مکان های نصب چادر و اسکان مسافر در رشت اعلام شد

احتمال وقوع سونامی در گیلان وجود ندارد

در سالی که گذشت کدام فناوری‌ها از همه عجیب‌تر بودند؟

وظیفه خودمان می دانیم مشکلات مردم را کم کنیم

عیدی مخابرات به مشترکین تلفن ثابت

فهرست خدمت رسانی بانک‌ها و بیمه‌ها در ایام نوروز

راه آهن موجب توسعه و بهبود اقتصادی است

یک فروند کشتی در بندر شهید رجایی غرق شد

توجه به حوزه‌های خدماتی اولویت سال ۹۸ شورای شهر رشت است

آماده باش بالغ بر ۳۰۰ آتش نشان در چهارشنبه سوری

بیماری پنهان که راه رفتن را برایتان دشوار می‌کند

توصیه‌های محیط زیستی برای مراسم چهارشنبه‌ سوری

کد خبر: 45153 | تاریخ انتشار: ۱۰:۵۶:۳۸ - پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

مدیرکل بهزیستی گیلان خبر داد:

راه‌اندازی سامانه جامع طلاق در گیلان

مدیرکل بهزیستی گیلان از راه اندازی سامانه جامع طلاق در استان خبر داد و گفت: این سامانه به منظور تسهیل در ارائه خدمات مشاوره‌ایی و مداخلات موثربه متقاضیان طلاق راه‌اندازی شده است.

محمدرضا پارسی،  در نشست با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته بهزیستی برگزار شد، گفت: بهزیستی یکی از نهاد‌هایی است که بعد از انقلاب اسلامی با هدف حمایت از معلولان، زنان سرپرست خانواده، کودکان بد‌سرپرست و بی‌سرپرست تشکیل شده است.

وی به برنامه‌های جدید سازمان برای ارتقاء خدمات روانشناختی به صورت همزمان به کودک و والدین تا سنین ۱۲ سال اشاره کرد و افزود: استفاده بانوان غیرشاغل بنا به نیاز و به تناوب از خدمات مرکز، استفاده از خدمات مرکز به صورت پاره وقت در ساعات عادی و مرتفع سازی مشکلات بانوان شاغل برای کودکان سنین مدرسه در روزهای پنجشنبه و … از جمله برنامه‌های این مرکز است .

پارسی اظهار کرد: این مرکز در رشت، لاهیجان و لنگرود دایر شده که والدین می‌توانند در کنار کودکان خود از خدمات مرکز بهره‌مند شوند.

وی از افتتاح و راه اندازی سامانه جامع طلاق در استان خبر داد و گفت: این سامانه به منظور تسهیل در ارائه خدمات مشاوره‌ایی و مداخلات موثر به متقاضیان طلاق راه‌اندازی شده است.

پارسی به مداخلات طلاق با همکاری دادگستری استان اشاره و خاطرنشان کرد:  ۵ هزار و ۹۰۲پرونده طلاق جهت مشاوره در سال گذشته به این مراکز ارجاع داده شد که ۶۶۲ پرونده معادل ۱۱ درصد به سازش انجامید.

وی ادامه داد: در سایر موارد زوجین برای ادامه زندگی مشترک سازش نکرده و جهت کاهش آسیب به فرزند، مداخلات مشاوره ایی ادامه پیدا کرده است.

پارسی با بیان اینکه ۵۸ درصد متقاضیان طلاق دارای فرزند هستند گفت: میانگین سنی بالغ بر ۴۷درصد زوجین هنگام درخواست طلاق، بین ۲۰تا ۳۰سال است.

وی با اشاره به افزایش عملیات مراکز اورژانس اجتماعی تصریح کرد:   ۵ ۵ ۵ کودک آزاری،۳۰۳ مورد همسرآزاری و ۴۴۴ مورد اقدام به خودکشی در سال گذشته صورت گرفته است .

مدیرکل بهزیستی گیلان، تصریح کرد: حدود ده هزار مورد تماس تلفنی از سراسر استان گیلان با صدای مشاوره ۱۴۸۰ داشتیم.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
شنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه