مراسم رژه نیروهای مسلح در رشت برگزار شد+تصاویر

۳۲ هزار دانش آموز کلاس اولی در گیلان به مدرسه می‌روند

انهدام تیم تروریستی حمله امروز اهواز/ یکی از تروریست ها دستگیر شد

بنویسید پاکدستم تا حقتان را بدهم!

گزارش تصویری مراسم شام غریبان در پیاده راه فرهنگی تاریخی شهرداری رشت

شش نور چشمی شهرداری رشت چه کسانی هستند؟

رشت در زمینه شهر خلاق استاد فرصت سوزی بود/ شهر خلاق، فردی اداره می شود/ به عنوان مدیر کمیته علمی این ثبت جهانی یک ریال حق الزحمه دریافت نکردم

نسل اول همچنان اصرار دارد در قدرت باقی بماند/ وزارتخانه هایی که در دست جوانان بود با بحران کمتری مدیریت شد

پایان بی‌قراری اسطوره استقامت/«ننه صنم» به فرزندشهیدش پیوست

همه قدرت‌های جهانی در برابر قدرت ایران حیرت‌زده‌اند

ابهام در اولویت بندی هزینه ها/به بهانه شهر خلاق غذا آلوده ترین رودخانه جهان را نشان مهمانها بدهیم؟

دم خروس بیرون زد/نیروهای قراردادی در آستانه جمع آوری طومار به جهت بی عدالتی/نصرتی در تاریخ ۲۷دی نودوشش برای استخدام ماهپسند نامه زده بود؟

کد خبر: 45198 | تاریخ انتشار: ۱۷:۲۳:۱۱ - یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

“صدای مشاور” در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان راه‌اندازی شد

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان گفت:‌ ‌مرکز صدای مشاور در راستای ارتباط با خانواده‌ها و حل مشکلات تربیتی توسط کانون پرورش فکری گیلان راه‌اندازی شد.

اسفندیار ضیایی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان در راستای حل مشکلات تربیتی و برقراری ارتباط با کودکان،‌ نوجوانان و خانواده‌ها مرکز صدای مشاور راه‌اندازی کرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان به بروز انواع آسیب‌های اجتماعی در جامعه اشاره کرد و افزود:‌ بهترین راه مقابله با بروز چنین خطراتی،‌ آموزش سبک زندگی و مهارت‌های کافی به کودکان و نوجوانان است.

ضیایی با تأکید بر این نکته که نهضت مهارت آموزی تنها با مشارکت همه نهادهای فرهنگی میسر می‌شود تصریح کرد:‌ تمرین مهارت‌های زندگی یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌هایی است که کودکان و نوجوانان به آن نیاز دارند.

وی کودک‌آزاری و افزایش آن در جامعه را زنگ خطری بزرگ برای خانواده‌ها و فرزندانشان دانست و ابراز داشت:‌ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای دور کردن این معضل از خانواده برنامه‌های خود را به صورت علمی دنبال می‌کند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان به همکاری مشترک این نهاد با انجمن مشاوران تربیتی گیلان اشاره کرد و افزود:‌ در این برنامه‌های مشترک مهارت‌های کاربردی به کودکان و نوجوانان آموزش داده می‌شود.

ضیایی از راه‌اندازی مرکز صدای مشاور کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان خبر داد و تصریح کرد:‌ در این طرح مشاوران برجسته با خانواده‌ها، کودکان و نوجوانان ‌در مورد مسائل و مشکلات تربیتی و راه‌ها حل آن‌ سخن می‌گویند.

وی ‌مسیر برقراری ارتباط و شماره تماس صدای مشاور مرکز کانون پرورش فکری گیلان را برشمرد و عنوان کرد: صدای مشاور با شماره ۳۳۸۳۷۹۱۲ آماده دریافت نقطه نظرات کودکان،‌ نوجوانان و خانواده‌های گیلانی است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان به تفاوت بین این نهاد و آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود:‌ شناخت علایق و دادن اختیار لازم به کودکان و نوجوانان برای شرکت در فعالیت‌های مورد علاقه‌شان از جمله این تفاوت‌ها است.

ضیایی آشنایی کودکان و نوجوانان با اساتید برجسته گیلانی را از جمله برنامه‌های کانون اعلام کرد و بیان داشت:‌ ارتباط متقابل با هنرمندان و تبادل نظر در مورد آثارشان به شناخت کودکان و نوجوانان از مشاهیر سرزمینشان کمک می‌کند.

وی از راه‌اندازی نخستین پلاتوی تئاتر کودک و نوجوانان در پارک شهر رشت ابراز خرسندی کرد و ابراز داشت:‌ فراهم آوردن چنین امکانات ارزشمندی،‌ زمینه بروز ‌خلاقیت و استعدادهای هنری را در کودکان و نوجوانان میسر می‌سازد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
یکشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه