اجرای دوره جانشین پروری پرستاری در گیلان

درخشش سوارکار گیلانی در جمع سه استان برتر کشور

استفاده از خودروهای تک سرنشین در سازمان حمل و نقل بار و مسافر ممنوع شد

استاد صمصام، تاریخ مجسم و معنادار گیلانیان در عرصه تلفیق موسیقی با مفاهیم دینی و مذهبی است

ضرورت حصول اطمینان در سرمایه گذار تالاب عینک

ساعت کار اتوبوس های شهری افزایش یافت

احتمال سهمیه‌بندی بنزین قوت گرفت

بحران کمبود آب و راهکارهای سرریز مهاجرت به رشت بررسی شد

اجرای پروژه فیبر نوری با طول تقریبی صد کیلومتر با قرار گرفتن در مرحله قرارداد/ نصب ۱۱۰ دوربین ترافیکی جهت تسهیل و افزایش ایمنی تردد در معابر سطح شهر رشت

واگذاری دو پارک جنگلی لاکان و سراوان به سرمایه‌گذار بخش خصوصی

بیانیه ائتلاف تاک (توسعه-اشتغال-کشاورزی)

کمیته انرژی در گیلان تشکیل می شود

کد خبر: 45053 | تاریخ انتشار: ۱۰:۵۸:۵۰ - پنجشنبه ۷ تیر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

شهرک های سلامت در ماسوله، سیاهکل و آسیابر تاسیس می شود

بنیانگذار و رئیس انجمن دیابت کشور گفت: شهرهای ماسوله، سیاهکل و آسیابر گیلان، از شهرهای معین برای تاسیس شهرک های سلامت در این استان هستند.

شکور امیدی با اشاره به افتتاح نخستین رستوران سلامت گیلان اظهار داشت: شهرک های سلامت در نقاط گردشگر پذیر کشور، یکی از خدمات ارائه شده توسط انجمن دیابت است و نخستین شهرک سلامت کشور در شهرستان بومهن تهران افتتاح شد.
وی دامه داد: برای رستوران های سلامت استانداردهای بین المللی تعریف شده که با رعایت آن استانداردها، می توانند جواز فعالیت در این شاخه از گردشگری را دریافت کنند.
به گفته امیدی، مردم باید خطر بیماری دیابت را جدی بگیرند و تمام تلاش همگان خصوصا سازمان های مردم نهاد باید در راستای کمک به فرهنگ سازی برای اشاعه پیشگیری پیش از درمان باشد.
وی با بیان اینکه بیش از هشت میلیون نفر از جمعیت کشور مبتلا به بیماری دیابت هستند، گفت: سه میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از این تعداد در انجمن دیابت، کارت هوشمند دارند.
وی خاطرنشان کرد: ابتلا به بیماری دیابت ۹۵ درصد بر اثر تغذیه نامناسب، عدم تحرک کافی افراد جامعه، چاقی و سبک غلط زندگی است و تنها پنج درصد ابتلا به دیابت، موروثی است.
امیدی تاکید کرد: متاسفانه ۷۰ درصد از افراد نسبت به ابتلا به بیماری دیابت آگاهی ندارند که توصیه می شود با انجام ۲ بار آزمایش قند خون بصورت ناشتا، قند خون خود را همواره چک کنند.
وی به صدور بیمه های تکمیلی برای افراد دیابتی اشاره و اضافه کرد: یکی از مشکلات دیابتی ها این بود که هیچ بیمه ای تقبل هزینه ها و تحت پوشش قرار دادن این افراد را برعهده نمی گرفت که با رایزنی های انجام شده، قرارداد پوشش بیمه ای دیابتی ها با بیمه آتیه سازان حافظ منعقد شد.
نخستین رستوران سلامت گیلان به عنوان اولین مرکز گردشگری سلامت استان روز گذشته (چهارشنبه) در شهر لاهیجان افتتاح شد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه