نمایندگان مجلس هم پیگیر خواهند بود تا این خسارات‌ها جبران شود.

خردادپور درباره تهمیدات لازم برای جبران خسارت‌های وارد شده به چایکاران گفت:« سازمان چای کشور با هماهنگی صندوق توسعه صنعت چای کشور و توسط تعاونی چایکاران غنچه‌های طلایی شمال کشور جهت حمایت و پشتیبانی از چایکاران گیلان و مازندران اقدام به بیمه فراگیر کرده است. که این عمل می‌تواند با تعیین دقیق میزان خسارت وارده اقدام‌های لازم صورت گیرد»

او افزود: «بر اساس روال سنوات قبل، سازمان چای کشور گزارش کارشناسی خود را به صندوق بیمه کشاورزی اعلام نموده است لذا اقدامات لازم نسبت به جبران خسارت چایکاران از طریق صندوق بیمه به عمل می‌آید.»

معاون بازاریابی و تنظیم بازار سازمان چای کشور درباره حواشی پیش آمده برای جلسه کارگروه کمیته چای و اظهارات استاندار گیلان در این جلسه  گفت: جلسه کارگروه استاندار محترم  گیلان با توجه به شناخت از صنعت چای کشور و اعلام نظرهای مختلف انجام گرفته در خصوص تولید و بازرگانی چای داخل توسط اعضا کارگروه در یک جمع بندی کلی، اعلام کردند با در نظر گرفتن میزان تولید و فروش می‌باید تمهیدات مناسبی برای فروش چای داخلی با بهره گیری از روش‌های جدید و نوین با در نظر گرفتن نظرات کارشناسی دستگاههای نظارتی از جمله استاندارد، غذا و دارو و سازمان چای انجام پذیرد به نحوی که چای سالم و رقابت پذیر در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد. بنابراین سازمان نیز معتقد است چای داخلی می‌باید دارای کیفیت مناسب بوده تا ضمن اقبال مصرف کننده به چای داخل، باعث رونق اقتصادی و شکوفایی بیشتر صنعت چای شود.»

خرداد پور در پاسخ به این انتقاد که برخی از فعالان صنعت چای می‌گویند در کارگروه کمیته چای صدای مخالف حدف شده است،گفت:«با توجه به اینکه اکثر نمایندگان تشکل‌ها و دستگاه‌های مختلف در جلسه کارگروه چای شرکت داشته‌اند نظر به اهمیت این محصول و نقش آن در اشتغال، معیشت و اقتصاد کشور و استان ضروری به نظر می‌رسد که تشکل‌های مذکور جلسه تخصصی داخلی برگزار نموده و ماحصل آن را نمایندگان کارگروه در جلسات چای پیگیری نمایند ضمن آنکه در این کارگروه می‌توان حسب مورد و براساس دستور کار جلسه از افراد دیگر دعوت به عمل آورد و از نظرات آنها بهره‌مند شد.»

منبع: نوش آنلاین

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه