توضیحات مدیریت اجرایی ارتباط با رسانه ها در حوزه شهردار رشت درباره گزارش خبری پایگاه تحلیلی خبری خبر راست

گزارش تصویری نشست تخصصی سر زندگی فضای شهری به مناسبت روز جهانی شهر سازی

یک شهروند آمریکایی ایرانی الاصل (بهایی) با خواندن شهادتین به دین مبین اسلام و مذهب شیعه تشرف یافت

پایان تولید فیلم “۲۰۱۶”

افزایش دستمزد باید متناسب با افزایش قیمت‌ها باشد

رفع تصرف اراضی ملی از چنگال بزرگترین زمینخوار رشت+تصاویر

پلمپ یک مطب مامایی در رشت

همایش “راه اندازی یک کسب و کار موفق” برگزار شد

سم پاشی روزانه دفن گاه سراوان به صورت مکرر انجام می شود

صرفه جوئی بالغ بر ۱۷۸ میلیون لیتر بنزین در گیلان

آتش‌سوزی شدید در انبار لوازم بهداشتی در جاده جیرده – رشت

برگزاری جلسه در خصوص پیش بینی بودجه سال ۹۸ بازنشستگان محترم شهرداری رشت

کد خبر: 45243 | تاریخ انتشار: ۱۸:۳۰:۴۶ - چهارشنبه ۳ مرد ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع:

منطقه آزاد انزلی فرصتی ارزشمند برای گیلان و کشور محسوب می‌شود

معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع گفت: منطقه آزاد انزلی علاوه بر ایجاد فرصتی ارزشمند برای استان گیلان، به عنوان مزیتی خاص برای کشور در بین کشورهای حاشیه خزر به شمار می‌رود.

امیر دریادار امیر رستگاری در نشست با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در راستای توسعه گردشگری دریایی و افزایش بهره‌وری از ظرفیت‌های خزر و اقتصاد دریا محور در مجموعه صانع دریایی شهید تمجیدی بندرانزلی، اظهار کرد: در گذشته مذاکرات و همچنین توافقاتی با مسئولین منطقه آزاد انزلی جهت ساخت شناورهای مورد نیاز این   منطقه داشتیم که در این نشست بار دیگر موارد مطرح شده را مورد بررسی قرار دادیم که نتایج قابل قبولی به دست آمد.

وی افزود: با توجه به قوانین و مقرارت حاکم در بندرکاسپین و امتیازاتی که منطقه آزاد انزلی جهت صادرات کالا برای صاحبان کالا و صنایع ایجاد می‌کند، نقش بسیار مهمی در دریای خزر ایفا می‌کند.

دریادار رستگاری در ادامه با بیان اینکه با توجه به اقداماتی که در سال‌های گذشته در منطقه آزاد انزلی صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: این منطقه می‌تواند نقش بسیار تاثیرگذار و همچنین مولدی را برای استان گیلان و کشور ایفا کند.

معاون وزیر دفاع تصریح کرد: منطقه آزاد انزلی علاوه بر اینکه فرصتی ارزشمند برای استان گیلان به شمار می‌رود، مزیتی خاص برای کشور در بین کشورهای حاشیه خزر نیز محسوب می‌شود.

 رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با تاکید بر اینکه ساخت تعدادی شناور تفریحی و مسافربری و به زودی ساخت یدک کش‌های مورد نیاز این منطقه را در دستور کار قرار می‌دهیم، گفت: با امضای قرار داد به زودی این طرح‌ها اجرایی خواهد شد.

وی تاکید کرد: سازمان صنایع دریایی و صنایع شهید تمجیدی به عنوان بازوی صنعتی در کنار منطقه آزاد انزلی در راستای ساخت انواع شناورها، خدمات پس از فروش و همه نوع خدمات مورد نیاز است که این یک نکته حائز اهمیت است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه