انتصاب سرپرست جدید سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان

جشنواره رسانه‌ای ابوذر در گیلان برگزار می‌شود

تسویه حساب با چایکاران تا هفته آینده

دومین یادواره شهدای ورزشکار رشت و سومین سالگرد شهید مدافع حرم، سجاد طاهرنیا برگزار می شود

مهلت‌های تأدیه سکه متناسب با وضعیت مالی افزایش یابد تا از زندانی شدن فرد جلوگیری شود

پایان کار شعبان‌نژاد در جهاد کشاورزی گیلان؟!

چرا علی بهارمست نخواست در بین گزینه های شهرداری رشت باشد؟

بلیت شنبه‌های سینما هم نیم‌بها شد

رضا خرم: می‌توان با استفاده از آثار مرحوم خرم نسل امروز را تشویق کرد / بردیا صدرنوری: اساساً به دنبال تیپ خاصی از موسیقی هستیم / گفت‌وگو با برگزارکنندگان جشنواره و جایزه همایون خرم

سیلاب‌ اخیر ۱۵ میلیارد تومان خسارت به تأسیسات آبزی‌پروری گیلان وارد کرد

جلسه توجیهی اعضای اعزامی ستاد اربعین شهرداری رشت به کربلای معلی برگزار شد

بازداشت یکی از مدیران ارشد اجرایی استان گیلان به اتهام اخذ رشوه

کد خبر: 45131 | تاریخ انتشار: ۲۱:۵۱:۵۲ - دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

پیمان پارسا خبر داد؛

استفاده از خودروهای تک سرنشین در سازمان حمل و نقل بار و مسافر ممنوع شد

پیمان پارسا گفت: اصلاح استفاده از خودروی تک سرنشین را باید از خودمان شروع کنیم.

پیمان پارسا مدیر عامل سازمان حمل و نقل، بار و مسافر طی ابلاغیه ای به کلیه کارکنان این سازمان استفاده از خودروهای شخصی کارکنان را در ساعت اداری ممنوع اعلام کرد.
پارسا در ارتباط با این ابلاغیه، بیان داشت: با توجه به حجم ترافیک شهر رشت و در راستای جلوگیری از افزایش آلاینده ها و همچنین اشغال فضای ترافیکی شهر این تصمیم اتخاذ شده است.
وی در ادامه تشریح کرد: ما در راستای این دستور، چند سرویس را برای پرسنل به اشتراک گذاشتیم تا نقل و انتقال آنان به محل کار تسهیل شود.
عضو هیات مدیره سازمان حمل و نقل ،بار و مسافر شهرداری رشت، بیان داشت: در وهله اول مردم باید تغییر را در شیوه زندگی مدیران شهری احساس کنند تا خودشان هم در مسیر اصلاح شهر مشارکت داشته باشند.
پارسا تاکید کرد: تا زمانی که فرهنگ‌سازی، تشویق و تأمین زیرساخت‌ها از داخل خود سازمان در استفاده از سیستم حمل و نقل اتفاق نیفتد، مشکل ترافیک پابرجا خواهد بود.
وی افزود: از صدا و سیمای گیلان درخواست دارم تا نگاه ویژه ای به تولیدات فرهنگی حوزه ترافیک و حمل و نقل داشته باشد، برای شهر توریستی مثل شهر رشت فرهنگ سازی در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی سهم مهمی در بهبود ترافیک شهر خواهد داشت. ما حتی طرح‌های تشویقی نظیر استفاده از اینترنت بی سیم شهری در اتوبوس های شهری را در دستور کار قرار داده ایم.
وی اظهار داشت: تمام توان خود را برای تقویت زیر ساخت های حمل و نقل و توزیع امکانات برای شهروندان می گذاریم. به تازگی نیز با شرکت آی تاکسی قرارداد بستیم تا علاوه بر امنیت شهروندان در استفاده از تاکسی های اینترنتی، دسترسی آنان را به وسیله نقلیه عمومی آسان تر کنیم.
پارسا در پایان خاطر نشان کرد: البته تمام مشکلات ترافیکی شهر مربوط به خودروهای تک سرنشین نیست، اما حل آن می تواند گام مهمی در بهبود وضعیت ترافیکی شهر باشد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه