ابلاغیه انجام معاملات شهرداری رشت از طریق سامانه تدارکات دولت ستاد

چهره رشت در بهار ۹۸ متفاوت از گذشته خواهد بود

شورای شهر رشت زیر سایه خطر انحلال

داش مشتی شورای رشت بارقه های امید را زنده کرد

گزارش تصویری برگزاری جلسه کمیته فنی پروژه تراموا

دیدار مدیر منطقه یک شهرداری رشت به همراه کارکنان شاهد و ایثارگر با فرمانده لشکر سپاه قدس گیلان

انتصاب مهرداد عیسی پور به عنوان سرپرست منطقه سه شهرداری رشت

مدیر حقوقی شهرداری رشت به نقل از دادنامه دیوان عدالت اداری از بلامانع بودن به‌کارگیری پاره‌وقت و ساعتی بازنشستگان در دستگاه‌های اجرایی خبر داد

ایجاد فرصت مطلوب جهت سرمایه گذاری در حوزه ساخت و ساز

گزارش تصویری جلسه درآمدی مناطق شهرداری رشت

عزم جدی شورا و شهرداری برای راه اندازی تراموا در رشت

راه اندازی تراموا مطالبه عمومی شهروندان رشت

کد خبر: 44699 | تاریخ انتشار: ۱۱:۰۲:۲۶ - پنجشنبه ۶ ارد ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

رضا رسولی: توسعه مدرن شهری راهکار حل معضلاتی همچون اشتغال

شصت و هفتمین جلسه کمیسیون توسعه و عمران شهری شورا، به منظور بررسی و تکمیل آبنمای بوستان ملت در تالار شورا برگزار گردید.

در این جلسه که با حضور مشاور اجرای آبنما و مدیر منطقه ۳ تشکیل شد، عنوان گردید که عمده ترین مشکل فعلی آبنما، راه اندازی یک کمپکت برق و ایجاد پارکینگ است.

کحالی مدیر منطقه تاکید کرد: برای راه اندازی فاز ۱و ۲ تاکنون اختیاری به شهرداری منطقه داده نشده است.

ضمن اینکه شهرداری برای راه اندازی پارکینگ برنامه دارد، هرچند که باید برای ایجاد پارکینگ تالار شهر هم همین فشارها باشد که بنظر می رسد تاکنون انجام نشده است.

 

رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری با اشاره به قرارداد این آبنما گفت: اشکال در اجرای عملکرد آبنما مورد اعتراض شهروندان است و امروز با حضور مجری پروژه خواستار بررسی و رفع نواقص هستیم.

رضا رسولی افزود: امکان جابجایی آبنما و هزینه های محتمل جانبی نیز می باید بررسی گردد. ضمن اینکه عدم وجود پارکینگ نگرانی های اجتماعی و اعتراض نیروی انتظامی را هم در پی داشته است.

 

مدیر منطقه ۳ در مورد امکان ایجاد پارکینگ در محوطه بوستان ملت گفت: محوطه کمپینگ می توان ۲۷۵ پارکینگ ایجاد کرد.

کحالی، افزود: بوستان ملت را باید یک مجموعه بهم پیوسته و از بالا دید و برای تشریح این دیدگاه فیلمبرداری هوایی هم صورت گرفته و برای اعمال نظر کارشناسان در دسترس است.

وی اظهار داشت در بحث تامین پارکینگ باید با توجه به توان منطقه تصمیم گیری کرد و به عنوان مثال می توان با حفظ اشجار و ابنیه های اطراف، کمپینگ را تبدیل به پارکینگ نمود.

وی تصریح کرد: برای اجرای فاز دو، مشکل تامین برق وجود دارد و امکان اجرای کمپکت برق تا دو ماه دیگر غیر ممکن است. با این فرض عملا فصل تابستان را از دست می دهیم. فاز ۱ با همین برق فعلی جوابگوست. مشکل پارکینگ هم قابل حل شدن است. و می توان رضایت و نشاط مردم را با همین فاز ۱ تامین کرد.

کحالی ابراز کرد: فاز را با عجله راه نیندازیم. زمان خوبی برای کار خوب هست.هزینه زیادی برای احداث آبنما شده نگاه ما باید ایجاد درآمد برای حفظ آبنما باشد. از سال آتی برای حفظ و نگهداری آن باید هزینه بدهیم. مطالبات بحق مردم را هم باید درنظر بگیربم.

 

شهردار منطقه ۳ ادامه داد ما حق نداشتیم آبنما بسازیم ولی وقتی به هر دلیلی این اتفاق رخ داد و مردم از اجرای آن رضایت دارند دیگر حق نداریم این رضایت را از مردم سلب کنیم.

دکتر رسولی نیز ذکر کرد: تلاش ما این است که تا پایان اردیبهشت از آبنما بهره برداری شود ملاحظات ترافیکی را می توان رفع کرد تا رضایت نیروی انتظامی هم تامین شود.

وی افزود: توسعه مدرن شهر ارتباطی مستقیم با اشتغال مردم دارد. باید مشاغل جانبی مرتبط با فضا را تعریف کرد.

وی با بیان اینکه با فلافل فروشی توسعه رخ نمی دهد تاکید کرد که برای توسعه پایدار باید برنامه داشت و از طرحهایی همچون آبنما ایجاد اشتغال در بوستانها داشت.

 

مدیر منطقه ۳ در مورد جانمایی کمپکت برق توضیحاتی ارایه داد و گفت: اگر قرار باشد سازمانها بدون اطلاع و هماهنگی مناطق کاری کنند، فلسفه وجودی مدیریت مناطق بی معناست!

در حوزه آبنما، اختیار از منطقه گرفته شده است.

اسماعیل حاجی پور نیز ضمن انتقاد از فشارهای عوامل بیرونی برای تعطیلی آبنما گفت: مشکل از شهرداری و عوامل شهرداری نیست. مانع عوامل دیگری در سطح شهر است.

وی افزود: مخالفان امروز ؛ دیروز کجا بودند؟! چرا شهرهایی که مرکز استان هستند و دیروز شهرستان گیلان بودند، از این اتفاق ها و کارشکنی ها رخ تمی دهد.مردم از ما انتظار دارند.

عضو شورا تاکید کرد: انهایی که مخالف شادی و پیشرفت هستند اعلام کنیم. اگر لازم است، مشکلات را بررسی کنیم ، ریشه یابی کنیم که چرا فقط به گذشته خود افتخار کنیم!

عواملی که باعث آخر شدن ما در مدیربت شهری می شود چیست؟ چرا باید پروژه ۶میلیاردی مرکز کنترل را هنوز شیطنت کرده و مخالفت کنند.

 

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا تاکید کرد: ما با قدرت و توان مضاعف پیش خواهیم رفت. و اجازه نمی دهیم مشکل برای سرور ایجاد کنند، تلاش می کنم و اجازه نمی دهم کارشکنی کنند.

قسم خورده ایم از حق مردم دفاع کنم و اگر کسی کار شکنی کند، مصاحبه کرده و با مردم در میان می گذارم.

حاجی پور با ابراز تاسف از وضعیت اکوسیستم عینک گفت: ماهی ها از بی آبی در عینک می میرند. آب نداشته باشید، ابنما معنی ندارد برای اب بندی چقدر باید هزینه کنیم! اکوسیستم عینک از بین می رود.

موانع را باید افشا کنیم. از خدا بترسیم. اگر ابروی ما را ببرند در واقع ابروی خودشان را برده اند.

حاجی پور ابراز کرد: کاری که می خواهید انجام دهید، افق چند سال بعد را هم ببینید باید پاسخگوی مردم باشیم و پای سوگند در رعایت منافع مردم در چارچوب قانون باشم.این شهر ناموس من است .

کحالی در مورد پوشیدگی فضای آبنما هم گفت: از متریال محلی و منطقه ای می توان استفاده کرد و یا از بلندی فضای سبز استفاده کنیم. اما اگر من مدیر منطقه هستم، باید اختیاراتی برای تداوم کار بمن داده شود

 

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه