واریز بسته حمایتی کارگران بیمه‎ای از شنبه ۲۹ دی

اجرای مرحله اول طرح تشدید مبارزه با اراذل و اوباش در گیلان

راه اندازی تراموا یکی از مولفه های زیرساخت شهری است/ پروژه تراموا کد دار شد

عاقل منش: برنامه های آموزش شهروندی رشت منسجم و یکپارچه می شود

دیدار مدیر منطقه چهار شهرداری رشت با فرمانده جدید سپاه ناحیه مرکزی رشت

جلسه ستاد شهرستانی بازآفرینی پایدار شهری لاهیجان با هدف اعلام و تصویب پروژه های برنامه مصوب عملیات اقدام مشترک باز آفرینی شهری

برگزارى همایش تخصصى “راه اندازى یک کسب و کار موفق” در دانشگاه گیلان با همت مجموعه پل گیلان

مانور آمادگی ستاد بحران شهرداری لاهیجان برگزار شد

سود روزشمار حساب‌های بانکی به “ماه‌شمار” تبدیل شد

دستورالعمل ساماندهی آب بندان های استان گیلان منتشر شد

بررسی دستورالعمل ایجاد “شهر دوستدار کودک” در شهرداری رشت

برگزاری جلسات داوری جشنواره های پژوهشگر برتر و پروپوزال برتر شهرداری رشت

کد خبر: 45243 | تاریخ انتشار: ۱۸:۳۰:۴۶ - چهارشنبه ۳ مرد ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ |

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع:

منطقه آزاد انزلی فرصتی ارزشمند برای گیلان و کشور محسوب می‌شود

معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع گفت: منطقه آزاد انزلی علاوه بر ایجاد فرصتی ارزشمند برای استان گیلان، به عنوان مزیتی خاص برای کشور در بین کشورهای حاشیه خزر به شمار می‌رود.

امیر دریادار امیر رستگاری در نشست با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در راستای توسعه گردشگری دریایی و افزایش بهره‌وری از ظرفیت‌های خزر و اقتصاد دریا محور در مجموعه صانع دریایی شهید تمجیدی بندرانزلی، اظهار کرد: در گذشته مذاکرات و همچنین توافقاتی با مسئولین منطقه آزاد انزلی جهت ساخت شناورهای مورد نیاز این   منطقه داشتیم که در این نشست بار دیگر موارد مطرح شده را مورد بررسی قرار دادیم که نتایج قابل قبولی به دست آمد.

وی افزود: با توجه به قوانین و مقرارت حاکم در بندرکاسپین و امتیازاتی که منطقه آزاد انزلی جهت صادرات کالا برای صاحبان کالا و صنایع ایجاد می‌کند، نقش بسیار مهمی در دریای خزر ایفا می‌کند.

دریادار رستگاری در ادامه با بیان اینکه با توجه به اقداماتی که در سال‌های گذشته در منطقه آزاد انزلی صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: این منطقه می‌تواند نقش بسیار تاثیرگذار و همچنین مولدی را برای استان گیلان و کشور ایفا کند.

معاون وزیر دفاع تصریح کرد: منطقه آزاد انزلی علاوه بر اینکه فرصتی ارزشمند برای استان گیلان به شمار می‌رود، مزیتی خاص برای کشور در بین کشورهای حاشیه خزر نیز محسوب می‌شود.

 رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با تاکید بر اینکه ساخت تعدادی شناور تفریحی و مسافربری و به زودی ساخت یدک کش‌های مورد نیاز این منطقه را در دستور کار قرار می‌دهیم، گفت: با امضای قرار داد به زودی این طرح‌ها اجرایی خواهد شد.

وی تاکید کرد: سازمان صنایع دریایی و صنایع شهید تمجیدی به عنوان بازوی صنعتی در کنار منطقه آزاد انزلی در راستای ساخت انواع شناورها، خدمات پس از فروش و همه نوع خدمات مورد نیاز است که این یک نکته حائز اهمیت است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
سه شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه