ابلاغیه انجام معاملات شهرداری رشت از طریق سامانه تدارکات دولت ستاد

چهره رشت در بهار ۹۸ متفاوت از گذشته خواهد بود

شورای شهر رشت زیر سایه خطر انحلال

داش مشتی شورای رشت بارقه های امید را زنده کرد

گزارش تصویری برگزاری جلسه کمیته فنی پروژه تراموا

دیدار مدیر منطقه یک شهرداری رشت به همراه کارکنان شاهد و ایثارگر با فرمانده لشکر سپاه قدس گیلان

انتصاب مهرداد عیسی پور به عنوان سرپرست منطقه سه شهرداری رشت

مدیر حقوقی شهرداری رشت به نقل از دادنامه دیوان عدالت اداری از بلامانع بودن به‌کارگیری پاره‌وقت و ساعتی بازنشستگان در دستگاه‌های اجرایی خبر داد

ایجاد فرصت مطلوب جهت سرمایه گذاری در حوزه ساخت و ساز

گزارش تصویری جلسه درآمدی مناطق شهرداری رشت

عزم جدی شورا و شهرداری برای راه اندازی تراموا در رشت

راه اندازی تراموا مطالبه عمومی شهروندان رشت

کد خبر: 44740 | تاریخ انتشار: ۱۴:۵۷:۳۴ - شنبه ۸ ارد ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

جمع آوری دستفروشان در رشت به اجرا درآمد

معاون خدمات شهری شهرداری رشت گفت: طرح ویژه جمع آوری و ساماندهی دستفروشان خیابان های مشرف به پیاده راه فرهنگی در این کلانشهر به اجرا درآمد.

روابط عمومی شهرداری کلانشهر رشت روز شنبه  اعلام کرد: طرح ویژه جمع آوری و ساماندهی دستفروشان در رشت با همکاری حوزه های مناطق ساماندهی مشاغل، معاونت خدمات شهری و اجرائیات شهرداری به اجرا درآمده است.
وی اظهار داشت: بر اساس این طرح از شهروندان درخواست می شود تا برای خرید روزانه خود نسبت به انتخاب بازارچه ها اقدام‌ و از مراجعه به دستفروش خودداری کنند.
مقصودی بیان کرد: اگرچه شهرداری رشت طی پنج سال گذشته نسبت به ساماندهی دستفروشان‌ کنار خیابان اصلی و طلایی شهر اقدام کرده، اما هر روز شاهد افزایش دستفروشان هستیم به طوری که به دلیل ایجاد ترافیک و اختلال در رفت و آمد رهگذران، صدای اعتراض شهروندان نیز درآمده است.
وی با بیان این که دستفروشان خیابان های منتهی به پیاده راه فرهنگی رشت با عزم‌ جزم شده شهرداری، در بازارچه های معین با اجاره ۱۵۰ هزار تومانی ساماندهی می شوند، اظهار کرد: یک هزار و ۳۰۰ غرفه در ۱۵ بازارچه برای جانمایی دستفروشان فراهم شده اما به دلیل مقاومت دستفروشان در نقل مکان، احساس کاذب درآمد بیشتر، خرید ارزان تر و تمایل مردم به خرید از دستفروش، درحال حاضر ۴۵۰ غرفه در بازارچه های شهر غیرفعال است.
معاون خدمات شهری شهرداری کلانشهر رشت خاطرنشان کرد: هزینه اجاره هر کدام از غرفه ها تنها ۱۵۰ هزار تومان بدون هیچگونه پیش پرداخت است.
وی با اشاره به مقابله همیشگی دستفروشان با ماموران سد معبر و با بیان این که این مقابله این بار نیز دور از انتظار نیست، تصریح کرد: هر چند که آموزش های لازم و تذکرهای حقوقی به تمام عوامل شهرداری ارائه شده اما احتمال تقابل فیزیکی از طرف دستفروشان همواره وجود خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: با استناد به بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها، شهرداری به نیابت از شهروندان صیانت از اموال شهر را به عهده دارد که حفظ شوارع شهری یکی از موارد صیانت است.‌
رشت حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت دارد که به طور متوسط، این تعداد در طول روز به بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می رسد.

منبع: ایرنا

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه