مراسم بدرقه نیروهای پشتیبانی، تدارکات و اعزام ماشین آلات شهرداری رشت به کربلای معلی در گلزار شهدای رشت برگزار شد

انتصاب سرپرست جدید سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان

جشنواره رسانه‌ای ابوذر در گیلان برگزار می‌شود

تسویه حساب با چایکاران تا هفته آینده

دومین یادواره شهدای ورزشکار رشت و سومین سالگرد شهید مدافع حرم، سجاد طاهرنیا برگزار می شود

مهلت‌های تأدیه سکه متناسب با وضعیت مالی افزایش یابد تا از زندانی شدن فرد جلوگیری شود

پایان کار شعبان‌نژاد در جهاد کشاورزی گیلان؟!

چرا علی بهارمست نخواست در بین گزینه های شهرداری رشت باشد؟

بلیت شنبه‌های سینما هم نیم‌بها شد

رضا خرم: می‌توان با استفاده از آثار مرحوم خرم نسل امروز را تشویق کرد / بردیا صدرنوری: اساساً به دنبال تیپ خاصی از موسیقی هستیم / گفت‌وگو با برگزارکنندگان جشنواره و جایزه همایون خرم

سیلاب‌ اخیر ۱۵ میلیارد تومان خسارت به تأسیسات آبزی‌پروری گیلان وارد کرد

جلسه توجیهی اعضای اعزامی ستاد اربعین شهرداری رشت به کربلای معلی برگزار شد

کد خبر: 45153 | تاریخ انتشار: ۱۰:۵۶:۳۸ - پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

مدیرکل بهزیستی گیلان خبر داد:

راه‌اندازی سامانه جامع طلاق در گیلان

مدیرکل بهزیستی گیلان از راه اندازی سامانه جامع طلاق در استان خبر داد و گفت: این سامانه به منظور تسهیل در ارائه خدمات مشاوره‌ایی و مداخلات موثربه متقاضیان طلاق راه‌اندازی شده است.

محمدرضا پارسی،  در نشست با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته بهزیستی برگزار شد، گفت: بهزیستی یکی از نهاد‌هایی است که بعد از انقلاب اسلامی با هدف حمایت از معلولان، زنان سرپرست خانواده، کودکان بد‌سرپرست و بی‌سرپرست تشکیل شده است.

وی به برنامه‌های جدید سازمان برای ارتقاء خدمات روانشناختی به صورت همزمان به کودک و والدین تا سنین ۱۲ سال اشاره کرد و افزود: استفاده بانوان غیرشاغل بنا به نیاز و به تناوب از خدمات مرکز، استفاده از خدمات مرکز به صورت پاره وقت در ساعات عادی و مرتفع سازی مشکلات بانوان شاغل برای کودکان سنین مدرسه در روزهای پنجشنبه و … از جمله برنامه‌های این مرکز است .

پارسی اظهار کرد: این مرکز در رشت، لاهیجان و لنگرود دایر شده که والدین می‌توانند در کنار کودکان خود از خدمات مرکز بهره‌مند شوند.

وی از افتتاح و راه اندازی سامانه جامع طلاق در استان خبر داد و گفت: این سامانه به منظور تسهیل در ارائه خدمات مشاوره‌ایی و مداخلات موثر به متقاضیان طلاق راه‌اندازی شده است.

پارسی به مداخلات طلاق با همکاری دادگستری استان اشاره و خاطرنشان کرد:  ۵ هزار و ۹۰۲پرونده طلاق جهت مشاوره در سال گذشته به این مراکز ارجاع داده شد که ۶۶۲ پرونده معادل ۱۱ درصد به سازش انجامید.

وی ادامه داد: در سایر موارد زوجین برای ادامه زندگی مشترک سازش نکرده و جهت کاهش آسیب به فرزند، مداخلات مشاوره ایی ادامه پیدا کرده است.

پارسی با بیان اینکه ۵۸ درصد متقاضیان طلاق دارای فرزند هستند گفت: میانگین سنی بالغ بر ۴۷درصد زوجین هنگام درخواست طلاق، بین ۲۰تا ۳۰سال است.

وی با اشاره به افزایش عملیات مراکز اورژانس اجتماعی تصریح کرد:   ۵ ۵ ۵ کودک آزاری،۳۰۳ مورد همسرآزاری و ۴۴۴ مورد اقدام به خودکشی در سال گذشته صورت گرفته است .

مدیرکل بهزیستی گیلان، تصریح کرد: حدود ده هزار مورد تماس تلفنی از سراسر استان گیلان با صدای مشاوره ۱۴۸۰ داشتیم.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه