برگزاری جلسات داوری جشنواره های پژوهشگر برتر و پروپوزال برتر شهرداری رشت

طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع از اولویت‌های اول بخش اقتصاد سلامت و درمان است

گزارش تصویری حضور سرپرست شهرداری رشت و رئیس شورای شهر رشت در جلسه بررسی مباحث مدیریت بحران و ضعف برق

حکم قطعی متهم سگ آزاری شفتی صادر شد

طرح افزایش ایمنی تردد موتورسیکلت‌سواران‌ در گیلان اجرایی می‌شود

گزارش تصویری بازدید از روند تصفیه شیرابه در محل شرکت تولیدی کانال پیش ساخته لوله و قطعات بتونی گیلان و بازدید از لندفیل سراوان

اخذ وام قرض الحسنه از سازمان همیاری شهرداری های کشور جهت ایجاد مجموعه اقامتی

دیدار امیرلو مدیرمنطقه چهار شهرداری رشت با خانواده شهید حسن پاینده

انتصاب معاون فرماندار شفت

توضیحات مدیریت اجرایی ارتباط با رسانه ها در حوزه شهردار رشت درباره گزارش خبری پایگاه تحلیلی خبری خبر راست

گزارش تصویری نشست تخصصی سر زندگی فضای شهری به مناسبت روز جهانی شهر سازی

یک شهروند آمریکایی ایرانی الاصل (بهایی) با خواندن شهادتین به دین مبین اسلام و مذهب شیعه تشرف یافت

کد خبر: 45150 | تاریخ انتشار: ۱۰:۳۹:۵۶ - چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

رییس اداره نظارت و پایش محیط زیست گیلان:

با ایجاد لندفیل جدید در رشت مخالفیم

رییس اداره نظارت و پایش محیط زیست گیلان: به شدت با ایجاد لندفیل جدید مخالفیم و نباید به هیچ وجه زمین جدیدی در جنگل‌های زیبای سراوان تخریب شود.

احسان‌الله شکری، در خصوص وضعیت کنونی جایگاه دفن زباله سراوان گفت: با توجه به پوشش خاک و سم‌پاشی‌هایی که در این جایگاه انجام می‌شود، وضعیت جایگاه دفن زباله سراوان از قبل بهتر شده است.

وی افزود: زباله‌ها دیگر در این جایگاه دفن به صورت دپو شده رها نمی‌شوند، اما هنوز مشکل شیرابه زباله های این جایگاه دفن حل نشده است و همچنان این شیرابه بدون تصفیه وارد رودخانه‌های گوهررود و زرجوب می شوند.

شکری با بیان اینکه در گذشته، زمینی برای ساخت تصفیه‌خانه اختصاص یافت که با رانش زباله‌، در حال حاضر غیرقابل استفاده است، خاطرنشان کرد: با مذاکراتی که با منابع‌طبیعی استان انجام شد، زمین دیگری به مساحت ۷هزار و ۵۰۰ متر مربع برای ساخت تصفیه‌خانه از سوی منابع طبیعی گیلان به شهرداری رشت واگذار شده است، اما تا آغاز کار اجرایی تصفیه‌خانه فعلا اجازه قطع درخت داده نخواهد شد.

وی تصریح‌کرد: به طور میانگین ۴لیتر و در زمان بارندگی ۱۸لیتر برثانیه شیرابه وارد رودخانه‌های رشت می‌شود.

رییس اداره نظارت و پایش محیط زیست گیلان با بیان اینکه روزانه هزار تن زباله به جایگاه دفن زباله سراوان می‌رود، گفت:در مجموع با توجه به امکاناتی که وجود دارد، وضعیت این جایگاه دفن بهتر شده است، اما نقطه مطلوب زمانی حاصل می‌شود که تصفیه‌خانه این جایگاه دفن راه‌اندازی شود.

وی افزود: خوشبختانه همکاری مطلوبی از سوی دستگاهها برای بهبود وضعیت جایگاه دفن زباله از جمله  سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان صورت می‌گیرد.

شکری گفت: تعهدات شهرداری برای ساخت تصفیه‌خانه باید تسریع یابد، گویا مشکلات بیشتر ادارای است و لازم است هر چه سریعتر مرتفع شود.

وی در مورد ایجاد جدید جایگاه دفن زباله گفت: به شدت با ایجاد لندفیل جدید مخالفیم و نباید زمبن جدیدی در جنگل‌های زیبای سراوان تخریب شود.

به گزارش ایسنا، به دلیل عدم مدیریت صحیح دفن زباله جایگاه دفن زباله سراوان با مشکلات عدیده ای از نظر زیست محیطی و بهداشتی برای ساکنین و در مجموع استان ایجاد کرده است.

شیرابه زباله های این جایگاه ابتدا به رودخانه های زرجوب و گوهر رود رشت می ریزد و پس از آن وارد تالاب انزلی می‌شود که آلودگی این تالاب را هر روز بیشتر می‌کند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه