تصمیم گیری درباره میزبانی شهر خلاق به شورای شهر رشت واگذار شد

شهردار بومی انتخاب ویژه شورانشینان رشت

حل مشکلات ترافیک شهر با تقویت سیستم انبوه بر در آینده نزدیک

رویکرد نمایش خیابانی دائمی رشت اجرای نمایشهای مذهبی و آیینی خواهد بود

اعضای کمیسیون های شورا انتخاب شدند

سندروم “خود درجه یک پندارى” مزمن!

وزیر کشاورزی از دخالت وزیر صنعت و معدن نگران است/از وضعیت صنعت و کشاورزی در گیلان گله‌مند هستیم/در گمرکات به تاجر زور گفته می‌شود

مراسمی متفاوت و با شکوه برای تجلیل از خبرنگاران در رشت

جدیت سرپرست شهرداری رشت در پی گیری پروژه های سرمایه گذاری و درآمد زایی

انتخاب شهردار جدید در اولویت فعالیت شورا قرار دارد

خرید لباس مخصوص برای ۳۵۰ آتش نشان رشت

آشنایی با گزینه های احتمالی شهرداری رشت؛ چه کسی شهردار رشت می شود؟

کد خبر: 44740 | تاریخ انتشار: ۱۴:۵۷:۳۴ - شنبه ۸ ارد ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

جمع آوری دستفروشان در رشت به اجرا درآمد

معاون خدمات شهری شهرداری رشت گفت: طرح ویژه جمع آوری و ساماندهی دستفروشان خیابان های مشرف به پیاده راه فرهنگی در این کلانشهر به اجرا درآمد.

روابط عمومی شهرداری کلانشهر رشت روز شنبه  اعلام کرد: طرح ویژه جمع آوری و ساماندهی دستفروشان در رشت با همکاری حوزه های مناطق ساماندهی مشاغل، معاونت خدمات شهری و اجرائیات شهرداری به اجرا درآمده است.
وی اظهار داشت: بر اساس این طرح از شهروندان درخواست می شود تا برای خرید روزانه خود نسبت به انتخاب بازارچه ها اقدام‌ و از مراجعه به دستفروش خودداری کنند.
مقصودی بیان کرد: اگرچه شهرداری رشت طی پنج سال گذشته نسبت به ساماندهی دستفروشان‌ کنار خیابان اصلی و طلایی شهر اقدام کرده، اما هر روز شاهد افزایش دستفروشان هستیم به طوری که به دلیل ایجاد ترافیک و اختلال در رفت و آمد رهگذران، صدای اعتراض شهروندان نیز درآمده است.
وی با بیان این که دستفروشان خیابان های منتهی به پیاده راه فرهنگی رشت با عزم‌ جزم شده شهرداری، در بازارچه های معین با اجاره ۱۵۰ هزار تومانی ساماندهی می شوند، اظهار کرد: یک هزار و ۳۰۰ غرفه در ۱۵ بازارچه برای جانمایی دستفروشان فراهم شده اما به دلیل مقاومت دستفروشان در نقل مکان، احساس کاذب درآمد بیشتر، خرید ارزان تر و تمایل مردم به خرید از دستفروش، درحال حاضر ۴۵۰ غرفه در بازارچه های شهر غیرفعال است.
معاون خدمات شهری شهرداری کلانشهر رشت خاطرنشان کرد: هزینه اجاره هر کدام از غرفه ها تنها ۱۵۰ هزار تومان بدون هیچگونه پیش پرداخت است.
وی با اشاره به مقابله همیشگی دستفروشان با ماموران سد معبر و با بیان این که این مقابله این بار نیز دور از انتظار نیست، تصریح کرد: هر چند که آموزش های لازم و تذکرهای حقوقی به تمام عوامل شهرداری ارائه شده اما احتمال تقابل فیزیکی از طرف دستفروشان همواره وجود خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: با استناد به بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها، شهرداری به نیابت از شهروندان صیانت از اموال شهر را به عهده دارد که حفظ شوارع شهری یکی از موارد صیانت است.‌
رشت حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت دارد که به طور متوسط، این تعداد در طول روز به بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می رسد.

منبع: ایرنا

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه